Skocz do zawartości

Nieudane starty


Leinadow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja koledze zaproponował bym ToTo-0  

Sam osobiście popełniłem ten model i był to mój pierwszy model w życiu i brak doświadczenia w modelarstwie nie był tu jakimś strasznym problemem. Model sam lata i daje mnóstwo frajdy dodatkowo na stronie Motylastego jesteś prowadzony jak po sznurku w jaki sposób zbudować model  

 

http://www.motylasty.pl/toto000a.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wykonam chyba ten model STC. :) 

 

Pytanie odnośnie baterii a jakby zamonoować ją w srodek modelu ?

Wiem, ze to osłabi konstrukcje samolotu, ale moja żona nie pozwala mi już wydawać pieniążków na moje nieloty ;p

Profil skrzydła jest dość dziwny ... takie skrzydło wytwarza siłe nośną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie baterii a jakby zamonoować ją w srodek modelu ?

Wiem, ze to osłabi konstrukcje samolotu, ale moja żona nie pozwala mi już wydawać pieniążków na moje nieloty ;p

Nie da się, STC nie ma "środka", to model sylwetkowy. Ale za to jest szansa że nie będzie nielotem.

Ewentualnie chowaj baterię do kieszeni i przypinaj do modelu dopiero na lotnisku.

 

 

Profil skrzydła jest dość dziwny ... takie skrzydło wytwarza siłe nośną ?

Nie, skrzydła są tylko dla ozdoby, samolot lata na energię eteru kosmicznego :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wyciąć otwór pod pakiet i wzmocnić go ramką z podkładu. Tylko pamiętaj aby to było w takim miejscu aby zapewnić prawidłowe wyważenie. Profil skrzydła jest jak najbardziej normalny. Pierwsze samoloty taki miały.

Jakaś podpowiedź w jakim miejscu dać pakiet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Robisz model

2. montujesz wszystko oprócz pakietu

3. przykładasz pakiet w takim miejscu aby środek ciężkości był jak w planach

4. robisz tam dziurę.

 

PS. Robiłeś dwa modele więc chyba wiesz jak ważny jest środek ciężkości dla lotu samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel a możesz jakoś wytłumaczyć dlaczego chcesz wkładać pakiet w środek modelu? Moim zdaniem powinieneś trzymać się dokładnie planów. Po drugie tak jak napisał Robert wycięcie musi być w środku ciężkości modelu. A jak się okaże, że do prawidłowego wyważenia modelu trzeba przesunąć o 5mm pakiet do przodu lub do tyłu to co wówczas zrobisz. A jak pakiet będzie na boku na rzepie to bez problemu będziesz mógł przesuwać środek ciężkości. Pamiętaj, że środek ciężkości to nie jest tylko i wyłącznie jeden konkretny. A jak się okaże, że będzie ci lepiej i bezpieczniej latać jak przesuniesz odrobinę do przodu SC. 

Moim zdaniem nie kombinuj tylko leć zgodnie z planami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.