Skocz do zawartości

Gdzie latać w Warszawie lub okolicach


Mac Berger
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Cześć wszystkim,

Mała aktualizacja i pytania w związku ze zbliżającym się sezonem.

Aktualnie Pałacowa wygląda  jak na zdjęciu poniżej, więc to tylko potwierdza poprzednie informacje. 
376325225_Paacowa.thumb.jpg.d4a7d4f394b7b96d450486f86e40ec5d.jpg

Jeżeli chodzi o lotnisko na Celulozy (Wawer) to aktualnie przez środek przechodzi nowo -budowana obwodnica,  więc też odpada - ostatni raz dało się tam latać na początku 2018 roku.

Mam pytanie czy wszyscy modelarze z Pałacowej przenieśli się na Chudoby? czy są jeszcze inne miejsce w południowych częściach Warszawy gdzie można polatać/ spotkać innych modelarzy.... jak kiedyś na Pałacowej gdzie było tyle osób że nie było gdzie parkować :) - gdzie się wszyscy podziali?

Pozdrawiam,
Hubert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Pałacowa ciągle żyje.

 

Tam jest sporo więcej miejsce, niż ten jeden skrawek terenu.

Ja sam z reguły latam tu:
https://goo.gl/maps/qAg7ScxWmkLN7dAz6

 

Jest wystarczająco dużo miejsca na samoloty (latam tam 4m szybowcem), ale też jest o co obijać quady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie muszę spróbować koło dębu  bo tam mam najbliżej  i  w zasadzie to po sąsiedzku ze "starym lotniskiem" na Pałacowej.  

Jeżeli chodzi o Chudoby, to byłem rano w sobotę w celu przetestowania lotniska i sprawdzenia czy da się tam wystartować szybowcem z gumy - no i się da (czego aktualnie na Pałacowej już się nie da zrobić ) :)

Wydaje się że będzie jeszcze gdzie polatać i jest kilka alternatyw w Warszawie, ewentualnie z mniejszymi modelami można się zaszyć gdzieś w krzakach (np łąki nad Wisłą)







 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, hubiwaw90 napisał:

W takim razie muszę spróbować koło dębu  bo tam mam najbliżej  i  w zasadzie to po sąsiedzku ze "starym lotniskiem" na Pałacowej.  

Jeżeli chodzi o Chudoby, to byłem rano w sobotę w celu przetestowania lotniska i sprawdzenia czy da się tam wystartować szybowcem z gumy - no i się da (czego aktualnie na Pałacowej już się nie da zrobić ) :)

Wydaje się że będzie jeszcze gdzie polatać i jest kilka alternatyw w Warszawie, ewentualnie z mniejszymi modelami można się zaszyć gdzieś w krzakach (np łąki nad Wisłą)







 

Jak zamierzasz latać szybowcem z holu na Pałacowej, to sam mogę Ci ze sznurkiem biegać ;)

Tak w ramach promowania tej ginącej sztuki.

 

A tak poza tym, to koło dębu można się rozłożyć z gumą, ale to raczej na południowe wiatry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lotnisko  na Regułach ktoś jeszcze pamięta? Bardzo małe lotnisko jeśli chodzi o samoloty, można tam latać np. extra extreme flight 1.2m, szybowcami z gumy całkiem spoko ale tylko na południowe i północne wiatry bo inaczej trzeba trochę po zaoranym polu biegać za holem. Fakt na Chudoby są super warunki jeśli chodzi o szybowce, latałem tam 3metrówką z wyciągarki. Jeszcze jest Umiastów też na szybowce i samoloty super, tylko czasami ludzie trochę przeszkadzają bo jednak to jest obiekt tak jakby sportowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...

Witam Kolegów,

Troszkę odświeżę ten temat jeśli pozwolicie. Wszyscy szukamy miejsca do latania naszymi modelami i w zasadzie na dzień dzisiejszy odpadła nam Pałacowa, gdzie 

od czasu do czasu wpadałem, pozostałe lotniska albo posiadają ograniczenia (np. dotyczące silników spalinowych) albo wymagają uiszczenia dość sporych opłat.

Mój problem w tym zakresie jest nieco inny, latam głównie modelami swobodnie latającymi ale nie F1c tylko kabinówkami typu Tomboy, Wicherek, jakieś stare konstrukcje rodem z Planów Modelarskich. Do tego "dorzucam" modele na uwięzi, oczywiście czysto rekreacyjnie, bez szaleństw. Moje uwięziówki także pochodzą ze starych zestawów lub planów (Perkoz, Wicherek, Peciu). Modeliki te są napędzane przede wszystkim samozapłonowymi silnikami, niekoniecznie bardzo cichymi ;-). O ile z uwięzią jakoś sobie radzę to znalezienie miejsca do lotów swobodnych to problem. Nie potrzeba mi ani wykoszonego pasa ani drogi kołowania itd. Ważne, aby trawa nie była wyższa niż do kolan ?

