Skocz do zawartości

Sunbird Motoszybowiec


nesh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!!

  

  Właśnie zakupiłem motoszybowiec Sunbird. Chyba troszkę sobie utrudniłem sprawę ponieważ nie mam tam jako takich planów. Podobno w ciągu 24h mam dojść paczka porobię zdjęcia i zacznę sklejać. Mam nadzieje, że przyda się trochę fotek z budowania.

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__44474__Sunbird_Electric_Glider_Laser_Cut_Balsa_Kit_1600mm_Kit_UK_Warehouse_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany do tego modelu można znaleźć w zakładce z plikami na HK. Trzeba tylko zmienić na International Warehouse i tam są plany:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/833089250X970275X13.pdf

 

Tu jest dość obszerny opis budowy:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2037957

 

Kiedyś zbierałem się żeby go zbudować, tyle że na podstawie planów, ale jak na razie jeszcze nie zacząłem  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że mieszkam w Szkocji to kopowałem z hurtowni w UK wiec przesyłka to koszt 5 funtów i czas realizacji 24h. A co Mateusz potrzebujesz? Będę w maju w Polsce więc mogę Ci dostarczyć z tym, że przyjedziesz w okolice zielonej góry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!!

 

  Powiem tak jeśli chodzi o wycięcie to nie ma zastrzeżeń bardzo ładnie i dokładnie, ale jeśli chodzi o instrukcję to matko boska nawet nie otwieram bo nie można nic się doczytać nawet z obrazków. Po prostu tragedia. Jedynie co mnie ratuje to plany udostępnione przez Macieja za co jeszcze raz dziękuje.

Coś czuję, że będzie ciężko ze skrzydłem :)

 

 

 

post-18099-145752674557_thumb.jpg

post-18099-145752676258_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej, nie zwróciłem uwagi na Twoją lokalizacje. Też planowałem zakup w HK modelu i byłem ciekaw kosztów przesyłki takiego gabarytu do polski. 

 

 

 przy takim tempie to do końca tygodnia powinno być koniec

Ha, w takim tempie rzeczywiście na wekeend będzie oblot ;)  Trzymam kciuki i kibicuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie to swoją modelarnie zaopatruje tylko tam ☺ i jestem zadowolony. Kupowałem w zeszłym roku radio Turnigy plus bateria ładowarka idt. z honkkongu zapłaciłem 50 funtow + podatek jaki mi dali około 30 i to szło raptem 3 dni od wpłaty ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam, ale idzie wolno... Jak poczytać blogi z RC Groups i zwrócić uwagę na parę szczegółów to nie ma tragedii, choc łatwo tez nie jest :)

Zdecydowałem sobie zrobić połączony centropłat i odłączane do transportu końcówki, tak jak w modelach Arthobby.

Jakie macie/planujecie silniki do niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zrobić przeszczep na początek od Phoenix'a 2000 tam jest silnik Volantex KV850 i szczerze mówiąc jeśli chodzi o Phoenix to idzie jak szalony :)

Powiedz mi Paweł jak zamierzasz zrobić zawiasy na lotkach i sterach? A może masz jakieś fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!
Troszkę czasu mnie nie było ale zajęcia dodatkowe trochę przytrzymały budowę  :). Ale do rzeczy!
Napotkałem problem z kadłubem oczywiście pewnie to moja wina podczas sklejania ale po sklejeniu i włożeniu steru wysokości okazuje się, że ster wysokości nie jest w poziomie i to dość mocno. Górna część kadłuba nie jest jeszcze sklejona więc wydaję się, że jest to wszystko krzywo. Czekam jak zrobię skrzydło przykręcę i wtedy będę myśleć jak wypoziomować ster wysokości.

 

8262103236dd7a1f90d81e36a5e2894a.jpg

 

post-18099-145804569074_thumb.jpg

post-18099-145804573843_thumb.jpg

Myślałem, że brakuje mi wyciętej balsy ale okazuje się, że trzeba przeciąć żeberka aby można było je wstawić w skrzydło. Na samym dole na zdjęciu jest żeberko które trzeba przeciąć w miejscu gdzie przychodzi wręga.

post-18099-145804576146_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zgupiłem z tymi wzniosami myślałem, że ma ich nie być ale to mój błąd ☺ jeszcze nie skleiłem. Narazie chce złożyć na such i zobaczyć co i jak.

Co do stateczników to po sklejeniu kadłuba nie leży on równo na powierzchni tylko jest skręcony. Chyba dałem ciała podczas klejenia boków. Jutro zrobię wiecej zdjęć. Coś trzeba będzie wyrzeźbić☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powolutku prace idą do przodu. Brak czasu spowolniło klejenie ale to nic. Skończyłem prawą część skrzydła i mam kilka uwag. Napotkałem na problem źle wyciętej części do której jest przymocowana lotka. Po prostu jest za krótka o jakieś 2 cm co spowodowało, że trzeba było wszystko szlifować i ucinać. Mam tu na myśli wręgi oraz wzmocnienia ich ponieważ również jest zmniejszony odstęp między żeberkami. Do tego jeszcze lotka będzie musiła być obcięta.

41d725f24a96a60096a10995e35367e6.jpg

8430e5feacd3036802beef988166850e.jpg

56d3189350089a7f65808fce3d2c3cda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej,nie wiem czy mi się wydaje i zdjęcie przekłamuje, ale kadłub wydaje mi się zwichrowany a czegoś takiego nie może być i skoryguj to od razu.

 A zanim zacząłeś to wszystko kleić, przymierzałeś elementy do planów czy są zgodne z nimi, bo nie rozumiem jak mogą wyść takie "klocki".

PZDR, działaj, działaj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale zdjęcie nie przekłamuje. Kadłub jest zwichrowany. Ale najpierw chcę skończyć skrzydła przymocować zobaczyć ile mam go wyprostować. Podobną sytuację miałem ze skrzydłem po połączeniu drugiego wzniosu okazało się, że mam dwa kąty natarcia. Więc stary sposób para i skręcanie skrzydełka i ładnie wyszło. :) Co do przymierzania elementów to przymierzyłem tylko centropłat, który pasował więc go ładnie skleiłem a później wznios i no i tutaj się zaczęło więc papier ścierny i wio. Szczerze mówiąc ładnie wyszło. Później zmierzę i zobaczę o ile wyszło krótsze skrzydło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.