Skocz do zawartości

Napęd do modelu 3D


JANTAR87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż to blendera lub knife edge spina i czy nie rozwali się w powietrzu. Jeśli przetrwa to z przyjemnością poznałbym więcej szczegółów :)

A`propos wagi na rc groups był fajny wątek dot. 3d, co jest istotne, jaki model, jak ćwiczyć, jakie figury itd. (podam wieczorem po powrocie linka gdy wrócę do domu).

Waga wbrew temu co niektórzy napisali jest jednym z czynników bardzo istotnych (podkreślam jednym z )jeśli chodzi o modele 3d, bezpośrednio przekłada się na obciążenie powierzchni skrzydła, a to też jest parametr bardzo istotny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

1.7kg + 3s przy takiej powierzchni to mikstura na zwykłego akrobata albo trenerka a nie model 3d

ale rozumie właściciela, bo gdyby zastosował mocniejszy napęd nie daj Boże 5s to model pewnie złożyłby się jak scyzoryk przy pierwszym ciaśniejszym manewrze

Z tym akurat problemu nie ma .Jest np.silnik Dualsky 4250 ,na 3S.Ze śmigłem 15x4 daje ok 3200g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwo waży 20 gram a myślałem , że to cyfrowy odpowiednik Hs 55 z metalowymi trybami . Rewelacji zatem nie ma .

Tak jak wcześniej napisałem ze zdjęciami szczegółów będzie problem bo nowy właściciel  nie daje dotykać modelu a co dopiero rozbierać do zdjęć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dodaje obiecane zdjęcia.
Pomyliłem fakty z wagą co wprawiło Wszystkich tutaj zebranych w błąd w związku z doborem napędu.
W obecnym stanie waży 0,5kg, do lotu szacuje 0,7-0,8kg, chyba, że dodam oświetlenie to dojdzie jeszcze troszkę.

Jeżeli Was nie znudził wątek to (znowu) proszę o poradę co do napędu (silnik, regiel, śmigło) i pakietu.
I dziękuję jeszcze raz za dotychczasowy wysiłek. ;)

 

 

 

post-3389-0-07101000-1435865879.jpg

post-3389-0-98358800-1435865886.jpg

post-3389-0-58939000-1435865901.jpg

post-3389-0-21051500-1435865909.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się coś nagrać ale słabo mi to wyszło za co z góry przepraszam . Filmik nie obrobiony , bo nie mam programu do obróbki .Niestety zdaniem pilota coś trzepało po sterach i lot szybko się skończył .

No i z filmiku nici bo wyskoczyło mi , że nie mam uprawnień do wklejania plików avi . Może ktoś wie jak taki filmik wstawić  ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć,

 

że tak powiem, chciałem reaktywować temat. Model jakiś czas temu skończony ale latałem jedynie na silniku E-MAX GT 2218, 930kv. Regulator 40A, Pakiet 3S, 2200mAh.  Śmigło początkowo było 10x6 teraz 11x4,5 wg zaleceń producenta ale "słabo ciągnie " czas lotu około 7--8minut, założyć coś pokroju 12x6, 13x6 ? Wiem, wiem najlepiej sprawdzić. Mam już zamówione takie APC. Model gotowy do lotu wynosi 900gr. z pakietem oczywiście.
Chyba, że faktycznie zmienić silnik i ewentualnie regulator i pakiet na lżejszy żeby model mógł wisieć na połowie max 3/4 "gazu" ?  Wciąż Mam nadzieję na Waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.