Skocz do zawartości

SunnyCam


idfx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Z ciekawości zakupilem dziś okulary przeciwsłoneczne (które świetnie leżą) z wbudowaną kamerą HD.

 

http://sunnycamglasses.com

 

Jutro umieszcze jakieś nagranie bo jestem na wyjeździe. Zapowiada się ciekawie. W zestawie wymienne szkła, ładowarka, adapter samochodowy oraz karta 16 GB i etui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie zamieszczę dziś nic bo nie mam ;) Jedyne nagranie to z pomieszczenia, ale imprezka i nie należy publikować .. Od rana do teraz pogoda podła, ciemno jak w ... 

 

Zastanawiam się czy jest szansa by optyk mi dorobił szkła korekcyjne (-) na identyczny kształt jak te zapasowe z kompletu ? Byłoby idealnie bo obecnie muszę zakładać okulary na okulary by latać bo "źle widzę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokręcę pod koniec tygodnia, chyba że coś w drodze do pracy jutro. Na filmowanie modeli nawet z bliska bym nie liczył, ale kto wie ... Według mnie to ta kamerka się niczym nie różni od breloka a ten do filmowania lotów średnio się nadaje. Próbowałem z brelokiem na czapce i model momentalnie staje się punkcikiem w kadrze a chyba nie o to nam chodzi. Może się za to sprawdzi do filmowania spotkań na lotnisku, dłubania przy modelach czy wycieczek rowerowych.

 

Na jednym się już złapałem ;) Trzeba ostro ruszać głową, bo okulary nie fimują tego co oczy widzą a co czoło widzi, więc trzeba sobie w pamięci zawęzić kąt widzenia i ruszać głową dokładnie tam, na co chce się spojrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy jest szansa by optyk mi dorobił szkła korekcyjne (-) na identyczny kształt jak te zapasowe z kompletu ? Byłoby idealnie bo obecnie muszę zakładać okulary na okulary by latać bo "źle widzę".

 

Przecież oni tak właśnie robią, dostają dużą soczewkę i docinają do kształtu wybranych oprawek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na "optykaniu" :) Są to dosyć duże i nietypowe szkła, stąd moje pytanie. Pewnie i tak będę musiał to zrobić w PL bo w UK odwrotna logika - szkła mega drogie a oprawki za grosze (za malutkie szkła musiałem zapłacić 80 funtów, za oprawkę 18). W Polsce z tego co pamiętam zawsze było odwrotnie, chyba że coś się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kształt w zasadzie nie robi różnicy, znajomy rodziców zajmuje się tym od kiedy pamiętam i generalnie rzecz biorąc to tak właśnie wygląda. Cenowo to akurat w Polsce może być taniej, ostatnio za szkła z bajerami (chyba wszystko oprócz fotochromu) zapłaciłem 300pln a mam wadę symboliczną -0.75 dioptrii. Chociaż może to efekt tego, że w trójmieście robi sie jedne z najlepszych szkieł i marża niewielka? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio jestem zadowolony. Po pierwsze na rower się nie nadają, obraz skacze jak szalony i film jest w zasadzie bezużyteczny. Jedyna opcja - a może się coś wydarzy i wyciąć interesujące klatki. Po drugie zbyt mały kąt widzenia. Trzecie i najgorsze ... Kamerka jest zakryta maleńką szybką ochronną. Niemal na całym filmie wciąż widać na nagraniu refleksy światła wpadające w fiolet a czasem nawet refleksy mijanych przedmiotów .. Jeszcze dam im szansę i zobaczę jak spiszą się na lotnisku, jak będzie podobnie to pójdą na sprzedaż.

 

Możliwe, że trzeba film ręcznie przełączyć na HD przy wolniejszym łączu.

 

http://www.youtube.com/watch?v=jwKgiOpo0-c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam być zadowolony, dziś na lotnisku sprawdzona i nie jest źle, ale .... pozostają dwa problemy.

 

1. Wciąż pojawia się zacinanie w nagrywaniu, czasem nawet na kilka sekund.

 

2. Kamerka jest usytuowana pod złym kątem w oprawkach !! Cały czas patrzyłem na model jeden czy drugi a tak na prawdę pojawia się on na samym dole kadru a czasem nawet znika pod spodem. Trochę nędznie bo teraz wiem, że muszę patrzeć sporo pod model by był na środku na nagraniu a to może           przeszkadzać w sterowaniu. Jest to według mnie wielkie niedopracowanie produktu, który grosze w końcu nie kosztował.

 

http://www.youtube.com/watch?v=kI8jxJ3J990

 

http://www.youtube.com/watch?v=D-O8_Fj4lao

 

http://www.youtube.com/watch?v=oZioUZH-e5g

 

Wielkie dzięki dla kolegi Pripcio za przetestowanie kamerki na głowie w ostatnim filmie bo pilot inaczej jednak patrzy niż "widz" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są są ... i zauważyłem, że mamy coś z głowami ;) Jak ja patrzę to modele uciekają na dół kadru a jak Ty to na górę. Jak tu teraz patrzeć by były w środku ? :) Kolory blade albo nagle przejaskrawione i jak dostanie więcej światła to właśnie zaczyna zacinać nagranie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.