Skocz do zawartości

MythoS 50E


mario70
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W przeciwieństwie do wszechobecnych modeli typu Katana, Extra czy inne Yaki zdecydowałem się nabyć kolejny model do akrobacji klasycznej. Wybór padł na model MythoS 50E firmy SebArt.

 

Kilka słów dlaczego akurat ten model:

 

- rozmiar modelu - kwestie logistyczne przy modelach F3A są istotne, ze względu na długość kadłuba ich przewożenie jest wyzwaniem (moje 2m Bravo jest przez to używane sporadycznie),

- bardzo dobre opinie na innych forach,

- jakość modeli SebArt - na naszym lotnisku jest kilka modeli tej firmy i jak do tej pory nikt się nie zawiódł,

- no i na końcu subiektywna przyczyna - po prostu ten model akurat najbardziej mi przypadł do gustu.

 

Parę fotek "In-box" na początek. Czas na zbieranie wyposażenia. Do wiosny trochę czasu jest więc nie trzeba się spieszyć :)

Model nabyłem w sklepie lindinger.at - opinie na tema tego sklepu w wątku: http://pfmrc.eu/index.php?/topic/56836-httpswwwlindingerat/

 

MythoS_01_zpsuxptjsmg.jpgMythoS_02_zpsqgf3ulih.jpg

 

MythoS_03_zpspyudziba.jpgMythoS_04_zps7uekccvc.jpg

 

MythoS_05_zpsnqfcwrop.jpgMythoS_06_zpsyrniprlk.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 4 miesiące temu...

Wyposażenie skompletowane:

 

- napęd to dedykowany silnik Hacker A50-16S v3 + regulator Jeti Spin 80

MythoS_07_zpsoit3osta.jpg

 

- zasilanie akumulatorem Zippy Compact 25C 4000mAh (sprawdzone w innych modelach, chyba najkorzystniejszy stosunek masy do wydajności) + CC BEC Pro na elektronikę

MythoS_08_zpsztip3itq.jpg

 

- telemetria

MythoS_09_zps4zvyxkyw.jpg

 

- napęd sterów odpowiednio: lotki to niskoprofilowe Savox SC-1251MG, wysokość to 2x Spektrum A5040 (montowane w statecznikach), kierunek to Hitec HS-5645MG (w zależności od wyważenia pójdzie na tył kadłuba lub w środek i wtedy pull-pull)

MythoS_10_zpsiahak4uu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wstyd się przyznać ale oblot odbył się dopiero dzisiaj.

 

Wrażenia? Co do możliwości lotnych to oczywiście za wcześnie, żeby coś bardziej konkretnego powiedzieć - ważne, że model po złożeniu i odpowiednim wyważeniu, w czasie oblotu wymagał tylko dwóch kliknięć trymerkiem na lotkach jak i wysokości. Pogoda okazała się łaskawa tylko na dwa loty = obloty (mój i kolegi modelem Angela, pokazanym też na fotkach). Parę słów co do wyważenia - jak sprawdzałem model z wstępnie rozłożonym wyposażeniem i akku 4000mAh, wyglądało na to, że jest ok i z tym zasilaniem mam możliowość przesuwania SC przód - tył. Jednak, co okazało się znamienne, nie uwzględniłem w tym momencie kółka ogonowego i snapów/popychaczy. Te extra kilkanaście gram przy tej długości kadłuba spowodowało, że z maksymalnie dosuniętym do przodu akumulatorem, ledwo uzyskuję tylne wyważenie. Dlatego też zdecydowałem się na wymianę akumulatorów na 4500mAh / 35C i teraz jest ok.

 

Fotki z wyposażenia modelu oraz dzisiejszego oblotu.

 

MythoS_10a_zpsk3dso5iy.jpgMythoS_10b_zpsgfacegth.jpg

MythoS_10c_zpsfbml241v.jpgMythoS_10d_zpsfzuxnsgk.jpg

MythoS_10e_zpspucjspax.jpgMythoS_10f_zpstlclnqnr.jpg

MythoS_11_zps2jeknym5.jpgMythoS_12_zps5jw9apgr.jpg

MythoS_13_zpshjixwsfz.jpgMythoS_14_zps0hlknpqt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.