Skocz do zawartości

Mini DLG - L4


Slawoj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

korzystając z przymusowego pobytu w domu, w ramach rehabilitacji ramienia, popołniłem sobie mały modeli - rekreacyjny rzutek DLG:

 

- rozpiętość 610 mmm

- masa - ok 50g

- 2 mikro serwa 2,7g

- zasilanie - 1 cela 130 mAh

 

Z DLG nie miałem jeszcze do czynienia, więc bez błędów się nie obeszło, miałem go wczoraj ulatniać, niemniej nie udało się dojechać na miejsce akcji. Relacja z oblotu jeszcze przede mną, póki co kilka fotek...

post-488-0-23190000-1456739689_thumb.jpg

post-488-0-24380300-1456739702_thumb.jpg

post-488-0-24018300-1456739726_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sławek,

Też mam chęć zmajstrować sobie jakiegoś DLG. Tak do ćwiczeń rzucania przed zakupem "prawdziwego DLG". Na razie zgromadziłem 4 różne plany/relacje z budowy i zastanawiam się który wybrać.

 

Waga twojego - 50g. jest imponująca ! 

Czy korzystałeś z jakichś planów i relacji z budowy, czy jest to własny projekt ? Jakoś się nazywa?

Może jakieś zdjęcia z budowy? No, i koniecznie relacja z oblotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek,

Też mam chęć zmajstrować sobie jakiegoś DLG. Tak do ćwiczeń rzucania przed zakupem "prawdziwego DLG". Na razie zgromadziłem 4 różne plany/relacje z budowy i zastanawiam się który wybrać.

 

Waga twojego - 50g. jest imponująca ! 

Czy korzystałeś z jakichś planów i relacji z budowy, czy jest to własny projekt ? Jakoś się nazywa?

Może jakieś zdjęcia z budowy? No, i koniecznie relacja z oblotu.

Cześć,

 

nie ma planów - inspirowałem sie projektem ViCK mini dlg oraz innymi podobnymi - mam jedynie tekturowe szablony boku kadłuba oraz płata.

Waga pewnie pójdzie lekko w górę - dojdzie półeczka do tylną śrubę mocującą płat, być może w ramach korekty SC też coś się dołoży na nos...

 

Generalnie to chodziło o wykonanie czegoś małego do potrenowanie tego rodzaju modelarstwa.

Poszedłem też na kompromisy - płat skorupowy ze szczątkowymi żeberkami, a więc o dokładnym odwzorowaniu nie ma mowy. Rurka 4mm na bom też przydałaby się dedykowana, najlepiej zbieżna - ale tutaj inne były założenia projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henryku,

 

Manta DLG bardzo fajna - może przy kolejnym L4 się skuszę  ;) . Nurtuje mnie jedno, jak ewentualnie wykonać rurkę "tail boom" aby uzyskać zbieżność?

Chodzi mi o modele, których kadłuby nie są robione w formie, a składają się tak jak Manta czy mój L4 z 2 częsci...kiedyś popełniłem taki ekspryment - na stalowy rdzeń nakleiłem styrodur, oszlifowałem do wymiaru obracając to w wiertarce i na ten rdzeń nałożyłem kilka warstw węgla + szkło. Po utwardzeniu środek wypłukałem. Szału nie było, ale rurka wciąż lata w modelu - 4 rok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.