Skocz do zawartości

11.09.2016 - IX Międzynarodowy Piknik Modelarski w Raciborzu


GiulioN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Gruba impreza,wzorowa organizacja,bezpieczeństwo,znakomicie przygotowane lotnisko ,poczęstunek dla modelarzy,ogrom widzów -tak można by określić piknik w Raciborzu .Od porannych  baaarrrdzzo niskich przelotów prawdziwego samolotu do bitwy której sztuczne ognie mogły by spokojnie przebić niejednego Sylwestra,po lądowanie paralotni -było na co popatrzeć  .

Frekwencja zaskoczyła chyba samych organizatorów ,po części chyba przez wymarzoną pogodę i fakt że to jeden z ostatnich dużych pikników w tym roku.

Oczywiście żeby nie było za słodko to mimo starań organizatora /kierownika lotów tworzyła się spora kolejka do lotów.Uważam że w takich okolicznościach czas lotu modeli powinien być limitowany do max.6-8 minut .Były sytuacje iż niektórzy zapominali że inni też chcą polatać ...Drobnym nietaktem było też wciskanie przed kolejkę przybyłych pilotów śmigłowców ...oraz wskakiwanie znowu w kolejkę po locie pilotów którzy właśnie zakończyli latanie.

Efektem tego był fakt że wiele ciekawych modeli nawet nie próbowano dostarczyć na miejsce kolejki a naprawdę przekrój modeli był ogromny .

Drugą stroną medalu było że Piotr zachęcał do ustawiania się ale upał powodował że modelarze bardziej szukali cienia .

Ogólnie mimo klęski urodzaju dla mnie ten piknik to lider pikników tego roku  !

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Rafale za tak wspaniałą opinię :)

fakt z helikami mea culpa :)))))

co do kolejki tak jak pisałeś zachęcałem do ustawiania się i do latania 

zyskali Ci co naprawdę chcieli latać czyli ustawiali się w kolejce

ale myślę że nie wyszło to najgorzej

jedynie co mogę obiecać że w przyszłym roku się bardziej postaram :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam również że trzeba było zrobić limit czasu lotu np 5-6 min bo samolot latający przez 15 to średnio na sens.... Co do heli to chyba były wplecione pomiędzy żeby było jakieś urozmaicenie...

Zresztą heli lata 3-4...

 

Ja chciałem powiedzieć tylko ze quadami pozwolono mam latać raz przez 3 min i koniec....

 

Szkoda że na tak rozległym terenie nie można było zrobić z boku toru dla quadów z założeniem że nie latamy wyżej niż 10m i możemy latać cały czas.

 

Tak czy siak impreza super, bardzo mi się podobało.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z limitem czasu macie rację zapomniałem o tym powiedzieć na porannym spotkaniu

czasami udawało mi się przypomnieć latającemu pilotowi że czas wylądować

co do quadów nie ma problemu nawet były propozycje żeby latali z boku ale jest jedno ale

latają tylko z boku a nie wlatują w strefę latania innych modeli

wiesz Ty Wojtek i parę innych to respektuje i rozumie ale znajdzie się jeden który to oleje i będzie bum

pół biedy jak sie skasują modele ale gorzej jak by ktoś ucierpiał przy tym a tego bym nie chciał

tak jak pisałem wczesniej jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie i na pewno wezniemy  to pod uwagę przy organizacji pikniku w przyszłym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziekowania dla organizatorow oraz dla wszystkich kamerzystow. Komisja Badan Wypadkow Lotniczych dopiero teraz ma wlasciwy material do prac badawczych ;)

Piknik naprawde fajny, szczegolnie urokliwa jest miejscowka z naturalna trybuna dla publicznosci.

Uwagi dla organizatorow:

Formula otwartego spotkania z radosnym lataniem i jakos-to-bedzie przestaje sie sprawdzac po przekroczeniu pewnej masy krytycznej.

Bezwzglednie wymagany jest kierownik lotow w odblaskowej koszulce. Mlodzi piloci wrecz oczekuja, ze ktos im powie kiedy i jak startowac oraz bedzie "czuwal" nad bezpiecznym lotem.

Na tej imprezie jednym z problemow bylo tez partyzanckie latanie "na boku".

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.