Skocz do zawartości

ESA Ki61


japim

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tadek .Nic na ziemi się nie ocenia.Ten jest lepszy, kto więcej utnie.Co do parametrów technicznych to nie są tak rygorystycznie przestrzegane jak w Czechach.Chyba że model odbiega rażąco od reszty.

Wynika to z tego że okazało się ,iż nie ważny jest sprzęt ,decyduje pilot .Różne wynalazki to raczej preferencje pilota co do sposobu latania.

Ostatnio zauważyłem ,że oprócz wyników zawodów wielu pilotów czeka z niecierpliwością na "finał B" tzn wszyscy w powietrzu ,nikt nie sędziuje latasz ile masz pakietów a uciętą wstążkę dowiązujesz aby inni mogli ciąć.I to chyba oddaje najlepiej sedno zabawy o nazwie ESA.

Co do zawodów to spiesz się ,bo najbliższe w Łasku za miesiąc ,a trzeba trochę przed zawodami potrenować.Z Krakowa nie masz daleko.W marcu coś zrobimy we Wrocławiu.

 

Bartek ,No to na Łask przybył poważny kandydat na pudło. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rodziców z dzianym portfelem :D

 

A zrobisz taniej? :)

 

Model-70zł

Silnik-40zł

Śmigło-3.5zł

Regulator-40zł

Pakiet-11.33$(~40zł)

Serwa-3x4$(~45zł)

Klej-7zł

popychacze-4zł

lakier samochodowy z Castoramy(2 kolory)-2x8zł.

 

Zakładam że odbiornik mamy jeśli bawimy się w RC.

Wychodzi w sumie około 265.5zł (kupując całość w Polsce wyjdzie około 310zł)

Będzie to model na którym nawet można wygrać zawody :)

Ja nie znalazłem tańszego modelu klasy zawodniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I rodziców z dzianym portfelem :D

 

A zrobisz taniej? :)

 

Model-70zł

Silnik-40zł

Śmigło-3.5zł

Regulator-40zł

Pakiet-11.33$(~40zł)

Serwa-3x4$(~45zł)

Klej-7zł

popychacze-4zł

lakier samochodowy z Castoramy(2 kolory)-2x8zł.

 

Zakładam że odbiornik mamy jeśli bawimy się w RC.

Wychodzi w sumie około 265.5zł (kupując całość w Polsce wyjdzie około 310zł)

Będzie to model na którym nawet można wygrać zawody :)

Ja nie znalazłem tańszego modelu klasy zawodniczej.

 

Chyba nie zrozumiałeś :)

ESA to wyjątkowo ryzykowna odmiana modelarstwa, częste są uszkodzenia, a co się z tym wiąże- narastające koszty.

Normalny modelarz latając modelem ESA rekreacyjnie bez wariackiej "ścigacki" lata takim modelikiem 2 lata :P A Wy? No dalej! Przyznawać się :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :D

Mam/miałem 3 esy(od 1 skrzydła jeszcze latają). W sumie nr.2 też jeszcze lata, ale Tato nią lata. ESA latam jak często się da. Jak jest fajna pogoda i czas to w lecie często latam codzinennie po 2-3 pakiety + w wekkendy walki po 3-4 pakiety(tylko proszę nie zaczynajcie dyskusji ile to ja mam pakietów, chodzi mi o ilość wylatanych "minut"),czasem w tygodniu też coś walczymy. Nawet ostatnio gdy wiało i śnieg padał walczyliśmy :) (ta atmoswera rozgrzewa [niestety nie dłonie]). A co do tego że Janka pierwsza ESA była tłuczona 15 razy to wątpie.... TYLKO 15?! No może... Ale CA+odpadki EPP+przyspieszacz czynią cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ masz jedno serwo , zastosuj koło zamiast orczyka i zamocuj popychacze pod kątem nie 180 tylko 120 stopni ,da Ci to różnicowe wychylenie lotek.KI to lubi .Tak zmontowane / już czwarte/ Ki na drugi dzień ,bez oblotów ,walczyło dzielnie pod ręką syna w Zawodach Mikołajkowych i chłopak wylatał 2 miejsce.

 

Zrobiłem jak radziłeś, ale wychylanie jeszcze na ziemi wydawały mi się za małe i potwierdziło sie to w locie. Jedna lotka wychyla się w delikatnie w dół a druga prawie wcale się nie wychyla do góry :crazy: DR ustawiłem nawet na 125% i nic.

Chyba będę musiał zmienić to na zwykłe ramię bo pętle robi za wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.