Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dawid. Czy możesz udostępnić projekt skrzydła ? Mam gotowy wózek, popróbowałbym z nową czaszą ( do tej pory testowałem dwie - jedna gotowa z latawca, druga szyta - testy nieudane). Akurat mam sporo plandek po wykończeniówce domu - więc mógłbym przetestować trochę nowy wzór skrzydła, zanim kupiłbym porządny materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Witam serdecznie.

 

I mnie też wzięło na paralotnie RC. Dostałem od znajomego jesienią zeszłego roku skrzydło z HK standardowe 2.15m rozpiętości. Mój syn odstąpił mi swojego Actionmana i razem w piwnicy opracowaliśmy zdemontowalem górną część tułowia i wmontowalem 2 serwa na ktorych nastepnie zamontowałem ponownie ręce AM czego efekt jest następujący:

 

https://goo.gl/photos/kXkUmdzdYwNxzgCj6

post-7178-0-32642800-1498636341_thumb.jpg

post-7178-0-39778500-1498636372_thumb.jpg

post-7178-0-07823000-1498636433_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ja ze skrzydłem z HK 1,95 walczę już drugi tydzień. Na dzień dzisiejszy stan strat-zerwane serwa 2,5kg =zakupione nowe 13kg oraz zerwane linki efekt wkręcenia w śmigło  -  weekend z głowy sznurowanie na nowo.Ciężko ulotnić to skrzydełko,przy najmniej w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...

Panowie

Chciałbym również zbudować paralotnię rc, zostało mi się gdzieś nawet skrzydło 1,95m  z HK

 

https://hobbyking.com/en_us/hobbykingr-tm-paraglider-parafoil-1-95m.html?___store=en_us

 

 

Mam zestaw elektroniki itd - brakuje tylko wózek. 

 

Byłby ktoś w stanie coś zarekomendować ?

Może jakieś plany do wycinki wózeczka z G10 itd.. 

 

Jaka waga w ogóle powinna na nim finalnie wisieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, z czego robiłeś olinowanie i taśmy? Możesz wrzucić schemat i fotki?

Pozdrawiam, Damian.

Więc tak:

-Taśmy wykonałem z KODURY(Taśmy możesz wykonać z np. PASA, znajdziesz w pasmanterii)

-Olinowanie z najtańszej plecionki wędkarskie (średnica 0,28mm)

Zdjęcie oraz szablon taśm wrzucę za niedługo.

A tutaj zrobiony ,,na szybko,, schemat linek, jak byś miał problem, napisz

Pozdrawiam

post-20735-0-44277800-1510764728_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, ze zdjęć widać że skrzydełko lata :) , ale czy aby te wymiary są właściwe i tyczą wszystkich rzędów? ^_^ .Ugięcie czaszy utworzyłeś z promienia 115cm, ale przy linkach nośnych wszystkie linki pomocnicze mają po 45cm, czyli płaszczyzna skrzydła wychodzi "zębata".Podaj ,jaki dałeś kąt w centralnej części skrzydła, na tipie i to AOA w procentach.Znasz Surfplan?, jeśli nie,to warto go sobie ściągnąć w wersji demo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, ze zdjęć widać że skrzydełko lata :) , ale czy aby te wymiary są właściwe i tyczą wszystkich rzędów? ^_^ .Ugięcie czaszy utworzyłeś z promienia 115cm, ale przy linkach nośnych wszystkie linki pomocnicze mają po 45cm, czyli płaszczyzna skrzydła wychodzi "zębata".Podaj ,jaki dałeś kąt w centralnej części skrzydła, na tipie i to AOA w procentach.Znasz Surfplan?, jeśli nie,to warto go sobie ściągnąć w wersji demo.

Znam surfplana, zrobiłem nawet w nim kilka projektów, które mogę podesłać

Wymiary są właściwe i tyczą się wszystkich rzędów, jednak wygodniej (i precyzyjniej) jest skracać rząd taśm A, B i C. 

Plan robiłem bez surfplana, długość linek pomocniczych jest taka sama (lub podobna) jak w oryginale.

Linki zmieniałem tylko z powodu, słabej jakości mocowań fabrycznych oraz (dosyć) dużych oporów

Mając na myśli AOA chciałem podać o ile cm należy skrócić taśmy, aby skrzydło dobrze wstawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam serdecznie. Wiem, że temat już trochę zapomniany ale powróciłem do mojej paralotni. Otóż linki wykonane mam z plecionki 0,14mm (ok. 10kg wytrzymałość) i po dłuższym czasie linki się wyciągnęły (o około 1 do 2cm więc skrzydło już nie staje) i teraz mam dylemat.
1. Czy kupić mocniejszą plecionkę np. 0,23mm (ok. 20kg), zrobić nową uzdę i łudzić się że może wytrzyma (będzie grubsza więc cięższa, większe opory dlatego wielki znak zapytania)?
2. Wymyślić jakiś dynamiczny system na paskach w celu regulowania odległości i odmierzania wydłużonych linek (które w sumie będą robić się co raz słabsze).
3. Użyć innego materiału na linki, mocniejszego niż plecionka, jednocześnie tak cienkiego i nie tworzącego oporów, tylko jakiego ?
Co o tym sądzicie drodzy forumowicze?
Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach wędkarskich są plecionki dyneemy różnych wytrzymałości. 32 kg lub nawet mniej z powodzeniem wystarczą.Sam sprawdzisz jaką chcesz grubość.Na 100% taka linka się nie wyciągnie.Zakończenie zrobisz na normalną pętelkę a węzełek możesz potraktować delikatnie uchu-porem aby się nie poluzował.Długość linki daj o ok 4-5m/m dłuższe, aby po zawiązaniu otrzymać wymiar ten który chcesz.Inne linki odpadają

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.