Skocz do zawartości

FOKKER E.III ERNSTA UDETA 1/6


JacekK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam te koła - nigdy nie używane, a guma już popękała. Do omawianej skali są chyba trochę za małej średnicy. O ile do elektryka za ciężkie to do spaliny akurat. Do tego mojego elektryka mam koła vintage ale założyłem te pianki celowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W dzisiejszym odcinku okapotowanie by Fokker:

 

Widok całości

 

20150406_191800_zps77ks66sy.jpg

 

Wzorki zrobione gumką stomatologiczną do polerowania zębów :D

 

20150715_220728_HDR_zpspu9d81k8.jpg

 

20150715_223802_HDR_zpsjwzsjs8n.jpg

 

20150715_224008_HDR_zpstu7xuws5.jpg

 

Ameliniowa  taśma odstaje odrobinę kolorem od stalowego rondelka ale z tym już jakoś muszę żyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irek - mam, ale dziękuję za pamięć :)

 

Marcin - dziękuję :) To jedna z najbardziej charakterystycznych cech Fokkerów. Brytyjczycy byli mocno zaskoczeni, dokonując oględzin zestrzelonych lub zdobytych maszyn jeśli chodzi o wysoki poziom wykończenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20150713_215823_HDR_zpsrla29zaq.jpg

 

Coś ruszone w kwestii malowania. Na razie padlina, ale będzie lepiej :)

 

Muszę jedynie zmienić tylny paseczek na kadłubie bo najnowsze analizy Fokkera Udeta wskazują że był czarny. 

 

Oczywiście model będzie waloryzowany, włącznie z wnętrzem kabiny, choć tam nie zaszaleję poza deską rozdzielczą, bo jest bardzo płytkie. 

 

Później wrzucę aktualne zdjęcia, bo odrobinę jestem do przodu w stosunku do relacji.

 

Silnik i telemetria zamontowane na hamowni i w weekend dobór śmigła. Skalowo powinno być 18 cali ale to nie realne dla tego silniczka. Producent dopuszcza 13x8, ja chcę spróbować z 14 x 6 - zobaczymy obroty i temperaturę głowicy. Wtedy zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam - true :)

 

Irku - wierz mi, że rozsądek jedynie każe mi się hamować w kwestii detali. Jako modelarz redukcyjny z 30 letnim stażem nie dopuszczam żadnej popeliny. Zresztą zerknij choćby na moje Esiaki...

 

Makieta to nie będzie - nie ten. Ale mam szatański plan na później na większego już w makiecie powiedzmy 1/3 - 1/4. Ale to za jakie 4-5 lat, jak mała podrośnie.

 

Eindecker jest zresztą moim ulubionym szmatopłatem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model ale czemu lotki krawędziowe na nie skręcany linkami płat ?

To bardzo psuje sylwetkę modelu i staje się z lotkami za bardzo "współczesny"  Oczywiście słupki i linki nadadzą mu charakteru ale mając taką piękną maskę silnika lepiej wyglądałby bez lotek, sterowany jedynie ogonem.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.