Skocz do zawartości

wskaźnik poziomu paliwa


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam z ciekawości a wskaźniki moim zdaniem niepotrzebny przerost formy nad treścią ale jak ktoś lubi "wyrafinowane"  gadżety trzeba uszanować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ma znaczenie z prostego powodu, mianowicie nie chce zalewać silnika. Spacewalker na taka konstrukcje, ze musiałbym za każdym razem odkręcać centroplat.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Z reszta na podstawie moich obserwacji jest to dość powszechne w holowkach

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy tankować z otwartym gaznikiem. Tankujac model przed włączeniem elektroniki, i/lub mając zamknięta przepustnice nie ma opcji by zalać silnik

Czyli dochodzimy do czegoś co w lotnictwie (małym, dużym, malutkim - jeden czort) ma znaczenie podstawowe - procedura przedstartowa lub jak kto woli checklista. A nie zastępowanie tejże toną dodatkowych gadgetów. Śmiem twierdzić ze potem będzie gadget to gadgetu bo przecież ten pierwszy tez musi znaleźć się we wspomnianej liście.

 

Nawiasem mówiąc ten wskaźnik paliwa w funkcji zalania silnika pomoże jak umarłemu kadzidło - ssak paliwowy pierwszy idzie w zanurzenie ...

 

P.S. Marcinie to wiem - pytanie było półretoryczne.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem podpuche;) mi osobiście zewnętrzny wskaźnik paliwa się podoba ale jego funkcje trzeba czytać "ile mamy paliwa" a nie kiedy będzie zalany silnik;)

 

 

A to zupełnie inna inszość :) Samo urządzenie jest ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.