Skocz do zawartości

Po prostu Toxic !


Shock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No dokładnie. Wewnętrzne uszkodzenie strzeliło przy dużym obciążeniu. Nie flater. Proste chrup.

Zrobił Ci się pogłębiony banan na skrzydłach :)

Tak po prawdzie to przez ciebie zacząłem się zastanawiać kiedy mi coś chrupnie .... hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie żadnego flatteru nie było, głuchy zgrzyt i reszta wiadoma . To był moment, w zasadzie sekundy bo prędkość spora.

 

Ale jest i dobra nowina :) . Kadłub już jest w rękach fachmana od laminatów i niebawem będzie jak nowy ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wiadomo skąd...

Serdeczne dzięki Marcin za pomoc w potrzebie !

Używka w dość fajnym stanie a najważniejsze to że gotowa do lotu. Właśnie wstawiłem odbiornik i skończyłem wstępnie ustawiać.

Zapłaciłem jak za zboże ... ;)

Ze spokojem mogę czekać na elektryka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapłaciłem jak za zboże ;)

Założę się, że dlatego zapłaciłeś jak za zborze bo sprawy nie oparłeś o bufet. :)  ;)

No nie wiem, jak dziecku trzeba mówić co i jak w takich transakcjach. Trza było wpierw chłopa zmiękczyć a dopiero negocjować. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Konrad ,obyło się bez bufetu bo środek tygodnia a czas naglił ;) .

Ale pewnie na tą okoliczność jakiś grill z zanikiem świadomości się odbędzie...

Napisałem przekornie, Marcin jako przyjaciel dał się ugadać na uczciwą cenę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacjach z Iloną wyszło że to ja pierwszy "pożyczyłem" drewno...ale Ty potem pomagałeś ;) .

Nieistotne, sąsiad spoko . Tylko otarliśmy się o mandat 5 tyś .za palenie takiego ogniska na działce ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na nieszczęście Rafała i moje "szczęście" udało mi się odkupić resztki uszkodzonego modelu. Stwierdziłem, że przez zimę nie zdążę zrobić takiego modelu więc zdecydowałem zakupić coś do naprawy. Zawsze chciałem mieć usterzenie motylkowe, więc decyzja była krótka. F3k jest fajnie, ale powyżej 100-150m na niebie jest już tylko mała kropka :)

Kadłub spokojnie jest do naprawy, dziś już skleiłem całość na CA. Kadłub ma trochę historii więc postanowiłem poprawić drobiazgi estetyczne, przód kadłuba przypruszę czarną farbą i lakierem bezbarwnym.

Skrzydła mają uszkodzone dźwigary. Na razie wstępnie mam plan na zrobienie dodatkowych dźwigarów pomiędzy tymi co są, lub zrobienie nowych, włożonych w wydłubaną piankę wypełniającą obecne dźwigary. Tu jeszcze myślę co zrobić...

Kadłub w miejscu pęknięć miał sporo ubytków więc w pierwszej kolejności przed tkaniną całość oszlifowałem i wypełniłem żywicą z mikrobalonem i barwnikiem. Jeżeli założyciel wątku nie ma przeciwwskazań to będę tu wrzucać postępy z naprawy.

Ogólnie model jest bardzo fajnie zrobiony konstrukcyjnie, mi się podoba a jestem wybredny ;)

 

post-451-0-43417400-1567018589_thumb.jpg

 

post-451-0-46271400-1567018600_thumb.jpg

 

post-451-0-66338200-1567018623_thumb.jpg

 

post-451-0-46946900-1567018640_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu najpierw po sklejeniu kadłuba klejem CA wylaminowałbym tkaniną węlową wewnątrz kadłuba pęknięcia, żeby dobrze przylegała a dopiero później wypełniał ubytki żywicą z wypełniaczem. Jak coś spłynie do wewnątrz to powstaną nierówności i tkanina będzie nierównomiernie przylegać do spękań i będzie w tym miejscu znowu narażone na pęknięcie. Ja w każdym bądź razie tak bym to zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku środek został zabezpieczony taśmą żeby nie nawalić wypełniacza do wewnątrz. Przy większych ubytkach tkanina wewnętrzna lubi wyleźć na zewnątrz i szlifując na zewnątrz ją spiłujesz co mija się z celem pod względem wytrzymałości. Po takim wypełnieniu będę miał równo od środka, od zewnątrz do spiłowania. Równa powierzchnia drapnięta grubszym papierem najlepiej "złapie" łatkę z tkaniny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.