Skocz do zawartości

Katana 1800 od Sławka v2


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Witam. Odkopię trochę kotleta.

 Stałem się posiadaczem kitu Katany 1800 (z legalnego źródła) i właśnie rozpoczynam identyfikację oraz grupowanie poszczególnych elementów.

Może są osoby, które budowały lub budują ten model i mogły by pomóc. Większość elementów ogarniam, ale podejrzewam, że będzie kilka niewiadomych. Jako pomoc znalazłem ten wątek, oraz wątek Sławka na forum ADW.

 Model ma napędzać silnik benzynowy Roto 25. Mam nadzieję, że do niedzielnego latania i podstawowej akrobacji powinien wystarczyć.

Mile widziane będą wszelkie uwagi, wskazówki dotyczące budowy jak i wyposażenia jakie zastosowaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część, ja również jestem na etapie budowy tego modelu. Gotowe mam już statecznik pionowy i poziome wraz ze sterami, a teraz robię kadłub, mam już rurę węglową i będę robił kieszenie z rękawów. Silnik będzie rcgf z Hk, reszta wyposażenia dopiero w planie. Fajnie, że znalazła się kolejna osoba, która będzie budować ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Bardzo ładny model, oklejenie profesjonalne, super! Modele Sławka dobrze latają, ten też z pewnością taki będzie. Jaki silnik włożyłeś? Planujesz kołpak? To dodaje pazura :)

Powodzenia przy oblocie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2021 o 07:58, jetfan napisał:

Bardzo ładny model, oklejenie profesjonalne, super! Modele Sławka dobrze latają, ten też z pewnością taki będzie. Jaki silnik włożyłeś? Planujesz kołpak? To dodaje pazura :)

Powodzenia przy oblocie. 

Tak kolpak zamowiony naped to turnigy 26cc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra waga, miałem kiedyś model w tym rozmiarze i warzył ponad 5,5kg i latał bo latał ale furrory to nie było , 4,700 bez paliwa to lekko wyszedł i będzie lekko latał , pamiętam jak myślałem że gdyby ważył poniżej 5 kg był by w sam raz , ale w moim modelu taka waga była nieosiągalna a tobie się udało.

Nie wspominam nawet że bardzo ładnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gratuluję modelu Tomku.

Czy malowałeś osłonę kabiny, czy wykonałeś drugą? Na finalnym zdjęciu jest czarna.

Swój kit ostatecznie odstąpiłem koledze z forum na rzecz innego modelu, który również chcę oblatać w najbliższych dniach.

Mam nadzieję, że opiszesz wrażenia i zamieścisz jakiś filmik po oblocie ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.