Może ktoś z Kolegów zna taki teren, będę bardzo wdzięczny za podpowiedź. Dotychczas latałem w Karczewie, między Wisłą a wałem przeciwpowodziowym jest ogrooooomny teren jednak od kilku lat właściciel przestał kosić i wszystko zarosło...

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Murzun napisał:

Dotychczas latałem w Karczewie, między Wisłą a wałem przeciwpowodziowym

no właśnie o tym chciałem napisac ale są  też ogromne tereny  do latania pomiędzy Glinianka a Rzaktą i  no ludzi brak

35 minut temu, Murzun napisał:

właściciel przestał kosić

trzeba właścielowi zapłacić to będzie  kosił...ręczną sam nie wykosisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d9Jacek dziękuję Ci za odpowiedź na mojego posta, z tym koszeniem to może nie jest do końca największy problem, jeszcze większym stał się chyba dojazd na miejsce, droga jeśli jest sucho to piaszczysta i można się łatwo zakopać,  jeśli jest tak, jak obecnie czyli dość mokro to nie ma opcji wjazdu innym pojazdem niż rower albo jakiś offroad. Jeszcze co do koszenia - rozmawiałem kiedyś z właścicielem tego terenu, nawet przyjazny, czasem popatrzył na latanie i nie chciał nic w zamian  ale nie wiem kto to jest i gdzie mieszka a dziś już nawet nie pamiętam jak wygląda. 

Jeśli mógłbyś mi coś bliżej powiedzieć o miejscu, które wskazałeś byłbym bardzo wdzięczny. Wiem, gdzie jest Rzakta - jestem mieszkańcem Otwocka ale jednak byłbym wdzięczny za wskazanie chociaż ogólnie tego rejonu. Jak pisałem wyżej - nie potrzebuję niczego oprócz przestrzeni do latania. Ani pasa, ani dróg dojazdowych ani zwałowanej ziemi, ot trochę wolnego miejsca. Jeśli chciałoby Ci się to mógłbyś wysłać mi może jakieś namiary na miejsce, o którym pisałeś na mojego @ wolnolotek@interia.pl

Dziękuję z góry i pozdrawiam modelarsko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Murzun napisał:

jeszcze większym stał się chyba dojazd.......

no a ta droga ktora prowadzi do promu ???

odszukac właściciela to  nie problem-> Otwock-Armii Krajowej /hipoteka , jakies grosze trzeba zapłacic

21 minut temu, Murzun napisał:

......mógłbyś wysłać mi może jakieś namiary na miejsce....

 

w Gliniance skręć na Rzaktę , jedz w  kierunku na Józefów  , po lewej i po prawej stronie  masz od cholery  pustego terenu...drogi dojazdowe też są

Edytowane przez d9Jacek
poprawiłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, d9Jacek napisał:

no a ta droga ktora prowadzi do promu ???

odszukac właściciela to  nie problem-> Otwock-Armii Krajowej /hipoteka , jakies grosze trzeba zapłacic

w Gliniance skręć na Rzaktę , jedz w  kierunku na Józefów  , po lewej i po prawej stronie  masz od cholery  pustego terenu...drogi dojazdowe też są

 

No właśnie z tej drogi do promu trzeba skręcić w lewo i jeszcze około 300 m jechać. Dla mnie ten odcinek nie do pokonania na dzień dzisiejszy.

Dzięki wielkie za informację o dojeździe do miejsca. Właśnie przypomniałem sobie przy okazji, że na tym polu pomiędzy wałem a Wisłą a dokładniej granicą Natury 2000 bliżej wału rosną wysokie drzewa, na jednym z nich wisiał chyba ze 3 lata mój model Simplex, jedyny, który mi tak uciekł. Niestety nie udało mi się go odzyskać, może jeszcze wisi choć pewnie spadł po większym wietrze. Taki los wolnolotkowca ? No nic, jeszcze raz dzięki za i informację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Murzun napisał:

No właśnie z tej drogi do promu trzeba skręcić w lewo

OK....ale parę lat temu można było latać jakiś kilometr przed tym skrętem na prom ??

widziałem , pare osob tam latało RC-  latali między  wałem a 801

Edytowane przez d9Jacek
uzupełnienie wiadomości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaaa tak, tam jest zarejestrowane lądowisko z wykoszonym pasem, około 200X50m, na portalu Lotnik.org jest kontakt do zarządzającego, jest to teren zadbany, otoczony "elektrycznym pastuchem". Dalej za tym lądowiskiem są pozostałości po starym lotnisku modelarskim, rzeczywiście kiedyś tam trochę latali modelami RC, wymiary podobne do lądowiska. Załączam zdjęcia lądowiska i jedno byłego lotniska modelarskiego.

155801665_1151866668587585_4932236718138950417_n.jpg

155990909_197048235529183_2177865579787317186_n.jpg

156476809_2862026510701258_6836991608351015649_n.jpg

156668447_175300504183653_8666995163434653450_n.jpg

DJI_0003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.