Skocz do zawartości

Pierwszy model do driftu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Chciałbym zakupić mój pierwszy model do driftu. Poczytałem trochę i zdecydowałem się na podwozie z cs-em, myślę o mst  MS-01D S   albo przerobionej wersji sekury d3 , ale nie mogę się zdecydować (sekura wygląda na wytrzymalszą). Na którym lepiej się driftuje? Możecie mi doradzić które wybrać i dlaczego?

Nie jestem pewien co do silnika, co myślicie o tym silnik 1  albo silnik 2 czy może jakiś 13.5t? Do czego służy skala z tyłu silnika (adjustable timing)?

Znalazłem taki regulator - może być?

Czy takie serwo skrętu będzie dobre? Może znacie jakieś sprawdzone serwa?

Pilot i pakiet mam.

 

Proszę o fachową pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mam Sakure d3 wiec na doświadczeniach na niej zebranych:

Silnik bezszczotkowy mam 3900kv i EPO jest skręcony do połowy, drifter ze mnie żaden, ale cokolwiek bezszczotkowego kupisz, będzie dobre. Na swoim zestawie z pakietem 2s 5000 mAh zabawa trwa około godziny.

Co do regulatora, to nie dopatrzyłem się informacji o prądzie z stabilizatora, a przy szybkich serwach 5A musi być żeby BECa nie usmażyć. Ewentualnie osobny bec.

Serwo szybkie i moim zdaniem wystarczające, sam mam powolnego tower pro mg 995 i daje radę.

Swoje podwozie sam składałem i wykonanie jest całkiem dobre, ale:

1. Półosie przednie szarpią przy skręconych kołach i piny mi się wysunęły i je ścięło

2. Wypadła tulej sprężynująca koła zębatego centralnego pasa przy tylnym napędzie i chyba koło lekko się nadtopiło, bo kilka minut potem pad spadł i potracił zęby. Samo napięcie pasa centralnego beznadziejne, brak napinacza centralnego i pas strasznie skacze.

 

Samo driftowanie nie jest łatwe, ewentualnie jak masz budżet, to gyro bym dokupił.

 

 

Wysłane telepatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Regulator który podałem ma BEC: 5.75V 3A, tak się rozglądałem i w dużo droższych też jest 3A. Mam nadzieja że wytrzyma. Mam pakiet 2s 5000 mAh 20C to trochę pojeżdżę.  Zauważyłem że na stronie producenta została 1 sztuka MS-01D, a RTR są tylko dostępne dwie wersje, czy to znaczy że koniec produkcji (z częściami zamiennymi też coraz trudniej)? Czy któryś z Modelarzy miał styczność (porównanie) z MS-01D S, warto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.