Skocz do zawartości

TommyTom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zwykły czy Nano to już jest w zasadzie wybór indywidualny. Co Ci się bardziej podoba.

My latamy na klasycznych Altisach. Kabel wystarczy taki jak masz do komórki. Ja właśnie od Samsunga wykorzystuje do zczytywania i programowania Altisa. Prawdopodobnie jak będziesz kupował teraz czy za jakiś czas Altisa to będzie już w nim oprogramowanie FAI F5J w wersji 5.6.

Nic innego nie potrzeba.

 

EDIT

Taki.

 https://aerobtec.com/altis-v4/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden udział w zawodach - nawet luźnych - daje więcej niż rok latania na łączce samemu. Naprawdę.

Potwierdzam z autopsji :)

 

 

Proszę Was o informację którego Altisa wybrać i co do niego trzeba jeszcze kupić !!

Zwykły czy nano ?

Jakieś kable? USB ?

Potrzbuję ?

Altis V4 Keypad AerobTec Altis Micro Device Terminal AerobTec

 

http://mixmodel.pl/wysokosciomierz-altis-v4-do-f5j-z-wyswietlaczem-p-366.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby koniec kalendarzowego lata przypada na sobotę, ale ja dziś postanowiłem zakończyć lato i polatać w dość wietrznych warunkach. Miałem 1,5h wolnego i nie zawahałem się ani sekundy wykorzystać sytuacji. :)

Moje pokazywadło mówiło, że jest stałego około 6,5m/s, ale wiatraczek w tej chińszczyźnie obraca się mimośrodowo, więc podejrzewa, że mogło być ciut więcej. 

 

Cóż...  wszelkie techniki latania termicznego w takich warunkach można tak na dobrą sprawę odłożyć na półkę. Kurde w tak porywistym wietrze latanie jest trudne albo nawet bardzo trudne. 

 

Próbowałem kilku technik, z krążeniem włącznie, ale żadna nie przynosiła spodziewanych warunków. Do czasu...

Najpierw leciałem daleko pod wiatr i próbowałem utrzymać się jak latawiec. Niestety Maxa jak stoi pod wiatr to tonie jakby jej cegłówkę podczepić do kadłuba. Loty ze 150m trwały po 2-3 min. 150m bo brakowało czasu żeby wyżej polecieć. Obecnie mogę, albo wysoko, albo daleko. :)

 

Technika krążenia kończyła się tak, że pod wiatr model lekko się wznosił, ale z wiatrem przepadał 3x więcej niż się podniósł. Wszystkie próby robiłem lecąc daleko przed siebie. Cóż, wszyscy latający w termice doskonale wiedzą, że termika jest zawsze za plecami, więc postanowiłem zaryzykować i polecieć kilka razy z wiatrem. No i to okazało się strzałem w dziesiątkę. 

Niestety po drugim locie z wiatrem wymiękłem i zakończyłem loty bo wiatr przybrał bardzo na sile i w ostatnim locie z wysokości około 70-80m nie byłem wstanie wrócić modelem na lotnisko z odległości około 50-60m. Brakło 3m :(. Oba stateczni do wymiany :angry: . 

Jak walczyłem o powrót to w pobliskim lasku, nomem omen brzozowym :wacko:, łamały się już gałęzie.

 

Poniżej dwa logi. Z tego drugiego jestem bardzo zadowolony. Miałem szczęście i trafiłem, sam kurde nie wiem na co, chyba ;)  :) na wiatr, a nie termikę, wiejący od ziemi w górę. Nic nie krążyłem, leciałem tylko po prostej a model zabierało  jak cholera. Już go traciłem z oczu bo było zajeb.. tego no daleko i jak widać wysoko.

 

Sam nie wiem jak podejść do latania w takiej pogodzie. Co trzeba robić żeby z tych 200m utrzymać się te 10min. Na tą chwilę, jak czegoś czyli termiki nie znajdę to sukcesem jest utrzymanie się 4-5min. Dziś na 10 lotów tylko raz udało się utrzymać w czasie.

Chyba jestem sfrustrowany. :angry:

 

Było daleko pod wiatr i dla tego nisko.

001.png

 

Było średnio daleko, ale z wiatrem. trzy razy łapałem coś na kształt termiki.

002.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slovenia Cup to chyba Dubnica a South Moravia to Kravi. :-) Od tego roku ma być nie wiecej niż 2 zawody w jednym kraju. 

 

Wniosek z tych dat, że MP 15.-16.06 bo maj to za wcześnie 

 

EDIT: Slovenia Cup to nie Dubnica oczywiście - moja pomyłka. :-) Na Słowacji TYLKO Holic i Trnava. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Slowenia Cup to zawody w Słowenii a nie Słowacji. :) Jedne Słowackie wypadły.

Szkoda bo Czesi i Słowacy fajnie organizowali zawody. Do Bułgarii, Chorwacji czy Włoch jest za daleko i dla tego bardzo mi się podobało, że w pobliżu było trochę zawodów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.