Skocz do zawartości

Pakiety SLS XTRON


Wodzu 7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jerzy Markiton

15A. Akumulatorki były - 1000 mAh.  Wtedy jeszcze nie liczyłem cykli... Kosztowały - ze ćwierć  wypłaty ? Dobra, wypłata też taka - jak dzisiejsze Lipole..

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Będę kupował większej pojemności i 4s więc korci mnie żeby przynajmniej jednego zakuć w aluminiową blaszkę. A może poprostu zawinąć na około taśmą zbrojoną włóknem? Wiem, odprowadzenie ciepła będzie mizerne ale pewnie nie bardziej niż przy zawinięciu w fabryczną termokurczkę. Zobaczymy. Na razie zima, więc jest trochę czasu na przemyślenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A może poprostu zawinąć na około taśmą zbrojoną włóknem? Wiem, odprowadzenie ciepła będzie mizerne ale pewnie nie bardziej niż przy zawinięciu w fabryczną termokurczkę. Zobaczymy. Na razie zima, więc jest trochę czasu na przemyślenia. 

A niby co to ma pomóc? Naturalny kształt o najmniejszym przekroju to koło. I do tego dążą przegrzane Lipole.

Jak złapią temperaturę, to zrobi się z nich "kiełbasa". Pewnie takich jeszcze nie widziałeś. U nas to norma.

Blacha jest po to, by utrzymać prostokątny kształt.

Nie no, słowo daję, to co piszę , to dla niektórych bajki z kosmosu, hihi..

 

Darek twierdzi: że - zakuć ! 

Ale tylko w modelach o ekstremalnym obciążeniu aku.

Czy ja gdzieś  napisałem, że do motoszybowca, nawet TOXICA,  to potrzebne?

Zrobisz wciąg, poszybujesz, ostygnie, nie ma problemu.. Nie nad interpretuj moich słów. Nie wszystkie akusy tego wymagają

Ale jak puchną, to zakuć. ;) Nawet kosztem ciężaru, to raptem ze 40 gramów. Czasem pomoże to w wyważeniu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

A gdzieś Ty się doszukał "nadinterpretacji " ?  Puchną !!! Niezależnie, ile zapłacisz - kurcze - puchną !!!!!.

Tam puchną - w kadłubie miejsca dość. Tylko kurcze ciągnąć  nie chcą....

  LRP - High End-y, 3000mAh (7,2V, do autka, Ni-Mh-y, żeby była jasność...)  - 2 min na 3/4 gazu, gdzie maks. na zablokowanym napędzie to 32A

I,....  do kosza idą.....

I kurcze, żadne zaklęcia, lodówka, płyn do mycia naczyń, modlitwa wieczorna i poranna, datki na tacę tych, co to bliżej Lichenia  - nie pomagają.

Obojętnie komu się ukłonisz - 4 litery zawsze z tyłu !

 

 

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie,

 

tak jak pisałem w poście nr 102 planowałem pójście w stronę SLS Magnum.

Wczoraj plany stały się rzeczywistością :)

 

Zamówiłem pakiety u oficjalnego polskiego przedstawiciela SLS jeszcze w okresie zimowej promocji na Magnumy. Nie śpieszyło mi się z dostawą. Akurat był okres poświąteczny a Niemcy w tym czasie mieli dłuższą przerwę o czym zostałem poinformowany przez polskiego przedstawiciela.

 

Cały zakup i rozmowy ze sklepem bardzo sympatyczne. Profesjonalna i miła obsługa. :)

To niby powinien być standard w walce o klienta, ale w dalszym ciągu bywa, że człowiek czuje, że przeszkadza jak dzwoni z pytaniem - tu wprost przeciwnie.

 

Wczoraj przyszła paczka. Lubię dobrze opakowane przesyłki. Pakiety - każdy w swoim fabrycznyn kartoniku (w środku w koszulce z bąbelków), później zbiorczy kartonik na 2 pakiety i to wszystko w kolejnym. Taka "baba w babie". Dokokoła znowu folia bąbelkowa i czarny stretch.

Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne - ładnie upakowane cele, miekkie przewody i równo zbalansowane cele (3,80 - 3,81), w 4-celowych pakietach - w sumie w 6 szt. SLS Magnum 2200 mAh 45/90C V2

 

No cóż, po sezonie 2016 pewnie będe mógł napisać coś sensownego o ich eksploatacji. Szkoda mi życia na wykresy. Ale power, brak opuchlizny i ilość cykli się liczy i o tym napiszę. Pakiety zasilą model do 3D - Extra 48" EXP, więc leniuchować nie będą ;)

 

Załączam zdjęcia. Przez tą ich naklejkę ciężko fotkę pstryknąć - strasznie odblaskowa.

post-7590-0-45645700-1453805191_thumb.jpg

post-7590-0-32636100-1453805193_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Do tej pory miałem tylko Xtrony 1300mAh, które w testach na sąsiednim forum wypadły rewelacyjnie.

 

W przypadku tych najmniejszych pakiecików również się potwierdza. W sąsiednim wątku robię test pakiecików 1S 150-200mAh. Xtrony rządzą.

 

Link do testu:

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/60405-test-mikro-lipo-pakiet%C3%B3w-1s-100-200mah/?p=613174

 

Czas pomyśleć o SLSach do Goblina :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Miruuu , łakomczuchu :)... W sumie apetyczny kąsek ;).

To, że 30g lżejsze to raz, a to, że z wydajnością to są chyba aktualnie Number One - to dwa, chyba istotniejszy argument. Nie dumał bym zbyt długo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko te 30 gram lżejsze maja 30C. Wiem, ze to i tak dużo mając na uwadze, ze w tej wartości nie powinno być tyle ściemy co np w Zippy Compact ;) ale Gensy też podają parametry dość realne i ten pakiet 30 gram cięższy ma 45C. To właśnie stanowi powód mojego zawahania, choć teoretycznie 30C też powinno być wystarczające. Chyba wezmę jeden na próbę i sprawdzę czy się nie grzeją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko te 30 gram lżejsze maja 30C. Wiem, ze to i tak duzo majac na uwadze, ze w tej wartosci nie powinno byc tyle sciemy co np w zippy compact ;) ale Gensy tez podaja parametry dosc realne i ten pakiet 30gram ciezszy ma 45C. To wlasnie stanowi powod mojego zawahania, choc teoretycznie 30C tez powinno byc wystarczajace. Chyba wezmę jeden na próbę i sprawdze czy sie nie grzeją...

Dużo fikołków robisz Goblinkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fikołków robię dużo, a że cały czas się uczę (a właściwie to zaczynam, bo helikami latam niecały rok) to często zdarza mi się szarpać więcej niż trzeba. Obecnie na umór tłukę tic-tocki i w zależności od kierunku pracuję cykliką lepiej lub gorzej nadrabiając kątami :)

 

Teoretycznie nawet wylatując pakiet w 3 minuty średnio używam pakietu w okolicach 20C, ale w helikach średnie zużycie pojawia się tylko bardzo rzadko i bardzo krótko ;)

 

Co do literówek - poprawiłem - wady pośpiechu połączonego z pisaniem z telefonu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fikołków robię dużo, a że cały czas się uczę (a właściwie to zaczynam, bo helikami latam niecały rok) to często zdarza mi się szarpać więcej niż trzeba. Obecnie na umór tłukę tic-tocki i w zależności od kierunku pracuję cykliką lepiej lub gorzej nadrabiając kątami :)

 

Teoretycznie nawet wylatując pakiet w 3 minuty średnio używam pakietu w okolicach 20C, ale w helikach średnie zużycie pojawia się tylko bardzo rzadko i bardzo krótko ;)

 

 

A są jakieś podpasowujące Ci SLS-y 40C ? Fajnie byłoby, gdybyś w wolnej chwili wrzucił jakiś króciutki filmik z Twoimi fikołkami - też czuję miętę do helików, choć bardziej makietowych niż fikających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z SLS'ów są jeszcze SLS LiPo Akku APL Magnum V2, 6S/1800mAh, 22.2V, 45C/90C, ale ich waga jest już podobna do Gensów, więc podmiana nie miałaby sensu.

Zakładam, że "C" zarówno w Gensach jak i SLSach przedstawiane jest równie rzetelnie, choć (to już mój domysł) nie zdziwię się jeśli Gens, wykorzystując już zdobytą renomę, niedługo zacznie oszczędzać na jakości.

