Skocz do zawartości

nieudane parowanie - co jeszcze mogę zrobić?


Laik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam o tak dziwnej porze (ostatnie godziny roku). Mam jednak nadzieję, że ktoś z pasjonatów śledzi to forum zanim uda się na sylwestrowe szaleństwa.

Zakupiłem w celu zapoznania się z podstawami RC tani nadajnik REELY (z modułem nadawczym flysky.)

http://obrazki.elektroda.pl/6594389800_1390993679.jpg

ponieważ dołączony odbiornik nie nadawał się właściwie do niczego, byłem zmuszony dokupić nowy odbiornik. W pewnym sklepie modelarskim wyszukano i polecono mi taki model:

http://rcpro.pl/pol_pl_Odbiornik-dla-aparatur-FlySky-FS-i4-FS-i6-FS-i10-A6B-6137_1.jpg

(kosztował drożej niż nadajnik) ;-(

Pomimo stosowania róznych metod bindowania ( w instrukcji nadajnika jest jedna metoda, a na forum znalazłem inną), nie udało mi się sparować jednego z drugim; dioda w odbiornika mruga stale w tym samym tempie. Po prostu żadnej reakcji.

Czy ktoś doświadczony może mi pomóc w tej, dla mnie:patowej, sytuacji? Czy po raz kolejny się okaże, że wszędzie trzeba opłacić frycowe tzn. droga nauka na własnych błędach.

Niezależnie od możliwości pomocy życzę członkom tego forum Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku!

Dużo satysfakcji z tak pięknego hobby!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Niestety zakupiony odbiornik nie gada z modulami Frsky. 

Odbiornik jest do systemu FlySky AFHDS.

 

W technologii 2.4GHz kazdy producent systemów RC stosuje własne protokoły, a co za tym idzie Reely bedzie gadał głównie z Reely.

 

Jeżeli odbiornik był kupiony wysyłkowo to masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyny. Ja bym od razu odesłał - albo kupił inne radio kompatybilne z tym odbiornikiem:

http://www.banggood.com/FlySky-FS-i6-2_4G-6CH-AFHDS-RC-Transmitter-With-FS-iA6-Receiver-p-922606.html

 

A jezeli w nadajniku jest na prawde modul FRSky (chociaż nie wydaje mi się aby tak nisko budżetowe radio miało moduł FrSky) to trzeba dokupić taki odbiornik:

http://www.banggood.com/Wholesale-FrSky-V8R4-II-2_4Ghz-4CH-Receiver-p-68589.html lub inny z rodziy FrSky.

 

Jezeli jednak ten Relly to klon najprostszego FlySky to taki odbiornik powinien pasowac:

http://www.banggood.com/Wholesale-FS-R6B-FlySky-2_4Ghz-6CH-receiver-for-RC-FS-CT6B-TH9x-p-68604.html

 

EDIT:

Patrzac na te fotki:

xbypass2.jpg

i zalaczone w oyginalnym pytaniu obstawiam ze jest to przypadek 3: ten Reely to klon FlySky.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że Flysky! Napisałem to w poście. Rozkręciłem radio i w pobliżu antenki znalazłem moduł z napisem Flysky. I odbiornik też Flysky. Więc nadal nie bardzo rozumiem w czym tkwi problem. Czyżby mój nadajnik nie był w systemie AFHDS (cokolwiek to oznacza)?

Ja, jako nowicjusz musiałem zasięgnąć rady sprzedawcy w sklepie RC i to on podał mi linka do tego odbiornika. 

Dziękuję za poradę spróbuję odesłać towar.

Życzę szczęścia w Nowym Roku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień odbiornik na taki AFHDS bez 2A. Podałeś w sklepie zapewne typ nadajnika  i zapewne myśleli że to nowy typ który obsługuje AFHDS 2A a ty masz stary nadajnik.

Nowe nadajniki z komputerem mają możliwość wyboru systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Bodzioch: Znałem ten sklep na Bożka. Dawno go już nie ma. Najbliższy mam w Rybniku i tam też polecono mi ten odbiornik.

Spróbuję wymienić odbiornik na ten "bez 2A".

Do Robertus: po odkręceniu obudowy znalazłem przy antence zieloną płytkę drukowaną z napisem właśnie FLYSKY COOL a dodatkowo oznaczenia: FS-HF030 VO.3 i dodatkowo jeszcze data:2009-1-10

Dzięki za chęć pomocy!

Pozdrawiam i życzę szczęścia w Nowym Roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Robertus:

Czy, jeśli nadal masz wątpliwości co do wersji (V1 czy V2), to czy na pewno mogę kupować odbiornik kompatybilny z T9X?

Czy może dostosować się do rady Bodziocha: Wymień odbiornik na taki AFHDS bez 2A?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Japim:

dziękuję za podpowiedź. Prześledziłem sugerowany wątek. Znalazłem coś takiego:

http://www.banggood.com/Wholesale-FS-R6B-FlySky-2_4Ghz-6CH-receiver-for-RC-FS-CT6B-TH9x-p-68604.html

Czy to da się zbindować z moim Reely? Na pewno?

Tam raczej nie mogę liczyć na zwrot towaru. Zresztą przy tej kwocie...

Ale jeżeli zdecydowałbym się na ten zakup, to przez 3 tygodnie będę żył nadzieją, że wreszcie zacznę zabawę z RC!

Przykro byłoby się rozczarować :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź.

Czy według Twojego doświadczenia i wiedzy sugerowany przez Ciebie odbiornik będzie współpracował z moim radiem? Czy tylko "powinien"?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien to dobre określenie :). Z tego co znalazłem o tym module w internecie to masz moduł wersji V2 więc powinien współpracować z tymi odbiornikami z linku. Wcześniejsza wersja V1 ma podobne odbiorniki i wyglądem i cenowo, ale nie będą działać.

Powinieneś kupić bardziej znany sprzęt, nie miałbyś teraz takich dylematów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że kupując w Polsce przez internet masz 14 dni na zwrot towaru i nie musisz podawać przyczyny.

Więc tutaj możesz zadziałać sobie w ten sposób, że kupisz, sprawdzisz i jak nie działa to robisz zwrot. Byle byś nie zostawił śladów użytkowania.

(jakieś rysy, brudek itp...)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hura! Przyszedł odbiornik! Taki jak mi podpowiedzieliście!

To teraz, o ile nie straciliście cierpliwości podpowiedzcie mi:

- jakiego napięcia mogę użyć do parowania?(tzn. jakie napięcie doprowadzić do odbiornika?)

post-17325-0-37384800-1452287005.jpg

- na którą nóżkę przewód +, a na którą -(minus)? (umownie nazwę nóżkę od strony korpusu - A, środkową - B, a zewnętrzną - C)

Nie biorę się za żadne próby, dopóki nie będę wiedział jak to połączyć!

Pozdrawiam i dziękuję za dotychczasową pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.