Skocz do zawartości

Regulatory z Banggood


krolm100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miał ktoś styczność z elektroniką marki AVT ? Chodzi mi o te dostępne na Banggood, link poniżej:

http://www.banggood.com/FVT-CBWI120A-ESC-Brushless-Speed-Controller-For-110-and-18Series-RC-Cars-p-985970.html

Prawdopodobnie regulator TURNIGY z mojego modelu będzie musiał być wymieniony i szukam czegoś na zastępstwo. Na Banggood mam akurat rabatu i te regle wyszłyby dość tanie, ale nie wiem, czy nie kupię tam chłamu i czy nie lepiej kupić coś z HK lub coś firmowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio naciąłem się na reglu ZTW, czyli niby niezłej firmy. To był mój pierwszy zakup n BG:/.

Ogólnie elektronikę staram się kupować w Polsce, gdzie mam możliwość łatwej reklamacji.

Część Kolegów jednak, z powodzeniem kupuje na BG, również elektronikę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Kupiłem w BG pakiet do coptera mogący dać prawie 90A. Naładowany do pełna, obciążony w quadzie max 40 amperami spuchł po pierwszym locie. Nagrałem film na którym pokazałem pakiet ze wszystkich stron oraz jego spuchnięty stan wraz z pudełkiem i nalepkami, podałem parametry modelu w którym latał i opisałem sytuację. Dostałem maila na drugi dzień z pytaniem czy chcę nowy pakiet czy punkty. Wysłali gratis drugi taki sam i to listem rejestrowanym. Kiedyś to był strach bo ludzie nie byli obeznani, dzisiaj to łatwiej się z chińczykiem dogadać co do reklamacji&gwarancji niż niekiedy z obsługą w polskim sklepie.

 

Opisz mi jeszcze proszę co to znaczy dla Ciebie "firmowy", "chłam" i "czy nie lepiej na hk" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś jakieś problemy z reklamacją w BG?

W skrócie: nie miałem większych problemów, ale...

musiałem nagrać film. Podziękowali, potem stwierdzili, że film o niczym nie rozstrzyga, ale zaproponowali zwrot kasy. Wkurzyłem się, że robią łachę i odpisałem, że nie mam zamiaru wyciągać od nich kasy. Napisałem, że albo dają mi wskazówkę jak regiel doprowadzić do porządku albo ponawiają propozycję zwrotu uznając tym samym wadliwość produktu. Ponowili propozycję - przyjąłem, po kilku dniach kasa na koncie paypal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Opisz mi jeszcze proszę co to znaczy dla Ciebie "firmowy", "chłam" i "czy nie lepiej na hk" ...

 

Pisząc firmowy miałem na myśli sprzęt cenionych i sprawdzonych marek, które analogicznie niestety są dużo droższe od Banggood, jak na przykład Castle Creations, traxxas, Team Orion, LRP.

Chłam w moim rozumieniu to jest sprzęt bardzo niskiej jakości, w który nie warto inwestować, pisałem o Hobbykingu, gdyż raczej ten sklep jest popularniejszy jeśli chodzi o elektronikę z rację tanich a zarazem niezłej jakości produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie: nie miałem większych problemów, ale...

musiałem nagrać film. Podziękowali, potem stwierdzili, że film o niczym nie rozstrzyga, ale zaproponowali zwrot kasy. (...)

 

Od razu uznali reklamację, a ty się na nich obrażasz? Chciałbym, aby tak postępowali wszyscy.

Kupuję u nich, licząc się z tym, że nie ma kontroli jakości. Też teraz reklamowałem odbiornik i nowy dostałem chyba krócej niż w 2 tyg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc firmowy miałem na myśli sprzęt cenionych i sprawdzonych marek, które analogicznie niestety są dużo droższe od Banggood, jak na przykład Castle Creations, traxxas, Team Orion, LRP.

Chłam w moim rozumieniu to jest sprzęt bardzo niskiej jakości, w który nie warto inwestować, pisałem o Hobbykingu, gdyż raczej ten sklep jest popularniejszy jeśli chodzi o elektronikę z rację tanich a zarazem niezłej jakości produktów.

Sam sobie odpowiedziałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu uznali reklamację, a ty się na nich obrażasz? Chciałbym, aby tak postępowali wszyscy.

...

Bartek, ja nie chcę stwierdzeń: proszę pana, po obejrzeniu filmu trudno jest cokolwiek stwierdzić, ale jak Pan chce, zwrócimy kasę.

Oczekiwałem stwierdzenia: Na filmie trudno jest wskazać przyczynę, ale widać, że regulator działa wadliwie. Proponujemy zwrot kosztów.

 

Czemu tak naciskałem?

- Bo trzeba nazywać rzeczy po imieniu, a nie zawsze chodzi tylko o kasę (mi akurat zależało na reglu, a nie na kasie).

- Bo jeśli za tydzień musiałbym reklamować kolejny zakup u nich, to nie jako ktoś, komu tydzień temu wspaniałomyślnie przyznano zwrot, tylko jako ktoś, kto znowu kupił u nich wadliwy towar. Pozycja negocjacyjna w obu przypadkach jest drastycznie różna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.