Skocz do zawartości

Jakie serwa wybrać do katany 1,8 metra


Leszekm35
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć koledzy . Potrzebuję poznać opinię na temat serw . Uzbrajam moją katanę 1,8 metra i muszę kupić do niej 4 serwa. Chodzi mi o to aby były w dobrej cenie ale zarazem dobre jakościowo no powiedzmy średniej półki. Jaką firmę byście mi mogli zaproponować i ewentualnie jakie parametry ? :)

 

pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 Chodzi mi o to aby były w dobrej cenie ale zarazem dobre jakościowo

 

Leszek, to chyba marzenie każdego modelarza i raczej z gatunku science fiction ;) .

Trochę wysiłku ,jest od groma podobnych tematów i można coś tam wywnioskować,jak widzisz nikt nie kwapi się z odpowiedziami na takie pytania...poza tym to temat rzeka i zwykle co modelarz to opinia :) .

Robisz fajny model,dajesz znakomity silnik to serwa też by pasowały jakieś przyzwoite.

Wracasz po 7 latach ,pewnie nie będziesz "katował" modelu więc serwa o sile 8-12 kilo będą zupełnie wystarczające.

Nie wiem jakim budżetem dysponujesz ,wybór jest ogromny ,dla jednych istotna jest marka,dla drugich cena,opinie kolegów ,praktyka.

Dobre,tanie czyli to czego oczekujesz  ;)  (czytaj działające sezon,dobrze centrujące,po prostu bez problemowe) serwa użytkuje jeden z naszych lotniskowych kolegów i jak najbardziej by mogły być na początek do Twojej Katany .

to takie serwa

http://www.bocianmix.pl/2844,produkt,modele.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze KST215? Dosć uniwersalne (również do helików 450 i 360), dobra jakość, jeszcze lepsza relacja cena/jakość i wymienne tanie zębtaki...

Można też Tgy306, które teoretycznie są tym samym a praktycznie tym samym, ale nieco gorszym, choć w tej samej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze KST215? Dosć uniwersalne (również do helików 450 i 360), dobra jakość, jeszcze lepsza relacja cena/jakość i wymienne tanie zębtaki...

Można też Tgy306, które teoretycznie są tym samym a praktycznie tym samym, ale nieco gorszym, choć w tej samej cenie.

Mirku wszystko ładnie pięknie tylko ja potrzebuję serwa minimum 9kg albo 12kg a nie 2,5 lub 3

 

pozdrawiam

Leszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz no ciężko mi powiedzieć jak się te mocniejsze serwa sprawują. Ogólnie koledzy mi je odradzają do takich modeli . Podobno zęby nie wytrzymują i potrafią się spalić nowe serwa. Wiesz w modelach tej klasy pasuje żeby były w miarę dobre serwa. Sam już nie wiem . Aha jedno serwo tower pro rozpadło mi się w pół podczas montażu do modelu normalnie śruby wyleciały którymi serwo było skręcone . Po prostu fabrycznie tak było zrobione....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ale jest pewna alternatywa zobacz sobie na serwa kingmax

http://www.rc4max.com/king_max_km5512md_serwomechanizm_standard_cyfrowy__czesciowo_aluminiowa_obudowa__metalowe_zebatki,2167,26020.html

 

obdzwoniłem już parę osób i podobno te serwa się sprawdzają . I wykonanie jest w porządku i technicznie też a cena jest w miarę. No proponowali mi w sklepie też hitec ale trzeba dać 120 zł za sztukę więc na mnie trochę za dużo. Ale też chcę mieć w miarę pewne serwa do takiego modelu. Aha jeszcze polecają chłopaki turnigy tez podobno w miarę dobre. Ale chyba wezmę te kingmaxy chłopaki je mają w modelach 2,2 metra i się sprawdzają :)

 

Tower pro są bardzo tanie ale jak mam rozbić model z powodu serwa to wolałbym nie ryzykować tym bardziej , że chłop mi dał z modelem nówki . Osobiście wolałbym nie kupować serw ale mówię ci wykonanie tych tower pro to porażka jak się w rękach rozpadają to co dopiero bod obciążeniem w modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.