Skocz do zawartości

PULSE 15e XT E-FLITE unboxing, crash, pierwszy lot po odbudowie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

PULSE 15e XT E-FLITE 

Prezentuję pierwsze rozpakowanie, parametry  i pokazuję wszystkie części modelu.

Model Pulse 15e XT Sport firmy E-flite należącej do Horizon Hobby wykonany jest z wytrzymałego materiału piankowego Z-Foam. Konstruktorem modelu jest znany projektant Mike McConville. Model jest wzmocniony dodatkowo poprzez platformę ze sklejki biegnącą wzdłuż kadłuba, dzięki temu kadłub jest sztywniejszy a co za tym idzie stabilniejszy w locie. Na platformie są zamontowane dwa serwa: do steru kierunku ( łącznie z przednią golenią), do steru wysokości. W przedniej części platformy jest miejsce na pakiet zasilający a zaraz nim montujemy odbiornik. Do napędu samolotu zainstalowany jest silnik bezszczotkowy o symbolu 15BL oraz regulator 40 Amper. Pulsik występuje w dwóch opcjach: można go nabyć z odbiornikiem lub bez. Jeżeli wybierzemy wersję z odbiornikiem to otrzymujemy sześciokanałowy odbiornik Spektrum AR636A z zintegrowaną, zaawansowaną trzy osiową stabilizację AS3X (Artificial Stabilization - 3 - AXIS)

Mój Pulsik jest w wersji bez odbiornika czyli bez stabilizacji.

Przed pierwszym oblotem zrobiłem pełną check-listę ale zapomniałem o rewersach na lotkach i zobaczcie co się stało... ZAWSZE PAMIĘTAJCIE O REWERSACH !!!

Tym razem, po odbudowaniu, na lotnisku było  już bez niespodzianek, Pulsik pięknie wzbił się w powietrze. Myślałem, że po tak poważnym crash-u samolot będzie się zachowywał w locie trochę niestabilnie, ale nie, udało się go wytrymować i Pulsik poleciał poziomo bardzo stabilnie. Dopiero wtedy mogłem sprawdzić jego zachowanie i własności lotne. Zaobserwowałem, że modelik lata genialnie, płynnie poddaje się sterom, szybko reaguje na zadany tor lotu, jest mało wrażliwy na niewielkie podmuchy wiatru, może lecieć "stosunkowo" szybko, aczkolwiek troszkę brakuje mu mocy, szczególnie wtedy, kiedy chcemy polecieć pionowo do góry a lot z niewielką prędkością wydaje się stabilny bez nagłej utraty siły nośnej tzw. przepadania. Śmiało można przyznać, że ewolucje typu akrobatycznego takie jak np. pętle, beczki, lot nożowy i odwrócony robi bez mrugnięcia okiem. Duża powierzchnia nośna jest jego pozytywnym atutem również podczas lądowania, trochę się zdziwiłem, jak łatwo i stabilnie podchodzi do lądowania, przy minimalnej prędkości, niezależnie od konfiguracji podwozia czyli z golenią przednią lub z kółkiem ogonowym.

Wspaniała zabawa, nauka i doskonalenie sztuki pilotażu jest z Pulsikiem przyjemnością.

:)  :)  :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.