Skocz do zawartości

Odwrotne napięcie jr propo XF421ex


Arj1e
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam aparaturę jr propo xf421ex która nie była używana od 6 lat. Pakiet nie nadawał się do niczego więc z ogniw polutowałem drugi taki sam, niestety czasem człowiekowi wyłączy się myślenie i odwrotnie przylutowałem wtyczkę do aparatury w efekcie zasilanie zostało podłaczone odwrotnie  :(. Wewnątrz aparatury żaden element nie wygląda na przepalony, aparatura uruchamia się, na ekranie wyświetla się "coś" po paru sekundach zaczyna migać "BAT" co oznacza że napięcie pakietu spadło poniżej 9 volt, lecz po sprawdzeniu miernikiem napięcie jest odpowiednie. Ma ktoś może pomysł co może być nie tak ? Z góry dziękuję za pomoc.

 

Dodaję jeszcze zdjęcia " wnętrzności " aparatury i film obrazujący zachowanie aparatury po uruchomieniu.

 

Zdjęcia: 

 

 

Film: 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obciążeniu pakietu żarówką 12v 20 wat napięcie na ogniwach wynosiło kolejno 3,62  , 3,63 i 3,62 więc wydaje się ze pakiet jest ok. Na jednym z forów udało mi się wyszukać przypadek podłączenia odwrotnego napięcia do innej aparatury Jr , gdy popatrzyłem do swojej aparatury ten sam stabilizator napięcia wydał mi się delikatnie przytopiony. Czy jest możliwość że to tutaj jest problem ? 

 

link do tematu na forum : 

 

 

ten sam stabilizator w mojej aparaturze: 

 

 

Update:

 

Wydaje mi się że w końcu po 3 miesiącach znalazłem odpowiedź na mój problem w tym samym wątku co jest w spoilerze wyżej

 

 

I have about the same issue with a XF421EX. I haven't used the radio for about 8 years and I've just fired it back up recently whenever I turned the radio on everything on the LCD was active. I took it apart and noticed that IC2 and D1 are blown. The IC is split in half and has the same markings (AE with a 041 in the circle).  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.