Skocz do zawartości

Regulator grzeje się


siwyyy91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was, posiadam regulator Hobbyking SS Series 25-30A ESC do tego mam silnik hacker Style Brushless Outrunner 20-26M, śmigło 8x6 oraz pakiety 1800 20c i 1500mah 30c. Mam problem, regulator strasznie się grzeje, po około minucie trzymania silnika w połowie mocy, może troszkę więcej regulator jest tak gorący że nie można go trzymać w ręce. Czy przyczyną może być temperatura na dworze ok 25 stopni, czy też może brak odpowiedniego chłodzenia, a może źle dobrane elementy, lub źle zaprogramowany regulator? Wiem że dużo pytań, ale proszę o pomoc. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam was, posiadam regulator Hobbyking SS Series 25-30A ESC do tego mam silnik hacker Style Brushless Outrunner 20-26M, śmigło 8x6 oraz pakiety 1800 20c i 1500mah 30c. Mam problem, regulator strasznie się grzeje, po około minucie trzymania silnika w połowie mocy, może troszkę więcej regulator jest tak gorący że nie można go trzymać w ręce. Czy przyczyną może być temperatura na dworze ok 25 stopni, czy też może brak odpowiedniego chłodzenia, a może źle dobrane elementy, lub źle zaprogramowany regulator? Wiem że dużo pytań, ale proszę o pomoc. Pozdrawiam!

 

Przyczyną może też być wadliwe serwo. Tak było kiedyś u mnie. Silnik jeszcze nie pracował a regulator się grzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ten rygiel się grzeje, jest bardzo ciepły. W miejscu gdzie jest radiator ten kawałek blaszki, wyciąłem termokurcz, na tyle aby blaszka nie wyleciała.  Poprawiało się trochę chłodzenie, oczywiście mam go na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam wszystkich,
Podepnę się pod temat, aby nie tworzyć nowego.
Kupiłem na Aliexpress quada 250tkę, i po zmontowaniu czułem w ręku, że mocno się grzeje jeden regiel.Postanowiłem rozciąć koszulkę i zobaczyć o co kaman i zobaczyłem to co wy na zdjęciu poniżej i tu moje pytanie brzmi: czy cyna powinna być tak rozlana po tych scalaczkach? czy powinno to być jakoś odseparowane?

 

post-4979-0-96633600-1449092176_thumb.jpg

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.