Skocz do zawartości

SkyWalker 1900 - moja druga platforma FPV


SowaFSO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio doszedl do mnie z hobbykinga Skywalker 1900

 

Wyposażenie jakie dobralem to silniczek NTM 35-36 550W 1400kV i smiglo APC 8x4

Pakiety to 2xMultistar 5200mAh 4S

Serwa Corona CS-929MG

FPV z Soliusa powędruje do Skywalkera :)

post-15555-0-91777500-1460400084_thumb.jpg

 

 

 

 

 

Zdążyłem już nawet pomalować go :) Farba kupiona w Wilkinsonie (jakas uniwersalna, z taczką na rysunku :D ) Nie uszkadza pianki, sprawdzilem pierw na kawalku Elaporu :)

 

Juz zaczyna wyglądać jak rasowiec :D

 

post-15555-0-79927100-1460400081_thumb.jpg

 

 

Dzis pewnie zaloze Silnik wraz z serwami i popychaczami i skleje kadłub.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nadajnik I odbiornik video to fox800 kupiony na banggood

 

Kontroler to KFC32FTB prodkucji marbalona z sasiedniego forum fpv :)

KFC to temat rzeka :)

 

OSD- jest juz w KFC

 

Link RC to moduł eLeReS MOD 500mW a odbiornik eLeReS v2 wszystko z sąsiedniego forum ;)

 

Kamerka narazie to Mobius :)

 

Google narazie Quanum V2

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A możesz powiedzieć dlaczego zrezygnowałeś z Soliusa jako FPV.

Zrezygnowałem z Soliusa bo:

 

Nie nadaje sie do długich lotów FPV bez termiki. (Mały bagażnik, miejsca baaaardzo mało)

 

Nie rezygnuje na Amen z Soliusa ale głownie będe latał SkyWalkerem ze względu ze jest naprawdę pojemny.

Zmieścić cała kabelkologie w Soliusie to sztuka, choć ogarnalem to :)

 

Dochodzi jeszcze śmigło które jest przed kamerka i trochę przeszkadza, No i prawie brak możliwości robienia fajnych filmów z GOPro na pokładzie bo nie ma gdzie :)

 

99c7c95ca3c7418b62cd6fa0b77cc287.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak idzie ? Na weekend przygotujesz ? Z chęcią pomacam :) :)

Jak piaste będe miał to poleci ;)

 

A to postępy w pracach:

-Wkleiłem łoże z silnikiem

-zamocowałem dźwignie i popychacze SW i SK

-przylutowałem nowe Goldy :) (z 3,5mm na 4mm)

I pare pierdół w skrzydle :)

277c7a171bf8f3d8acb40c2b13f7a13a.jpg

 

4cca3e7a56d054685b7baec5f52a6b6e.jpg

 

5f7b5aa75502e4ae4f57b5b73f796bea.jpg

 

Mam pytanie odnośnie Regla: Planuje go umieścić mniej więcej w tym miejscu za pomocą rzepa, lecz nie wiem co zrobic z wtyczka od pakietów-bo przecież musze jakoś podłączać pakiety :D A moje nie wprawne oko nie widzi jak to zrobic przy takim ułożeniu :/ ktoś cos?

6d0bb01bb78e1a083a11baa0a01e8f3f.jpg

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuuuups .. zapomniałem o piaście ;) w piątek w takim razie zrobię zamówienie i dołożę piastę dla Ciebie. Pomyśl czy jeszcze coś nie potrzebujesz.

Oo było by fajnie :) Dzięki :)

 

A to co dziś zrobiłem :)

 

KFC juz na pokładzie

Kable zasilania Video i ESC No i BEC

e7373569e9f569738562f0b36d54d320.jpg

 

150e60a0fe689f649d9b7cdbddb37045.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Ja od razu dawałem przewody w skrzydła i anteny miałem na samych końcach. Modelik ładny i czysto zrobiony, pociąg kabelki do PPM i Video po skrzydłach i będzie git. Coś podobnego jak na tej fotce.

post-4094-0-43260800-1459951750_thumb.jpg

P.S

Nie zapomnij o zabezpieczeniu gumy przed zjechaniem z tego pręta ;-). Ja użyłem te pierścienie centrujące co dają do śmigieł przyklejając je na końcach. Jak co to podeślę fotkę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długiej przerwie na forum wracam.

Skywalker na początku grudnia miał krakse. Odpięło sie skrzydło (najprawdopodobniej bo samoczynnie zaczął skręcać i opadać/wykluczam kontroler po start odbywał sie na PASSTHRU) 

Korzystając z chwili wolnego czasu podczas aktualnego pobytu w Polsce udało mi sie złożyć spowrotem "bydlaka" do kupy. Zmieniłem barwe bo szarość bardzo podkreślała szramy po pęknięciach. Uruchomiłem wszystko co daje mi KFC32FTB no i ostatnio zainwestowałem w podwozie duralowe z nastika (do modeli 4-5kg).

Udało mi się troche polatać. Narazie mój rekord odległosci to 5kilometrów. Obraz żyleta. 

Ale wszystko się działo zbyt pięknie i moduł OSD w KFC uległ awarii i leci do serwisu. 

 

PS: Anteny video zostały wymienione na koniczynki od Kacpra z sąsiedniego forum i kamera poglądowa wymieniona na SONY600TVL (na razie w obudowie z pianki)

17712289.jpg?1460304449

17712291.jpg?1460304449

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wygląda, ale czy rzeczywiście mu potrzebne te podwozie ? to tylko opór :P Marzy mi się polecieć tak na 5 km lub więcej :P

Wiem że opory i tak dalej ale podwozie to podwozie hehe. Zdołałem pogodzić wszystko i zrobilem to tak aby było solidnie i........ dało się szybko zdemontować :) 3 śruby i podwozia nie ma :P

 

 

Szymon mógłbyś wrzucać zdjęcia na serwer forum? Już w pierwszych postach są braki, zaraz cały temat pozostanie bez żadnego zdjęcia. 

Okej ;) Już zaraz wszystko uaktualnię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.