Skocz do zawartości

Helikopter TX9009 nie wznosi się


DawidPilot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym prosić o pomoc kolegów modelarzy.Posiadam helikopter Alloy Shark TX9009 i do tej pory latał dobrze lecz nagle przestał się wznosić. Po dodaniu maksymalnego gazu wznosi się na co najwyżej 5 cm i opada. To napewno nie wina baterii bo niedawno ją wymieniłem. Za okazaną pomoc z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Czy podczas próby wzbicia się w powietrze helikopterek obraca się w którąś stronę? Jeśli podnosi się równo, tylko na kilka centymetrów, może to świadczyć o zużyciu obydwu silniczków.

Innym sposobem sprawdzenia, niż wymiana na nowe, byłby pomiar poboru prądu przez silniki. Jest to jednak trudne do zmierzenia, tym bardziej, że pomiar trzeba przeprowadzić na obciążonych czyli zamontowanych w helikopterku silnikach.

Jeśli bardzo zależy Ci na uruchomieniu tej zabawki, musisz zaryzykować i wymienić obydwa silniki na nowe.

Takie jest moje zdanie, z którym oczywiście nie musisz się zgadzać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.