Skocz do zawartości

Pierwszy Combat ESA FW 190


kamil_rc

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś, będąc u Pana Mirka trochę polataliśmy modelami. Po powrocie do domu Pana Mirka zostałem obdarowany(za co bardzo dziękuje) modelem Combata ESA FW 190. Model trzeba posklejać. Jutro postaram sie kupić drut na popychacze i może w piątek już polatam. a oto fotka;

cobateu2.jpg

Planowane wyposażenie;

Serwa Tower Pro 9g i conrad 9g na wys. (zrezygnuje z kierunku)

silnik emax 2215/25

odbiornik Graupnera Scan 16

Regiel Dynam 25A

Akusy 1000mah 3s1p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Model bardzo ładny.

 

A co do wyposażenia to:

Serwa E-sky 8g na wysokość (pewniejsze od Tower-Pro)

na lotki lepiej coś większego i szybszego ale to już kwestia jak kto lata

Regler najtańszy i najlżejszy ale 25A

Pakiet to polecam Dualsky 1300mAh (3s oczywiście) bardzo niezawodne pakiety

Odbiór Hitec 9g (syntezy szkoda do ESA)

Silnik Tower-Pro 2408-21 (najlepszy do ESA)

 

I model powinien wyjść dość dobry. Ja na takim wyposażeniu 2 razy wygrałem zaowdy i raz 3 miejsce zdobyłem. I uwaga, bo silnik ciągnie do 16A na ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odbył sie oblot. I niestety mam jedno pytanko. Na ziemi katy stateczników i skrzydeł są ok a w powietrzu widać jak statecznik z jednej strony odchyla sie jakieś 2cm w górę, co uniemożliwia poprawne latanie. Dac jakieś wzmocnienie albo zastrzały statecznika poziomego do kadłuba czy lepiej zrobić nowy statecznik :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób obecnie wzmocniony jest statecznik?

Czy ma zanurzony jakiś pręt wzmacniający?

Ja w moim Ki61 puściłem pręcik 2mm na całej rozpiętości statecznika poziomego:

ki61_3.jpg

 

Trochę kiepsko widać - ale jest zanurzony.

 

Tylko trzeba pamiętać, że wepchnięcie takiego pręcika w statecznik może spowodować jego odkształcenie - więc trzeba to zrobić z głową (np użyć iglaka, żeby rozpiłować kanał na rozmiar pręta, inaczej wygnie się w górę lub w dół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nacinam statecznik nożykiem i wkładam węgiel ( ale 3/4 nie na całą długość) i sprawdzam na oko czy statecznik jest prosty jesli tak zalewam CA. Już nie jeden model robiłem w ten sposób i z żadnym nie było problemów.

<a href=bc704368ee2eb1c5.jpg' alt='bc704368ee2eb

 

W tym modelu również statecznik zrobiony był na oko. Na tym modelu zdobyłem 1, 1, 4 i 5 miejsce.

 

P.S. sprawdź czy zawiasy chodzą lekko po OBU stronach. Jak nie to przegnij je kilkakrotnie o prawie 90 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W statecznik jest wklejona listwa balsowa

 

Po co ci balsa w stateczniku? Ona tylko pęknie przy zderzeniu i dodaje wagi. Taka masa na ogonie bardzo przesówa w tył SC. Sam węgiel powinien wystarczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ten FW-190 to nie w pełni ESA, jest innych wymiarów.

Tylne stateczniki są z depronu i tam trudniej jest wkleić wzmocnienie.

Sądzę że problem jest właśnie w tym wzmocnieniu z balsy, z tego co pamietam to zawiasy do lotek statecznika były wklejone nie osiowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda :( nie zauwazyłem tego wcześniej. Warto było by zrobić nowy statecznik z EPP jesli nie masz EPP mogę podasłać ci kikla kawałków pocztą (jak przestaną strajkować ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.