Skocz do zawartości

Regulator- błędne odcinanie?


jlde
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Posiadam regulator 50A firmy CopterX. Regulator elegancko podłączony, wszystko działa, ale nie do końca. Po podłączeniu serwa pracują, natomiast silnik raz wystartuje na chwilę (1-3sek), a raz nie. Postanowiłem go zaprogramować, zgodnie z instrukcją: KLIK. Wybrałem 3S, zgodnie z pakietem, który posiadam- nic to nie dało. Gdy wybrałem opcję: "NiMh/NiCD No cut off" silnik działa, serwa pracują. Dodam, że pakiety są naładowane, a napięcie sprawdzam dodatkowo miernikiem li-po (12.2V, a powinno odciąć przy 9V wg instrukcji!). Co może być przyczyną? Czy regiel do wywalenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami pakiet ma taki spadek napięcia że po  obciążeniu go regulator wykrywa od razu próg odcięcia. Radą na to jest oszukanie regulatora poprzez zaniżenie ilości cel. Rozwiązanie to stosowane jest  przez łódkarzy ale osobiście nie polecam go. Trzeba pamiętać że napęd będzie chodzić ale Cut of już będzie  tak nisko, że zabijesz akumulator. Dobrą praktyka jest jednak latanie na stoper i zostawianie w akumulatorze minimum 20 procent pojemności. Wpływa to znacząco na trwałość ogniw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.