Skocz do zawartości

Zlin 42 hobbyking


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Model zakupiony w avifly, czas na regulację mam nadzieję kolejny oblot.

 

Widziałem, widziałem całkiem sympatryczny i ładnie wykonany fabrycznie model. Trzeba będzie pewnie w nim dorobić jeszcze wnętrze kabiny, bo na razie widać przez szyby konstrukcję. Model lekki przygotowany do napędu EP, prosty obrys skrzydeł i duże stateczniki - myślę że powinien dobrze latać, czego Adamowi życzę  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZLIN 42/60

 

Do napędu modelu użyty został:

  EMAX GT3520/05  ciąg 3100

regulator ZTW 80A BEC 

śmigło 12/6

zasilanie pakiet 3300mAh 4s

Waga modelu ok 3kg 

Model przy ustawieniu silnika 150% pociągnął bez wykonania próby naziemnej :( 5 minut i przymusowe lądowanie. Model posiadał Buzzer czas jaki był w rezerwie to ups 30s wymuszone nagle lądowanie z wiatrem w pecy uff strat nie wyrządziło model idealnie przyziemił jedynie przednie koło się przekręciło na śrubie. I tu należy pomyżleć o zmianie na większą śrubę która trzyma pręt przedniego koła które dodatkowo skręca, ampul zastosowany oryginalnie co jakiś czas puszcza.

Model dzięki swoim powierzchniom prowadzi się bezproblemowo, nie przepada dzięki zastosowaniu w/w silnika czuć że wyrywa w locie itd.

Do następnego lotu zostało przestawione w apce tak aby wydłużyć czas lotu ciąg silnika został zmiejszony na 60% przy wykonaniu próby naziemnej przy otwartej przepustnicy na maxa czas pracy wyniósł 06:30s

Teraz czas na delikatną zabudowę kabiny tak aby model nie raził bebechami. I przy poprawie pogody mam nadzieję kolejny oblot :)

 

 

 

 

post-17531-0-69905400-1441651524_thumb.jpg

post-17531-0-97600400-1441651547_thumb.jpg

post-17531-0-64774300-1441651567_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem model na żywo dzisiaj u Adama piekny mam nadzieję ze w locie też go niebawem ujżę może ktoś z kolegów wie gdzie go można kupic w miarę niedrogo? bo w avifly mieli tylko ten jeden Adama wiem większość powie w hobby king ale to trzeba jakieś konto kartę itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zła wiadomość w hobbyK go nie ma. Mało można znaleść na temat tego modelu. Dziś model po kolejnym oblocie bez przygód :) mam nadzieję że

Pioterek wrzuci film z lotu :)

 

 

Film z lotu modelu - słońce było już nisko i zaszło jeszcze w dodatku za chmury więc światła było niewiele i  kamera pracowała na dużej czułości i małej przysłonie co widać czasem po "ziarnach" na filmie i płytkiej głębi ostrości. Ale  sam model lata bardzo ładnie - zresztą oceńcie sami: 

 

http://www.youtube.com/watch?v=EckpIdC9PTI&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model doczekał się Pani Pilot :)

Po kilku szybkich lotach Zlina pojawił się efekt drżenia na sterze kierunku a w następstwie odkręcenie śruby orczyka. Mimo ponownego dokręcenia na maxa po kilku szybkich lotach problem pojawił się ponownie. Okazało się że pręt steru kierunku biegnący przez sklejkę postanowił powiększyć otwór w wyniku czego samo dokręcenie nie pomaga. Postanowiłem dokleić sklejkę aby zniwelować luz na pręcie kierunku, jeżeli to się  nie sprawdzi chyba będzie trzeba przejść na standardowe przyłącze :). Sam model lata jak po sznurku lubi prędkość ale do lądowania można podchodzić na  wyłączonym silniku :)

post-17531-0-55572000-1442690030_thumb.jpg

post-17531-0-71675200-1442690031_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.