Skocz do zawartości

Hawker Hurricane


EnzO_CK

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę EnzO_CK, że zaczynasz wymiękać :P

 

Zrób model zgodnie z zasadami kombatu - żadnego podwozia, maksymalnie lekko i dopiero wtedy zobaczysz z czym to się je. Wpadniesz potem do Warszawy, lub na jakieś zawody i już nigdy nie będziesz chciał latać w kółko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To serwo do tego modelu jest za słabe.

Te modele rozpędzają się do ogromnych prędkości.

Serwo 8g nie da sobie z tym rady. ( tam występują ogromne przeciążenia)

Daj serwa standard nawet conrada . Moj kolega ostatnio latał takim kombatem, ( a dokładniej mig-7) model pędził okolo 120km/h , w porywach ( z góry na dół na pełnym gazie ) do 150km/h statecznik wpadał we flater. Jego model ważył w granicy 1kg.

Ubił ten model, bo niestety powiedziałem swoje słynne " na pleckach potrafi?" i podwiał go wiatr. Serwa i silnik przeżyły ale z modelu zostało tylo skrzydło.

Dlatego jak nie chcesz kogoś zabić, to nie dawaj tam tych serw. Szkoda zdrowia i modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak sobie poradzisz z tym modelem.Zwlaszcza ze zamontowales stosunkowo mocny silnik mvvs z cichym tlumikiem.Te modele sa naprawde szybkie i wymagaja niezlej zrecznosci i przewidywalnosci.Sam mam ochote na taki model ale zastanawiam sie czy dam rade tym latac.

 

Aha moja rada daj pakiet aaa 1000 mah.sa one lzejsze od zwyklych pakietow aa o jakies 70 gram .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie. Prace ruszyły ale lekko nie na tą strone co trzeba :roll: .

1. Wycinając dziure pod serwo trafiłem w sam środek wręgi wzmacniającej (znajdowała się w samym środku dziury na serwo) :evil: .

2. Wkleiłem lotki na dwa duże zawaiasy i powstała dziura jak :evil:. Na dodatek nie zbyt równo.

3.

zdjcie076lm8.jpg . Oto efekty mojej pracy :ass: .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytnij szybko te zawiasy,nawet zostawiając je w skrzydle .Zrobiłem jedno takie skrzydło i kicha,po co ty masz zrobić to samo.Dość dobre są zawiasy poliestrowe .Wkładasz je w nacięcia i kleisz CA za igłą od strzykawki.Potem kołkuję prostopadle wykałaczką ,dla pewności.Do równego wklejenia można użyć bardzo prostego patentu który można zrobić samemu http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=4271

a zawiasy wyglądają tak http://cyber-fly.pl/produkt-264.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak najlepiej zamontowac biornik 110 ml?

2. Malować ręcznie czy pod kompresor?

 

Ad1. Zależy jaki zbiornik.

Jeżeli takie z okrągłą zatyczką, to najlepiej zrobić wycięcie we wrędze silnikowej aby przód częściowo wyszedł. W ten sposób masz już z głowy podparcie z przodu i od razu wystające króćce do podłączenia silnika. Można też normalnie wywiercić otwory na wężyki we wrędze, a zbiornik zamocować całkowicie w środku. Wtedy trzeba zrobić półeczki - ja robię z balsy 5-8 mm. Owijam zbiornik grubą gąbką a następnie wsuwam na wcisk.

 

Ad2. Właśnie trwa dyskusja o tanim malowaniu natryskowym:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=8448

 

Można też ręcznie - ale wychodzi dużo gorzej, a przy malowaniu pędzelkiem wychodzi stosunkowo dużo farby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa na teraz ze zbiornikiem wygląda tak. Jest maksymalnie u góry i podparty półeczką z litewki. Wygląda na to, ze to będzie najgorszy model ta forum. Nie wszystko myszło tak jak miało :oops: .

JAPIM, stokrotne dzięki :D

Pozdrawiam

 

PS. Zdjęcia wrzuce później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.