Skocz do zawartości

RWD-5 mój kolejny model z Izo-floru (depron)


tomson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mój pierwszy model jest w trakcie naprawy, a Ja postanowiłem rozpocząć pracę nad kolejnym modelem który pozwoli wprowadzić mnie w tajniki sztuki latania modelami RC

Wybór padł na model RWD-5 według planów znalezionych w necie, a pewnie wszystkim dobrze znanym

Wydrukowałem plany na pojedyńczych kartkach A4, następnie skleiłem je w całość i powycinałem szablony na poszczególne elementy

Następnie powycinałem elementy kadłuba w depronie i rozpocząłem klejenie

 

rwd1ai3.jpg

 

rwd3fy2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Też miałem zamiar robić RWD-5 ale wybór padł na inny projekt.

A i jeszcze jedno wszyscy z którymi rozmawiałem na temat tego modelu mówili, że te wzmocnienia z listew są zbędne. Wystarczy wzmocnić kadłub przy miejscu mocowania skrzydła, a na tył dać depronowe wręgi. Ale rób jak uważasz. Chociaż zawsze lepiej trzymać się planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qpa będzie on pędzony silnikiem Bm2408, który swą piekielną moc będzię zawdzięczał pakietowi li-pol 3S :D

Dzięki temu będę mógł użyć w tym modelu serwo HS322

@przemomokry mam znikome pojęcie o budowie modeli więc plany są dla mnie w jakimś sensie gwarancją sukcesu

Narazie różnice od planów są takie że, użyłem litewek 5x5 zamiast 6x2 , oraz wręga silnikowa jest ze sklejki 4mm zamiast 3mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zdjęcie Iwony

 

Zaczyna od zdjęć :D a później będzie chciał żeby ją nauczyc latać i będzie cie molestować (nie tylko w łóżku) o model tylko dla niej, aż wreszcie nie da ci się dotknąc do swojego modelu :D

 

To kiedy oblot trolla robimy ?? dziś czy jutro ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę że kratownica sosnowa jest tak umieszczona, że przenosi obciążenia z podwozia nakadłub. Model latał by i bez niej tylko po pierwszym twardym lądowaniu podwozie by się "odmeldowało". Analogicznie kratownica przenosi obciążenia od płata..

Generalnie: konstrukcja jest przemyślana i niczego bym nie zmieniał .

Moje przemyślenia są czysto teoretyczne bo nie budowałem tego modelu i tak proszę je traktować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plany te dostępne są tylko w jednym miejscu, zresztą nie tylko one - jest całkowita instrukcja budowy step-by-step. Sądzę że stosownym jest podanie ich autora, szczególne że jest to doskonała konstrukcja z doskonałym opracowaniem. Jest to RWD by SkaZoo!

 

Bardzo dobry wybór, RWD są piękne 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj trochę popracowałem

Przykleiłem podłogę

Miałem problem z zebraniem tego wszystkiego do kupy aby klej mógł to dobrze związać, pomogły mi w tym gumki recepturki założone na igły

Tego tricku nie było w dostępnym opisie więc sam musiałem improwizować :)

 

rwd5cj2.jpg

 

Musiałem wywiercić we wrędze otwory pasujące pod mój silnik (w orginale są przystosowane to silnika z przekładnią)

 

rwd6sq7.jpg

 

@Motyl jeszcze nie zreperowałem Trolla, dam ci chyba odpocząć w ten łykęd

@Doman dzięki za wskazanie autora, ja nie wiedziałem czy to jest dozwolone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opory może stawiac ale z RWD ma właśnie tak latac powoli i statecznie. Ja mam RWD napedzane zwykła przeróbka z CD i lata bardzo poprawnie , oczywiście pod warunkiem że niema zbyt dużego wiatru bo duzy kadłub faktycznie utrudnia wtedy sterowanie. Na tym modelu trzy osoby nauczyły sie latać po prostu model leci na tyle wolno i statecznie że osoba bedąca pierwszy raz w powietrzu ma dużo czasu na reakcję. O d siebie moge dodac aby ustawić małe wychylenia steru wysokości model jest dość czuły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O d siebie moge dodac aby ustawić małe wychylenia steru wysokości model jest dość czuły.

Wychylenia steru kierunku tez zdało by sie zmniejszyc. Mój RWD notorycznie walil sie na skrzydlo dopuki jeden z bardziej doswiadczonych kolegów poradził zmniejszyc wychylenia. Pozatym jezeli model bedzie wyposarzony w standartowe serwa to moge niemalze zagwarantowac ze bedzie potrzebował prędkości do utzymania sie w zakrecie. Za to z lekkim wyposarzeniem i zmniejszonymi wychyleniami model lata przepieknie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.