 

Jeśli chodzi o jakiś filmik, to postaram się coś nagrać w weekend - z reguły nagrywam kolegów :)

Przez kilka lat latałem wyłącznie samolotami (plus jakieś drono-epizody) i heliki w ogóle mnie nie kręciły. Dopóki nimi nie latałem, najbardziej podobały mi się właśnie loty "makietowe", a już najbardziej te w stylu "opryskujemy pole" ;)

Szybko mi się jednak zmieniło, gdy samemu zacząłem się bawić helikami. Co to przyjemne dla widowni, nudne dla pilota - i na odwrót :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z SLS'ów są jeszcze SLS LiPo Akku APL Magnum V2, 6S/1800mAh, 22.2V, 45C/90C, ale ich waga jest już podobna do Gensów, więc podmiana nie miałaby sensu.

Zakładam, że "C" zarówno w Gensach jak i SLSach przedstawiane jest równie rzetelnie, choć (to już mój domysł) nie zdziwię się jeśli Gens, wykorzystując już zdobytą renomę, niedługo zacznie oszczędzać na jakości.

 

Jeśli chodzi o jakiś filmik, to postaram się coś nagrać w weekend - z reguły nagrywam kolegów :)

Przez kilka lat latałem wyłącznie samolotami (plus jakieś drono-epizody) i heliki w ogóle mnie nie kręciły. Dopóki nimi nie latałem, najbardziej podobały mi się właśnie loty "makietowe", a już najbardziej te w stylu "opryskujemy pole" ;)

Szybko mi się jednak zmieniło, gdy samemu zacząłem się bawić helikami. Co to przyjemne dla widowni, nudne dla pilota - i na odwrót :)

Rozumiem - nie wiem, czy dobrze - że celem podmianki aku jest urwanie tych 30 gramów. A ile waży cały Goblinek RTF ? Duży to będzie procent jego całej masy ? 

A wiesz, że ja jakoś lubiłem "opryskiwać pole". A w końcowym Twoim spostrzeżeniu jest dużo racji, ale ten malutki odsetek wartościowej widowni sam się niejako wyłuskuje, będąc wyjątkiem od tej reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem wagi niedużo. Całego nie ważyłem, ale z danych producenta wynika, że bez pakietu waży 1075 gram.

http://www.goblin-helicopter.com/shop/product_info.php?cPath=96_152&products_id=25983

 

Pakiet waży dodatkowe 300 gram, więc gotowy do lotu ok 1.4 kg.

 

Wiem, że wydaje się to śmiesznie mało, ale czuć. Uwierz, że czuć każde 10 gram. Najbardziej czuć (to już znacznie więcej gram) gdy lata się bez kabinki, ale tego nie lubię - generalnie słabo widzę a bez kabinki jeszcze gorzej.

 

Co do filmu, udało mi się wykopać filmik z trzeciego pakietu, gdy go jeszcze ustawialiśmy. 

 

 

Pamiętam swoje zdziwienie przy pierwszych flipach. Wcześniej latałem mini protosem, który w swojej klasie należy raczej do lekkich modeli i fajnie zachowuje się na niskich obrotach. Ten jest zupełnym przeciwieństwem. Pierwsze wrażenie miałem takie, jakby grawitacja się zwiększyła ;) Dopiero podniesienie obrotów (obecnie latam tak ok 2500 rpm) i kilkadziesiąt pakietów pozwoliło mi się przyzwyczaić do wagi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gensy to ja już dawno nie wierzę w te ich C. Dla przykładu gensy 6s1450 45c są znacznie gorsze od SLS 30c. Gensy już od jakiegoś czasu jadą na opinii niestety.

Jeśli chodzi o Goblina 380, to jest to kowadło z wirnikiem. Waży strasznie dużo i urwanie każdych 10-20g trochę mu pomoże... trochę :)

 

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Względem wagi niedużo. Całego nie ważyłem, ale z danych producenta wynika, że bez pakietu waży 1075 gram.

http://www.goblin-helicopter.com/shop/product_info.php?cPath=96_152&products_id=25983

 

Pakiet waży dodatkowe 300 gram, więc gotowy do lotu ok 1.4 kg.

