Skocz do zawartości

Regulatory z Banggood


krolm100
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miał ktoś styczność z elektroniką marki AVT ? Chodzi mi o te dostępne na Banggood, link poniżej:

http://www.banggood.com/FVT-CBWI120A-ESC-Brushless-Speed-Controller-For-110-and-18Series-RC-Cars-p-985970.html

Prawdopodobnie regulator TURNIGY z mojego modelu będzie musiał być wymieniony i szukam czegoś na zastępstwo. Na Banggood mam akurat rabatu i te regle wyszłyby dość tanie, ale nie wiem, czy nie kupię tam chłamu i czy nie lepiej kupić coś z HK lub coś firmowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja ostatnio naciąłem się na reglu ZTW, czyli niby niezłej firmy. To był mój pierwszy zakup n BG:/.

Ogólnie elektronikę staram się kupować w Polsce, gdzie mam możliwość łatwej reklamacji.

Część Kolegów jednak, z powodzeniem kupuje na BG, również elektronikę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Kupiłem w BG pakiet do coptera mogący dać prawie 90A. Naładowany do pełna, obciążony w quadzie max 40 amperami spuchł po pierwszym locie. Nagrałem film na którym pokazałem pakiet ze wszystkich stron oraz jego spuchnięty stan wraz z pudełkiem i nalepkami, podałem parametry modelu w którym latał i opisałem sytuację. Dostałem maila na drugi dzień z pytaniem czy chcę nowy pakiet czy punkty. Wysłali gratis drugi taki sam i to listem rejestrowanym. Kiedyś to był strach bo ludzie nie byli obeznani, dzisiaj to łatwiej się z chińczykiem dogadać co do reklamacji&gwarancji niż niekiedy z obsługą w polskim sklepie.

 

Opisz mi jeszcze proszę co to znaczy dla Ciebie "firmowy", "chłam" i "czy nie lepiej na hk" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś jakieś problemy z reklamacją w BG?

W skrócie: nie miałem większych problemów, ale...

musiałem nagrać film. Podziękowali, potem stwierdzili, że film o niczym nie rozstrzyga, ale zaproponowali zwrot kasy. Wkurzyłem się, że robią łachę i odpisałem, że nie mam zamiaru wyciągać od nich kasy. Napisałem, że albo dają mi wskazówkę jak regiel doprowadzić do porządku albo ponawiają propozycję zwrotu uznając tym samym wadliwość produktu. Ponowili propozycję - przyjąłem, po kilku dniach kasa na koncie paypal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Opisz mi jeszcze proszę co to znaczy dla Ciebie "firmowy", "chłam" i "czy nie lepiej na hk" ...

 

Pisząc firmowy miałem na myśli sprzęt cenionych i sprawdzonych marek, które analogicznie niestety są dużo droższe od Banggood, jak na przykład Castle Creations, traxxas, Team Orion, LRP.

Chłam w moim rozumieniu to jest sprzęt bardzo niskiej jakości, w który nie warto inwestować, pisałem o Hobbykingu, gdyż raczej ten sklep jest popularniejszy jeśli chodzi o elektronikę z rację tanich a zarazem niezłej jakości produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie: nie miałem większych problemów, ale...

musiałem nagrać film. Podziękowali, potem stwierdzili, że film o niczym nie rozstrzyga, ale zaproponowali zwrot kasy. (...)

 

Od razu uznali reklamację, a ty się na nich obrażasz? Chciałbym, aby tak postępowali wszyscy.

Kupuję u nich, licząc się z tym, że nie ma kontroli jakości. Też teraz reklamowałem odbiornik i nowy dostałem chyba krócej niż w 2 tyg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc firmowy miałem na myśli sprzęt cenionych i sprawdzonych marek, które analogicznie niestety są dużo droższe od Banggood, jak na przykład Castle Creations, traxxas, Team Orion, LRP.

Chłam w moim rozumieniu to jest sprzęt bardzo niskiej jakości, w który nie warto inwestować, pisałem o Hobbykingu, gdyż raczej ten sklep jest popularniejszy jeśli chodzi o elektronikę z rację tanich a zarazem niezłej jakości produktów.

Sam sobie odpowiedziałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu uznali reklamację, a ty się na nich obrażasz? Chciałbym, aby tak postępowali wszyscy.

...

Bartek, ja nie chcę stwierdzeń: proszę pana, po obejrzeniu filmu trudno jest cokolwiek stwierdzić, ale jak Pan chce, zwrócimy kasę.

Oczekiwałem stwierdzenia: Na filmie trudno jest wskazać przyczynę, ale widać, że regulator działa wadliwie. Proponujemy zwrot kosztów.

 

Czemu tak naciskałem?

- Bo trzeba nazywać rzeczy po imieniu, a nie zawsze chodzi tylko o kasę (mi akurat zależało na reglu, a nie na kasie).

- Bo jeśli za tydzień musiałbym reklamować kolejny zakup u nich, to nie jako ktoś, komu tydzień temu wspaniałomyślnie przyznano zwrot, tylko jako ktoś, kto znowu kupił u nich wadliwy towar. Pozycja negocjacyjna w obu przypadkach jest drastycznie różna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.