Skocz do zawartości

Pioneer FPV pierwszy bój


sławek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W szufladzie leżało zakupione  2 lata temu wyposażenie do fpv i dopiero teraz  ocknąłem się że wreszcie wypadało to uruchomić :)

W przypływie szaleństwa zamiast coś pod nie wykonać samemu zakupiłem Pioneera 1400  ARF .

Na razie dużych zmian w samym modelu nie planuje ,tyle co wymaga niezbędna podstawa :

-wkleiłem pręt węglowy pod ogonem ,

-zamocowałem gniazdka kabla Y w  bokach kadłuba  by nie walczyć z wsuwaniem kabli wraz ze skrzydłami (widać na fotce niżej)

-fabryczny silnik  dostanie jedynie inne śmigło

-usterzenie poziome usztywniłem płaskownikiem

Czeka mnie jedynie oklejenie spodu kadłuba , krawędzi skrzydeł i wymiana dźwigaru ...

Ten ostatni zostanie również wydłużony -na drodze stoją jedynie łapy serw które będzie trzeba jakoś przewiercić  ,nie chcę ich wyrywać .

 

Sama strona FPV to Noname  na 1.2ghz  700mw  (na szczęście mam jeszcze smycz na 35mhz  ) 

Odchudziłem kable ,przede wszystkim odpadły zbędne chincze i nad wymiarowa długość kabli , zdjąłem obudowę   i dało mi to 80g mniej

post-1427-0-88204000-1466700872_thumb.jpg

Całość zamontowałem w balsowo sklejkowej "kołysce " która będzie wkładana naprzemiennie z kabiną .

W tym elemencie muszę jeszcze zrobić mocowanie i amortyzację dla Mobiusa

Całość zasilana jest ze wspólnego pakietu więc dodałem filtr i przelotkę akumulator-fpv-regulator

post-1427-0-62007800-1466701040_thumb.jpg

 

Jak pisałem wyżej te wyposażenie leżało sporo i teraz miałem troszkę utrudniony zakup koniczynek na te pasmo (skoro wszyscy narzekają na baciki...)  :)

Udało się je nabyć z drugiej ręki ale brak kontaktu ze sprzedającym po zakończeniu transakcji uniemożliwia mi  upewnienia się czy : 3 listna nadawcza a 4 listna odbiorcza ??? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.