 

Wiem, że wydaje się to śmiesznie mało, ale czuć. Uwierz, że czuć każde 10 gram. Najbardziej czuć (to już znacznie więcej gram) gdy lata się bez kabinki, ale tego nie lubię - generalnie słabo widzę a bez kabinki jeszcze gorzej.

 

Co do filmu, udało mi się wykopać filmik z trzeciego pakietu, gdy go jeszcze ustawialiśmy. 

 

 

Pamiętam swoje zdziwienie przy pierwszych flipach. Wcześniej latałem mini protosem, który w swojej klasie należy raczej do lekkich modeli i fajnie zachowuje się na niskich obrotach. Ten jest zupełnym przeciwieństwem. Pierwsze wrażenie miałem takie, jakby grawitacja się zwiększyła ;) Dopiero podniesienie obrotów (obecnie latam tak ok 2500 rpm) i kilkadziesiąt pakietów pozwoliło mi się przyzwyczaić do wagi.

 Dzięki za dane, drugie dzięki za filmik. Ładnie sobie poczynasz, do tego trzeba jakieś specjalne zioło, czy może być zwykłe, tylko więcej  :)?

O odczuwaniu 10 gramów w takim stanie nie musisz mnie przekonywać... :D 

 

A poważniej - wierzę, co miałbym nie wierzyć. I tak nie mam wyboru :( ...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam to... Napisałem się jak dziki osioł i niechcący zamknąłem stronę... W takim razie napiszę już po krótce co wypociłem chwilę wcześniej.

 

Z ziółek lubię sobie zaparzyć pokrzywę ;)

 

Co do pakietów (trochę nam się zeszło z tematu wątku ;) )... naszła mnie chęć porównania dwóch pakietów, które parametrami wydają się być bardzo podobne:

 

1. SLS APL MAGNUM 1800mAh 6S1P 22,2V 45C/90C

Technische Daten:

  • Spannung: 22,2V
  • Ausführung: 6S1P
  • Kapazität: 1800mAh
  • Dauerentladestrom: max. 45C (81,0A)
  • Kurzzeitiger Entladestrom: max. 90C (162,0A)
  • Ladestrom: max. 4C (7,2A)
  • Gewicht: ca. 323 Gramm (inkl. Kabel und Stecker)
  • Maße: ca. LxBxH 106x33x42 mm
  • Balanceranschluss: XH
  • Stecksystem: XT60 (Buchse)
  • Kabel: Hochstrom Silikonkabel AWG12

 

 

2. Gens ace 1800mAh 22.2V 45C 6S1P Lipo Battery Pack for Goblin 380 

 

Spec.

  • Product Type:lipo battery pack
  • Capacity: 1800mAh
  • Voltage: 22.2V
  • Max Continuous Discharge: 45C (81A)
  • Max Burst Discharge: 90C (162A)
  • Weight:: 322g
  • Dimensions:105*32*40 mm 
  • Balance Plug: JST-XH
  • Discharge Plug: EC3 plug 
  • Charge Rate: 1-3C Recommended, 5C Max

 

 

Pakiety bardzo podobne:

  • "C" takie samo
  • waga prawie identyczna
  • rozmiar również.

 

Być może "test" to zbyt mocne słowo. Nie mam urządzeń, które pozwoliłyby mi przeprowadzić testy stacjonarne. Chce polatać jednym i drugim i zobaczyć jak się będą zachowywały z czasem. Przy okazji pozapisuję jak się zmienia ich rezystancja wewnętrzna co 10 cykli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam to... Napisałem się jak dziki osioł i niechcący zamknąłem stronę... W takim razie napiszę już po krótce co wypociłem chwilę wcześniej.

 

 

 Sorki, a z pełnego edytora próbowałeś odzyskać ? Jak wyedytujesz powtórnie ten już wysłany, to czasem też da się odzyskać poprzedni. Znamy, znamy... Kiedyś mi tak ot sobie chapnęło kilka godzin pracy. Nie odzyskałem.

 

A nie da rady co pięć cykli, albo gęściej ?

Skracasz trochę przewody, żeby urwać nieco masy ?

Rozjaśnij mi, taki drobiazg - opis SLS-ów jest po niemiecku, Gensów po angielsku. Skąd one ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.