Skocz do zawartości

prostowanie pianki EPP


sagitt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja BETA po utracie sterowania RC i zderzeniu się z ziemią potrzebuje naprawy, konkretnie chodzi o wyprostowanie belki ogonowej bo obecnie ma kształt unijnego banana. Jak sobie radzicie z takim prostowaniem? Na gorąco? Trzeba lekko przegiąć w drugą stronę czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam, moja BETA po utracie sterowania RC i zderzeniu się z ziemią potrzebuje naprawy, konkretnie chodzi o wyprostowanie belki ogonowej bo obecnie ma kształt unijnego banana. Jak sobie radzicie z takim prostowaniem? Na gorąco? Trzeba lekko przegiąć w drugą stronę czy jak?

Zrób najpierw próbę polewając, a raczej ciurkając prawie wrzątek (ok. 90*C) na jakieś wyrażnie odkształcone zgnieceniowo miejsce, na fotkach jest sporo takich. Malutki strumyczek i powolutku, obserwuj co się dzieje. EPP powinien sam powracać do pierwotnego kształtu, tak jakby go pamiętał.

Miejsce złamania skrzydła też tak potraktuj przed klejeniem, bo na pewno są tam miejscowe odkształcenia, więc trzeba by je "dokształcić"  ;) . Potem dobrze wysusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.