Skocz do zawartości

Extra 330 SC Hype do 3D


kamilos1600
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dwa tygodnie temu zakupilem Extre 330sc kyosho -hype


Pakiet jest 5500mah 4s.
Rozpiętość skrzydeł: 1.400mm
Długość: 1.290mm

Smigło to 15x8  

Waga do lotu 2.4kg - dość duża masa...

Pytanie do znawców: czy jest jakaś możliwość by ten model mógł latać 3D ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jest :) .

Świetne umiejętności.....

Takimi pakietami ,o takiej pojemności (6 S), to się napędza 2 metrowe elektryki :D,nie za duży ? .

 

umiejętności mówisz , wydaje mi się ze konieczna jest zmiana zmiana też smigła, tylko nie wiem na jakie 15x4 ? Lipo też by trzeba ale na jakie ? Jak chciałem zrobić zawis na bepiecznej wysokości to model się zwala na skrzydło .. Wiec chyba jest zbyt ciężki. 

Pytanko: jak znajdujesz tą Extrę pod względem jakości wykonania?

Wykonanie jest do małych poprawek z tego co zauważyłem tzn : Do wymiany jest goleń tylnego podwozia na miekki compozyt , orginalne to twarde aluminium i przy ostatnich lotach minimalnie za szybko zchodziłem do lądowania i złamałem kadłub za kabina ...  To miejsce jest najbardziej narażone na pękniecię , więc warto odrazu wkleić od środka 3mm pręty węglowe o długościu okolo 20cm ,tak zrobiłem ja  po sklejeniu kadłuba żywicą + sklejka 1mm , prostokąt wklejony na dno kadłuba.  

Wklejony jest  też magnes w kabine i kadłub -orginalne zatrzaski nie są zbyt precyzyjne a model naprawde jest szybki , wprzypadku odlotu kabiny automatycznie wypadło by lipol ....

 

Stateczniki są mocowane na 4 sróbach, warto też je wkleić na stałe by było całkowicie nie ruchome. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umiejętności mówisz , wydaje mi się ze konieczna jest zmiana zmiana też smigła, tylko nie wiem na jakie 15x4 ? Lipo też by trzeba ale na jakie ? Jak chciałem zrobić zawis na bepiecznej wysokości to model się zwala na skrzydło .. Wiec chyba jest zbyt ciężki. 

Dobór śmigła zależy od wielu czynników i oczywiście dobrze dobrane to gwarancja dobrych osiągów.

15x8 to "dobre" śmigło ,za mało danych jest od Ciebie by stwierdzić czy właściwe...

Fajne śmigła można nabyć w ABCrc ,węglowe od quadów,znakomite do takich modeli,lekkie ,sztywne,slowflyer.

Wg mnie masz za duży czyli ciężki pakiet ,nie wiem czy to sugerowany jeśli tak to nieporozumienie ;) .

Może na początek pobaw się ze środkiem ciężkości ,przesuń do tyłu ,teoretycznie i praktycznie model powinien  mniej Ci się zwalać na skrzydło.

Generalnie to fajny modelik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam wszystkich po długim czasie nie obecności ,
Extra stoi od jesieni z braku odpowiednich lipoli , posiadam 2 x 2200 4s 25c ale już trochę zjechane przez Mx2 , za ładna jest by z tak błahego powodu uległa uszkodzeniu ;)
Od jesieni latam tylko Su31 Epp 3D elektryk  i  Fun Fly em z Dle 55 ;p przymierzam się na kupno  jakiegoś Yaka 54 pod DLE 55 lub Su 31 do konkretnego latania , ale ze względów na problem z miejscem do startu najpierw muszę przygotować jakąś łąkę na przyszłą wiosnę . 


a co do lipo ponad 5000 mah na taki model jak Extra 330 czy Sbach to o wiele za dużo ... Przy  2800 - 3300 mah na pewno było by bardziej przyjemne w sterowaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet 5000 mAh jest zdecydowanie za duży , choć z drugiej strony czy sprawdzałeś czy na tym śmigle model idzie z zawisu  do góry . Trzymając model w ręce powinien wyrywać się z zawisu do góry  , bo jak nie to większe śmigło . A 2400g to wcale nie dużo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od zawisu odejdzie z pakietem 5000 ale przy dużej szybkości i przy ostrym zaciągnięciu do pionu w Extrze aż wyginają się skrzydła .. Ewidentnie za duży lipo , może na wiosnę za jakieś oszczędności uda mi się kupić odpowiednie lipo ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mają się nie wyginać jak dźwigar stanowi rurka fi 10 mm ? Swoim latam na pakietach 4500 mah i jest ok. Pękający kadłub to norma, ja wzmocniłem miejsce za kabiną rowingiem węglowym. Problem stanowi też kołpak, trochę trzeba się pomęczyć żeby go precyzyjnie wycentrować, bez tego zabiegu wpada w straszne wibracje. Kolejnym niedociągnięciem jest ster wysokości, połączenie prawej i lewej jego części to żart, proponuję pod tą sklejkę wstawić na żywicę chociażby odpowiednio ukształtowany pręt stalowy, w swoim lutownicą wybrałem piankę i wypełniłem rowingiem przykrywając z powrotem fabryczną sklejką. Fabryczny montaż zawiasów SK strasznie ogranicza jego wychyły, proponuję je wymienić (są takie sobie) i wkleić nowe tak żeby można było uzyskać większe wychylenia. Podobnie wygląda sprawa zawiasów w SK, warto im się przyjrzeć ponieważ wysuwają się z pianki po ostrzejszym lataniu. No to pomarudziłem, ogólnie modelik fajny można po paru udoskonaleniach dobrze się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.