Skocz do zawartości

Palace sie serwa przez odbiornik? Jakies wyjasnienie?


SowaFSO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam odbiornik eLeReS v2 od dluzszego czase z ktorym jest chyba cos nie tak ostatnimi czasy
A wlasciwie o co chodzi:
Pali serwa (najprawdopodobniej) tylko lotki, za pierwszym razem padly obydwa serwa w doslownie tym samym czasie, gdy je wlaczam sa baaaaardzo wolne, wolniejsze niz wskazowka zegarka (jak w ogole sie rusza) Jak sa wylaczone i chce je przestawic recznie chodza ciezko, wg mnie pala sie silniczki.

 

Wiec wymienilem serwa na lepsze i tym razem cyfrowe, po jakis 3 dniach lotnych.....buum znowu ale tym razem tylko 1 serwo i ma troche lagodniejsze uszkodzenie bo bardziej sie rusza ale tak czy siak tragedia.

 

Serwa lotek podlaczone pod kanal 2 i 5 (nie poprzez kabel Y, ze wzgledu ze uzywam klapolotek)

 

Model to RCH Elipsoid Evolution

 

Dziwne jest to ze latalem do tamtego czasu rowniez z tak podlaczonymi serwami Soliusem z MPX i tam czegos podobnego nigdy nie mialem, teraz w Soliusie na wypadek podlaczam przez kabel Y (bo juz nie wiem co robic)

 

Ktos sie spotkal z takimi objawami? Co robic?

 

Serwa ktore padly pierw:

TW MG90S analog z metal trybami

 

Serwo ktore padlo nastepnie:

Turnigy TSS-10MG cyfrowe z metal trybami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pierwsze serwa byly analogowe, potem siadlo cyfrowe nawet :/ odswiezanie generowane przez odbiornik to 50Hz wiec nie powinien spalic przez zbyt szybkie odswiezanie :/ 

Co do zablokowania to tez zbytnio nie wchodzi w gre bo nie ma co ich blokowac :/ Wszystko ladnie, nic nie zaczepia :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było żadnych oporów, przypomnij Sobie Szymon, jak tylko podłączyłeś jedno z moich serw, bez orczyka nawet to na chwilę zadziałało a potem się zaczęło gotować jak te poprzednie. Potem objaw ustąpił a potem pojawił się znowu już w modelu. Nie wiem czy możesz zbindować odbiornik od T9ki u Siebie bo mam ze 3 to możemy zrobić próbę bo szkoda model rozwalić albo stracić ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A No właśnie :/ A co do odbiorników to chyba nie moge z eLeReSem zbindowac :/ Zadałem pytanie do marbalona z rc-fpv który zrobił mi ten odbiornik i mowil ze jeżeli napięcie jest dobre to nic innego nie moze być po stronie odbiornika :/ zmierzyłem napięcia i jest wszystko git :/

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie czy jest git przez cały czas.

Ja u siebie preferuje ustawienie beców na 5V, bo bywały niespodzianki z serwami które teoretycznie działają przy 6V. A nie działały.

Odbiornik sam z siebie nie uszkodzi serwa. Chyba że jest przestawiony, tak jak pisałem powyżej. Ale wtedy to jest wina użytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik może uszkodzić serwo.

Wystarczy, że będzie podawał na wyjście impulsy o zmieniającej się szerokości. Wtedy serwo cały czas usiłując nadążać za zmianami będzie ciągle pobierało prąd aż się w końcu przegrzeje.

Taki objaw może powodować np. brak stabilizacji lub filtrowania napięcia odbiornika, ale tej części zasilającej dekoder , nie serwa.

Obserwowałem takie objawy w czasie, gdy jeszcze zajmowałem się budową odbiorników ( nadajników zresztą też).

 

Wypadałoby obejrzeć na oscyloskopie stabilność szerokości impulsów wyjść odbiornika, oraz ewentualne "ryple" napięcia zasilania dekodera.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik może uszkodzić serwo.

Wystarczy, że będzie podawał na wyjście impulsy o zmieniającej się szerokości. Wtedy serwo cały czas usiłując nadążać za zmianami będzie ciągle pobierało prąd aż się w końcu przegrzeje.

Taki objaw może powodować np. brak stabilizacji lub filtrowania napięcia odbiornika, ale tej części zasilającej dekoder , nie serwa.

Obserwowałem takie objawy w czasie, gdy jeszcze zajmowałem się budową odbiorników ( nadajników zresztą też).

 

Wypadałoby obejrzeć na oscyloskopie stabilność szerokości impulsów wyjść odbiornika, oraz ewentualne "ryple" napięcia zasilania dekodera.

Pytanie czy moge to sam zrobic będąc zielonym w tym temacie? Marbalon mowi ze odświeżanie jest na 50Hz co nie powinno uszkadzać serw.

Pytanie nr 2: czemu w innych modelach na tym samym odbiorniku nic sie nie dzieje :/

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e tam, nie doczytałeś. Odbiornik w innym modelu tez działa.

Kolega Szymon tylkoe jeszcze nie odpowiedział jednoznacznie na pytanie Kacpra "Tego samego czy takiego samego ?", a to jest bardzo istotna odpowiedź. Zawsze mozna zadać ją inaczej...czy TEN odbiornik i TEN regiel był tez ostatnio sprawdzany w innym modelu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.