Skocz do zawartości

RWD-5 mój kolejny model z Izo-floru (depron)


tomson

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Prace powoli poruszają się do przodu

 

Kadłub oklejony

rwd7pw8.jpg

 

Miałem trochę problemów z tą owiewką, jest jeszcze nie przyklejona i nie obrobiona

rwd8df8.jpg

 

W niedzielę siedziałem i wycinałem żeberka (miałem ich po dziurki w nosie)

Dzisiaj zaczełem kleić skrzydło

rwd10bq2.jpg

 

Czy ktoś wie jakie gumy muszę kupić do mocowania skrzydeł do kadłuba ??

80,100,120,150mm ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumki w oplocie nie są najlepszym rozwiązaniem , a to co Krychol napisał jest niezłe i stosowane od dawna ( dużo cienkich gumek łatwiej dopasować i trzymają płat bardzo solidnie). Tak nawiasem mówić prawidłowe ułożenie gumek jest właśnie na krzyż( nie pamiętam czemu tak jest ale gdzieś o tym kiedyś czytałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumki zakłada się "na krzyż", przynajmniej 2 ostatnie jakie się zakłada poprostu żeby reszta się nie zsunęła z kołków. 6 najzwyklejszych recepturek wystarczało w modelu F3mini, ale to były takie "konkretniejsze" recepturki.

 

Ludzie, co wam z tymi oporami?!? Przekrój poprzeczny kadłuba ma baaaardzo mały wpływ na opór! Chodzi o kształt, a nie o przekrój... Depronowy kadłub z kwadratowymi rogami będzie miał o wiele większy opór, niż kadłub zaokrąglony o opływowym kształcie, o dwa razy większej powierzchni przekroju. Poczytajcie trochę teorii, zanim zarzucicie taką opinię... Wybaczcie tę odrobinę "wyższości", nie jestem jakimś omnibusem - ideałem, ale coraz częściej na tym forum pojawiają się tezy zupełnie nie poparte niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam problem z owiewką kabiny, nijak to nie pasuje w planach nie ma dokładnego szablonu tylko prostokąt z którego trzeba improwizować

Czy ktoś ma patent aby owiewkę spasować z pokrywą ??

 

 

rwd14gs0.jpg

 

 

 

P.S. @miros18 wiedziałeś co robisz, robiąc prostą pokrywę i owiewkę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiewke musisz jakos indywidualnie dopasowac.

wytnij, wygnij a potem szlifuj az spasuje. potem imitacja szybki.

 

Wydaje mi sie ze nie doczytales sobie ale to model pod silnik 400 z przekladnia (ok100g) i pakiet kan 8cel (ok160g). i z tym wyposazeniem idzie go wywazyc.

 

jak dasz bezszczote i akum polimerowy to ciezko bedzie z SC (przygotuj sie zeby serwa umiescic blizej przodu niz w instrukcji)

 

Kazdy kto robi go pod silnik 3F wydluza mordke o 3-4cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.