Skocz do zawartości

Futaba FX 30 jak zmienić ustawienia?


Marcin_Matejko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Generalnie jak w tytule, nie radze sobie :wub:

Problem jest taki że są dedykowane ustawienia do modeli samolotów, szybowców i helikopterów a nie ma ani jednego ustawienia do dowolnej konfiguracji :(   I choć aparatura ma wiele kanałów to w praktyce nie mogę z nich korzystać bo na każdym ustawieniu są po miksowane do kupy po kilka jak nie do klap to do podwozia lub czegoś równie nieprzydatnego w czołgu :P  Chciałbym mieć je roz-miksowane osobno tak aby na jednym kanale wykonywać jakąś czynność.Ewentualnie sa nieaktywne i nie wiem jak je uaktywnić ?
Nie potrafię tego zrobić nawet nie wiem czy się da dlatego szukam pomocy. W Skorpionie powiedzieli że chyba się da ale oni nie wiedza jak i że najlepiej to wysłać do serwisu w Niemczech :wacko: . Czy któryś z kolegów zna się na tym sprzęcie?

 

Pozdrawiam UZI

RCtank.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie bardzo rozumiem Twoje pytanie. Jeżeli zakupiłeś nadajnik używany po kimś to na początek pokasuj z pamięci wszystkie modele albo zacznij konfigurację od utworzenia nowego modelu I wtedy wszystko będziesz mógł konfigurować "na czysto" bez ustawień wprowadzonych przez poprzedniego użytkownika. Skorzystaj też z instrukcji obsługi nadajnika. Jeżeli nie znasz języka angielskiego lub niemieckiego to zapytaj w rcskorpion czy nie mają gdzieś w archiwach instrukcji w j. polskim I nie mogą odsprzedać. Kiedyś tłumaczyli instrukcje do sprzedawanych przez siebie nadajników i fakt, że są autoryzowanym dystrybutorem traktowali bardziej poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już mam za sobą, pokasowałem wszystkie ustawienia poprzedniego właściciela, było ich aż dwa. ;)

Jednak nie w tym problem budując nowe ustawienie trzeba wybrać jakąś opcję z istniejących w oprogramowaniu czyli samolot, szybowiec lub wiatrak. I do tych opcji są przypisane fabryczne miksy jest ich naprawdę sporo więc każdy amator straszenia kretów coś dla siebie wynajdzie. :D   Natomiast jak ktoś ma jakieś pływało lub jeździło lub inny wynalazek  to już nie ma żadnych wolnych ustawień. I tu jest problem bo ja chciałbym mieć wszystko roz-miksowane i ustawione pod dowolne funkcje i nie wiem jak to zrobić?  Instrukcję do tej apki mam, jest to opasłe tomisko które omawia wszystkie zagadnienia z zakresu obsługi poszczególnych programów pod kątem modeli latających. Niestety nie uwzględnia innych dziedzin modelarstwa.  Być może trzeba by softowo podmienić oprogramowanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jednak nie w tym problem budując nowe ustawienie trzeba wybrać jakąś opcję z istniejących w oprogramowaniu czyli samolot, szybowiec lub wiatrak. I do tych opcji są przypisane fabryczne miksy jest ich naprawdę sporo

I tak funkcja która miała ułatwić życie, utrudniła je ;)

A jakie miksy są aktywne na najprostszym samolocie (model type: 1lotka, wysokość, kierunek)? Jak sobie odpowiesz to zdezaktywuj ten mikser i już.

Do każdego kanału przypisujesz dowolny przełącznik, drążek, pokrętło czy suwak. Nazwać je możesz też dowolnie.

A instrukcję należy przeczytać - jeśli chcesz wydajnie pracować z tak zaawansowanym systemem jak Futaba FX30

 

https://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=0CAQQjB1qFQoTCKTDx_fvgskCFUJ7DwodvUkPSw&url=http%3A%2F%2Fwww.rcskorpion.pl%2Ffile%2C176997%2Cfx30pl1.pdf&bvm=bv.106923889,d.bGg&psig=AFQjCNGryPdWRxmludPLkReizPSae5riNQ&ust=1447142463581810

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest inny. Kolega Marcin zakupił nadajnik do modeli latających i myslał, że będzie to nadajnik również do modeli pływających i jeżdżących zamiast zapoznać się z instrukcją nadajnika przed zakupem. Gotowe miksery działają jak się je włączy więc nie widzę tutaj problemu. Zawsze pozostają dowolnie konfigurowalne miksery z których można skozrystać zamiast z gotowych mikserów + prawie dowolne przypisanie funkcji do drążków i suwaków więc coś się jednak da ustawić pod inne modele niż latające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytam tą instrukcję i klikam w te funkcje ale nie osiągnąłem jeszcze żadnych efektów poza tym że skasowałem ustawienia maksymalne już zaprogramowanych funkcji. Wydobędę jeszcze z garażu fabryczną instrukcję i tam sprawdzę bo być może w polskim tłumaczeniu coś jest przekręcone i dlatego nie wychodzi :unsure: . Generalnie jest to moja trzecia aparatura (po Signale 27 i Futabie 7) w tamtych nic nie mogłem ustawić poza anteną, a tu mogę aż za dużo i to mi nie wychodzi. Sprzęt zbyt złożony jak dla mechanika to bardziej zabawka dla elektronika programisty którym nie jestem, więc pewnie czegoś nie rozumiem. Niby umiem zaprojektować i zbudować duży automat produkcyjny lub linię technologiczna ale do automatyki wołam speca, bo programowanie do mnie nie gada. Przypuszczam że w tej apce jest też winny efekt tak zwanego „japońskiego myślenia”, bo tylko oni potrafią skomplikować coś prostego. I zamiast dać opcję ON/OFF trzeba się przekopywać przez dziesiątki funkcji, programować setki kombinacji i ustawień aby na końcu było ON/OFF, tragedia. Mogłem kupić coś innego. :angry:

 

Chyba też nie mam do tego cierpliwości, model mogę dopieszczać latami a tu po godzinie bezowocnej pracy trafia mnie szlag :wub:  Jednak się nie poddaję i dalej będę kombinował. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FX-30 ustawisz wg.instrukcji pl. wszystko a to że lewa gąsienica to będzie aileron a prawa to aileron 2 to chyba niebędzie Ci przeszkadzało :D

Czym będziesz tymi aileronami sterował też możesz wybrać.

Może napisz dokładniej jak to ma wyglądać i sprawdzę na swojej czy to jest możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziękuję za wsparcie i cenne uwagi. Dzisiaj posiedziałem nad tym trochę i znalazłem przyczynę mojego problemu, oczywiście błaha sprawa ale jakoś na to wcześniej nie wpadłem. Po prostu w ustawieniach początkowych zamiast najprostszej konfiguracji samolotu (cztery kanały) miałem takie najbardziej rozbudowane gdzie jeden mikser obsługiwał cztery serwa a drugi dwa . W związku z tym nie miałem wolnych kanałów i przypisywanie w funkcjach nie wychodziło. Po zmianie tego ustawienia mogę przypisywać funkcję do przełączników dowolnie, co niezmiernie mnie cieszy.

Jak kto lubi czołgi to zapraszam na:

RCtank.pl

Pozdrawiam UZI

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.