Skocz do zawartości

Fokker Eindecker w wersji FunFly


Lech Mirkiewicz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 2 tygodnie później...

Bardzo ciekawy pomysł z zamontowaniem serw w ogonie.

Zastanawiam się czy miejsce gdzie mocowane jest skrzydło do kadłuba  nie będzie zbytnio delikatne i podatne na uszkodzenia, pęknięcia, zwłaszcza w przedniej części.

 

Pozdrawiam

SiM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy miejsce gdzie mocowane jest skrzydło do kadłuba  nie będzie zbytnio delikatne i podatne na uszkodzenia, pęknięcia, zwłaszcza w przedniej części.

 

Nie spodziewam się problemów w tym miejscu. Skrzydło łączy się z kadłubem na dwa kołki fi 6mm ,osadzone są w podwójnej sklejce między dźwigarami skrzydła i wchodzą również w podwójną sklejkę we wrędze kadłuba. Kołki są narażone na ścinanie, są węglowe. Moim zdaniem połączenie jest mocne :)

post-606-0-29548600-1456088467_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerne połączenie, skrzydło samo nie odleci  ;)

 

Te serwa na ogonie to spora masa daleko od SC - czy nie boisz sie problemów z wyważeniem?

Każdy model z okresu wwI miał bardzo krótki przód i długi tył gdyż ówczesne silniki był bardzo ciężkie a długi kadłub zapewniał prawidłowe wyważenie  Dzisiaj jest inaczej a w modelarstwie szczególnie widać jak mocne i lekkie silniki są używane przez modelarzy. W tego typu konstrukcjach modele zwykle wymagają doważania nosa. Dodatkowa masa na ogonie może powiększyć problem.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te serwa na ogonie to spora masa daleko od SC - czy nie boisz sie problemów z wyważeniem?

 

 

Boję się, boję :) ale zaryzykowałem i wygląda na to,że się udało. Kadłub w pełni wyposażony (bez akumulatorów) balansuje w okolicy 130 mm od natarcia .Cięciwa płata ma 450 mm, mam jeszcze w zapasie ewentualne doważenie pakietem akumulatorów. Jestem dobrej myśli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż 14 miesięcy leżał w pudełku silnik do tego modelu czekając na swoje pierwsze uruchomienie . Dzisiaj, pomimo nie najlepszej pogody postanowiłem odpalić go choć na kilka minut. Silnik zapalił od pierwszego obrotu rozrusznika. Asekuracyjnie ustawiłem dość bogatą mieszankę i nie otwierałem przepustnicy na pełny gaz. Było to tylko próbne odpalenie. Czeka mnie jeszcze cała procedura docierania silnika ale to już niech będzie cieplej bo to trochę potrwa :) Tymczasem oklejam skrzydła. 

post-606-0-22519800-1456677782_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Budowa modelu dobiegła końca. Dzisiejsza pogoda pozwoliła na sesję zdjęciową w plenerze.Mogę też już podać parametry modelu. Rozpiętość 155 cm, długość (z kołpakiem) 163 cm, waga (bez paliwa) 2970 gram. Nie jest źle :) silnik powinien spokojnie "poniewierać" tym modelem.Nie było problemu z wyważeniem modelu. Teraz poczekamy spokojnie aż nam lotnisko wyschnie, wyrównamy kretowiska i oblatamy model. Jeśli Fokker spełni nasze oczekiwania podejmiemy z Marcinem decyzję co do ewentualnego zestawu. Na pierwszym zdjęciu jest Fokker który nasunął mi pomysł budowy tego modelu. Podobny?   :)

post-606-0-19785100-1458134003.png

post-606-0-92640200-1458134018_thumb.jpg

post-606-0-81131600-1458134032_thumb.jpg

post-606-0-47177500-1458134069_thumb.jpg

post-606-0-44301000-1458134087_thumb.jpg

post-606-0-14771500-1458134103_thumb.jpg

post-606-0-25724000-1458134118_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny. Z pazurem i bojowy.

Skoro nie miał problemów, żeby się wyważyć, to wychodzi, że maska silnika mogłaby być jednak troszkę krótsza. To dość charakterystyczna cecha tego samolotu.

A ja napiszę odwrotnie. Skoro model dobrze się wyważa to po co szukać sobie problemów :) Napisałem w pierwszym poście, że jest to Funfly Fokkeropodobny, zachowaliśmy wiele charakterystycznych cech tego samolotu ale proporcje musiały być zmienione ,to chyba jasne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model bardzo podobny i świetnie sie prezentuje.... jest tylko bardziej wyścigowy.

Pilot powinien mieć rękę do góry ale taki detal możemy już pominąć :D:P

 

Mam pytanie nieco bokiem do tematu .... czy oznaczenie "LM 68"  oznacza, że to Twój 68-my model ?

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Chyba żaden mój model nie czekał tak długo na oblot. Kumulacją przeciwności losu mógłbym obdzielić pół forum :)  Wreszcie dzisiaj, pomimo porywistego wiatru,wzniósł się w powietrze. Nie było niespodzianek, model lata jak po sznurku, bardzo przewidywanie. Doskonale reaguje na stery. Choć to model 3D lot był bardzo spokojny z uwagi na niedotarty silnik. Muszę nabrać do niego zaufania, to nie elektryk , może zgasnąć :)

https://www.youtube.com/watch?v=4gzFiNKF6Ko&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.