Skocz do zawartości

PZL-50 Jastrząb (napolskimniebie.pl)


Vesla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No tu się zgodzę, być może gdyby Anglia z Francja w 39' zaatakowała niemców (większość ich wojska w tym prawie wszystkie dywizje pancerne brały udział w kampani wrześniowej) to wojna na pewno wyglądała by inaczej. Tym niemniej jednak nawet gdyby ZSRR się nie włączyło do wojny to i tak byśmy ją prawdopodobnie przegrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziwne zachowanie mojego Jastrzębia spowodowało, że wymaga drobnego remontu. Serwa działały prawidłowo aż do startu kiedy to przestawał reagować na jakiekolwiek polecenia. Robiłem test zasięgu i było ok. Muszę wymienić odbiornik i serwo steru wysokości. Lotki jakoś odpowiadały, wysokość w ogóle. Robię mały remont i może wkrótce oblot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj robiłem oblot. Na 20 metrach model wyłączył się i spadł. Bez reakcji na sterach. Na szczęście bez uszkodzeń. W trakcie testów zadziałał i po chwili znowu off line. Stawiam na odbiornik. Wymienię go i sprawdzę ponownie wszystkie połączenia lutowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i poleciał!!

Wymieniłem odbiornik i wszystko działa.

Lata świetnie, prowadzi się za ręką, jest szybki i zwrotny.

Pierwsze lądowanie mi nie wyszło, nie znałem prędkości minimalnej modelu ale zaraz wystartował ponownie do kolejnych lotów.

Filmik z lotu jest słabej jakości, trzęsie się i słychać komentarze zza kadru :-). Filmował mój 7 letni szkrab.  :-)

 

https://www.youtube.com/watch?v=_iY6F2wi2XA&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo !!!

Całkiem dobry samolocik wyszedł .... ale żeby to był kombat ESA to musisz wystartować w zawodach. Jeszcze do jutra możesz się zapisać na VII Bitwę o Wawel, potem zabierasz mały samolot do większego samolotu i w sobotę startujesz w zawodach z najlepszymi zawodnikami aircombatu :D

 

Gratuluję udanej budowy i szukaj kogoś do wspólnego latania, kombaty ESA najlepiej czują się w dużej grupie B)

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

ostatnio angielscy koledzy z "lotniska" zastanawiali się czy to jest Mitshubishi Zero.

Smutne, zwłaszcza, że to Anglia, której najsławniejszy premier kiedyś powiedział ...

 

Ale jest światełko w tunelu, może już niedługo chłopcy z Wysp będą wiedzieć co to szachownica... http://pfmrc.eu/index.php?/topic/64089-kr%C4%99c%C4%85-film-dywizjon-303/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.