Skocz do zawartości

Czerwonek :D - czyli szybol z odzysku :D


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

No i na mnie przyszedl czas aby troche poszybowac bez pomocy silnika :D

Poniwaz mam ferie, nic lotnego, i jestem z kasa na minusie , postanowilem "cos" ulotnic.

 

Poszedlem do modelarni i na widok depronu wzielo mnie obrzydzenie, na widok styro dostalem drgawek, na widok balsy.... hm - cos mnie drgnelo.

 

Poszukalem w mojej skarbnicy "modeli" i znalazlem polamany szybowczyk ktory dostalem jakies pol roku temu od kolegi Marka z Gdanska ( Wielki banan( :D ) w jego strone ).

Szybowczyk byl w oplakanym stanie - polamany centroplat, oderwane ucho, brak poszycia, kadlub w miare ok.

 

Wiec usiadlem przy nim, w dwa dni przygotowalem go "zdatnego do lotu". Niestety nie mialem zadnego dobrego wyposazenia (wszystko w moonie), wiec wyciagnalem dwa polamane serwa i wcisnalem je do szybola, zlutowalem pakiet z AA, wsadzilem stary odbiornik i poszedlem oblatac:D Po wielu probach, wkoncu udalo mi sie go doprowadzic do stanu w ktorym latal tak jak ja chcialem :D - na poczatku latal jak duzy rzutek :D

 

Dzisiaj naprawilem serwa, zmienilem troche poszycie i wzmocnilem centrum centroplata, dalem wiecej rowlingu na ogon i teraz tylko czekam az wyschnie i pojde polatac :D

 

Szybowce fajna sprawa jednak :D Bardzo niskie koszty zrobienia, niskie koszty eksploatacji. Zyc i nie umierac.

 

Troche danych szybola :

 

Rozpietosc 1200mm

uklad skrzydla : uszaty :D

profil - NN

waga - 330 - gotowy do lotu.

Serwa : dwa skatowane Conrady

pakiet - 1700 AA x4

maxymalny czas lotu - 59 sek :D - mam wal przeciw powodziowy i z tamtad go "puszczam"

 

Co mnie bardzo boli to brak lotek - jestem fanem lotek i nie potrafie bez nich latac, ale czuje ze dzieki temu szybo docenie kierunek :D

 

Zeby juz nie przynudzac daje foty :D

 

ea620225ee9745c1.jpg

8a80ebbd25a2a3ef.jpg

d36d226ca2f16a38.jpg

222759e672256b23.jpg

4c9b5a3233f1340c.jpg

8a161b03744d5541.jpg

70ca12c2c82f2a51.jpg

24fef11dc8beb8d3.jpg

297a397886a10789.jpg

 

Fot z lotu narazie nie mam bo nie ma "kamerzysty" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj było troche przygód z tym Czerwonkiem :D

Wojtek teraz łap za markera tak jak mówiłeś 8)

Budowaliśmy razem, ja akrobata a Wojtek Czerwonka (transmisja na żywo przez kamerki :D ). Model barzo mi się podoba zwłaszcza ten /jak to Wojtek nazywa/ surowy kadłub z pomalowanym przodem :)

 

Generalnie Super :thumleft:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lata bardzo ladnie :) ale dopiero po tym jak wszysko ladnie ustawilem :D

 

Skrzydla juz wyschly i model jest w 100 % gotowy do lotu :) - jak jutro nie bedzie wialo to zrobie filmik :D

 

chcialem zgubic wage ale okazalo sie ze jest strasznie lekki na dziob i musial pojsc tak duzy pakiet aby nie walic olowiu.

 

Wiesz Ert, mozemy sie dogadac :D - plat wzamian za skrzydlko latajace :D

 

 

jutro postaram sie nagrac filmik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.