Skocz do zawartości

Upgrade Bixlera 2


Borys666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, potrzebuję rady. Otóż chciałem założyć do Bixler 2 mocniejszy silnik ponieważ ten który dostałem w zestawie wydaje się nieco za słaby w pewnych okolicznościach. Trochę poczytałem i zdecydowałem się na NTM Prop Drive 28-36 220kv. Wiem, że sprawdza się on w tym modelu dając spory zapas mocy na wypadek awaryjnych sytuacji. Rada o którą proszę dotyczy ESC stosownego do tego napędu. Nie zadawałbym tego pytania gdyby nie duża rozbieżność w tym co ludzie wybierają do tego silnika - od 25A aż do 60A.

Co radzicie wybrać?

A tak na marginesie czy ktoś może napisać jak to jest z mocą nominalną ESC - czy np. ESC 40A obsłuży silnik o max poborze prądu 18A a jedyną wadą takiego zestawienia będzie duża waga i rozmiar ESC?

Czy kombinując w drugą stronę, silnik o max poborze 40A podpięty pod ESC 18A dostanie po prostu za mało prądu?

Z góry dziękuję za pomoc i rozjaśnienie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dasz za mały regiel to go spalisz. Jakie śmigło chcesz do ego silnika? masz rozpiskę na hk ile pobiera A i dobierz regiel

 

Prop Test Data:
5x5 - 11.1V / 232W / 20.9A / 0.64kg thrust
5x5 - 14.8V / 516W / 34.9A / 1.021kg thrust
6x4 - 11.1V / 310W / 28.0A / 0.945kg thrust
6x4 - 14.8V / 696W / 47.0A / 1.17kg thrust
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpiskę widziałem. Planowałem użyć 6x4, choć czytałem że 7x5 da podobny ciąg przy mniejszych obrotach co zaowocuje nieco cichszą pracą. Zastanawiałem się więc czy właśnie takiego śmigła nie użyć, ograniczając oczywiście max obroty na radiu.

Jeśli dobrze rozumiem, mogę użyć np takiego ESC 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__39252__HobbyKing_40A_BlueSeries_Brushless_Speed_Controller_EU_Warehouse_.html

i przy 3S pakiecie będzie on nieco "na wyrost" ale robotę zrobi, czy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.