Skocz do zawartości

Pakiety SLS XTRON


Wodzu 7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Olałem i napisałem od nowa w skrócie :) Z reguły jak pisze coś więcej to używam co jakiś czas magicznej kombinacji ctrl+a a później ctrl+c i zawsze jest ok. Tym razem nie zrobiłem tego i od razu bubka - życie ;)

 

Może być i co 5 cykli bo to w końcu chwilka. Poroblem moze byc wyłącznie z moja pamięcią, heh.

Zwyczajowo na pakietach mam naklejone karteczki (taka krateczka, po 10 kwadracikow w kolumnie) i w tych krateczkach robię markerem kropki przy ładowaniu. W ten sposób kontroluję ilość cykli. Co 10 jakoś tak naturalnie przechodzę moment przemyślenia, gdyż pociągam wtedy długą kreskę (jakby to nie brzmiało ;) )

 

O, jakoś tak:

862fcec8fd88b91a6985f7557371833e.jpg

 

Opisy są wielojęzyczne bo pochodzą z pierwszych lepszych sklepów z googla, które przedstawiały te parametry... Olałem to gdyż cyferki są takie same ;) Gensy ze strony Gensa a SLSy od jakiegoś Niemca.

 

Przewodów nie ruszam. W małych pakietach bawiłem się w ten sposób - tutaj wolę kilka gram więcej niż własne lutowanko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Olałem i napisałem od nowa w skrócie :) Z reguły jak pisze coś więcej to używam co jakiś czas magicznej kombinacji ctrl+a a później ctrl+c i zawsze jest ok. Tym razem nie zrobiłem tego i od razu bubka - życie ;)

 

Może być i co 5 cykli bo to w końcu chwilka. Poroblem moze byc wyłącznie z moja pamięcią, heh.

Zwyczajowo na pakietach mam naklejone karteczki (taka krateczka, po 10 kwadracikow w kolumnie) i w tych krateczkach robię markerem kropki przy ładowaniu. W ten sposób kontroluję ilość cykli. Co 10 jakoś tak naturalnie przechodzę moment przemyślenia, gdyż pociągam wtedy długą kreskę (jakby to nie brzmiało ;) )

 

O, jakoś tak:

862fcec8fd88b91a6985f7557371833e.jpg

 

Opisy są wielojęzyczne bo pochodzą z pierwszych lepszych sklepów z googla, które przedstawiały te parametry... Olałem to gdyż cyferki są takie same ;) Gensy ze strony Gensa a SLSy od jakiegoś Niemca.

 

Przewodów nie ruszam. W małych pakietach bawiłem się w ten sposób - tutaj wolę kilka gram więcej niż własne lutowanko ;)

Znamy, znamy... Jak tylko z zapasem coś nie tak, to zaraz gumę się łapie.

Sposób z podręczną pamięcią n x 10 bajtów zapisu trwałego jest dobry, tylko przyklej plasterkiem marker do wtyku balansera i do ładowarki zarazem.

Od czasu trafienia niezlutowanych wtyków w Pulso, wszystkie pośpieszne chińskie lutowania sprawdzam. Jak na razie zauważyłem, że próbują zapewne podstępnie uśpić moją czujność, bo jest ok.

Pomyślałem, że jest jakiś niemiecki dystrybutor i że może chinole sprzedają im większe ilości ; produkowane w Polsce na Europę np. proszki do prania mają zawartość "cukru w cukrze" zależną od przeznaczonego odbiorcy. Wielu producentów tak nieładnie postępuje dla ładnych zysków.   

Przewody pakietów na obrazku nie są tasiemcowe, gdybyś chciał je skrócić i te od ESC też, to "na duś" ile dałoby się uszczknąć ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gensach mamy 12AWG a w SLSach 14AWG. 12stki mi sie niestety skończyły, więc zważyłem tylko 14stki.

 

Wrzucilem na wagę dokładnie taką długość kabli jaka użyta jest w pakiecie (od samej celi do wtyczki). Oba kable ważą 7.4 gram. Na oko mogę powiedzieć ze więcej niż połowę nie byłoby sensu obcinać (choćby ze względu na wygodę użytkowania - onie nie są zbyt długie).

 

Zatem maksynalnie wyciagnie się jakieś 3 gramy (zdejmując 1.5 grama na cyne i termokurczke). Dla mnie to zbyt mało żebym sie poczuł zmotywowany do cięcia...

 

W gensach można pewnie wyciągnąć z 1-1.5gram więcej bo kable są grubsze (12AWG), ale to i tak d... nie urywa...

 

6be2247a9a6e38471096533f8c5660bc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mi SLS kolejny.

Wziąłem jednak tego mocniejszego, który waży tyle samo co Gens. Głównie po to, żeby łatwiej było mi go porównywać w locie i żeby nie móc sobie niczego "tlumaczyć" różnicami w wadze, w "C" itd...

Niestety Gensy już nie są nowe, więc ciężko je porównać. Gensy pomierze dzisiaj a porównanie będzie można zrobić dopiero jak nowy SLS zrobie co najmniej 20 cykli... Ale... co się odwlecze...

 

W każdym razie jest. Jest SLS APL MAGNUM 1800mAh 6S1P 22,2V45C/90C

Szczegóły na stronie: http://www.akumulatoryrc.pl/pl/p/SLS-APL-MAGNUM-1800mAh-6S1P-22%2C2V45C90C/376

 

 

Na początek zrobiłem mu pełne ładowanie i wyssałem go do poziomu 3.3v a celę.

Ładowarka wyciągnęła z niego 1976mAh, czyli znacznie więcej niż deklaruje producent. To się chwali. Taką samo sytuacja się ma z mikro pakietami, które testowałem w osobnym wątku.

 

1dd02d0c3884aff7b57fd2ee9afd2dd8.jpg

 

 

f928a2bfd6dfd51581a85c52f468e7a2.jpg

 

I jeszcze poziom rezystancji... Zobaczymy co będzie się działo wraz z kolejnymi cyklami... Ale na początek pasuje :)

 

 

686b4c3f6165812945671cf09d2055cb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na początek zrobiłem mu pełne ładowanie i wyssałem go do poziomu 3.3v a celę.

Ładowarka wyciągnęła z niego 1976mAh, czyli znacznie więcej niż deklaruje producent. To się chwali. Taką samo sytuacja się ma z mikro pakietami, które testowałem w osobnym wątku.

 

 

I jeszcze poziom rezystancji... Zobaczymy co będzie się działo wraz z kolejnymi cyklami... Ale na początek pasuje :)

 

 

686b4c3f6165812945671cf09d2055cb.jpg

Zrób mu jeszcze ze dwa cykle, ładując prądem nie większym niż 0,2C (0,36A) i rozładowując max.0,5C (0,9A). Powinien wyjechać ponad 2050 mAh, Rmoże też nieco jeszcze spadnie. Mierzyłeś tę rezystancję przy naładowanym do pełna ?

Tak ogólnie to ten pomiar Rw jest obarczony sporym błędem, bo odbywa się poprzez przewody i złącze symetryzatora (balansera, nie lubię tej nazwy; półgębkiem - jest nieprawidłowa), które same w sobie mogą mieć 3...5 miliomów, więc układ pewnie bierze na to jakąś poprawkę. Tyle, że nie wiadomo jaką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na poszczególnych gniazdach wychhodziło podobnie, na wpięciu bezośrednio do ładowarki (bez płytki) też. Jest ok od tej strony.

Tak czy siak, mając na uwadze rezystancję tego co po drodze, pakiet nie ma więcej niż... i to tym bardziej mnie cieszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.