Skocz do zawartości

Jaki multikopter / dron na zapoznanie i powrót do modelarstwa?


Norbert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie mają bardzo fajnych funkcji jak GPS, kompas itp. A w przypadku nauki bardzo się przydaje choćby zwykły powrót do domu jak zgubimy orientację. Do nauki latania itp na początku nie potrzeba FPV, za to pomocne będą funkcje utrzymania wysokości itd. Które w tych zabaweczkach są o kant d otłuc.

 

Wytaptapane z Nexusa 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Słuchajcie i nie śmiejscie się, szef mnie dzisiaj poprosił abym dobrał drona dla jego córki bo podobno ja sie w to bawie - latam samolotami ale co tam. Ma mieć możliwośc sterowania z telefonu i kamere tak by od razu było wszystko widać. ja sie na dronach kompletnie nie znam :). Ogólnie to myślałęm o dwóch najpierw taki mikro do domu, a potem ten z kamerka. Co możecie doradzić? ten z kamera to pewnie 500 zł nie powinno być problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co na filmie ma tez sterowanie z telefonu, ale dowiedziałem się już po filmie a i nie miałem też czasu aby zbadać temat dokładniej. Powiem Ci jedynie, że beznadziejnie się sterowało mizianiem ekranu. Zero wyczucia.

 

 

Wiem wiem, tylko właśnie mi chodzi o samo działanie, dla mnie taka funkcja była bezużyteczna, właśnie przez tą pozorną kontrolę nad modelem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odgrzeję ciut temat bo przyszedł czas na realizację....

Czy na rynku pojawiło się może coś nowego wartego uwagi?

W chwili obecnej z notatek wybieram między JJRC X1 a Cheerson CX-35. Może warto jeszcze na coś skierować wzrok i portfel?

Jedzie do mnie właśnie Imax B6 Mini więc będę chciał dokupić więcej pakietów ale to już w innym niż zamierzony na drona budżecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam

Xiaomi Mi Drone 4K

 

Syn ostatnio kupił i jest naprawdę super , zwłaszcza funkcja automatycznego powrotu . Wciskasz przycisk i dron naprawdę sam wraca dokładnie na miejsce skąd wystartował dzięki dodatkowej kamerze . .  Jak chcesz aby dron wracał najkrutszą drogą i omijał przeszkody  to tylko Phantom 4 ale to 3 razy drożej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach te "drony" !  Na rynku jest tego od groma ! A jak przyjdzie co do czego by człowiek chciał wybrać to co akurat by chciał to pojawia się problem . Jak ma to nie nie ma tego . Jak jedno ma coś lepsze to drugie gorsze . I tak w kółko ! Kolega ma podobny problem jak ja . Kolega szuka czegoś w miarę taniego ale sensownego do nauki latania " dronami " . Ja z kolei szukam czegoś taniego do filmowania z podglądem na monitor bądź gogle . I też mam problem co wybrać ?

 

Jak wiadomo Chińczycy lubią kopiować i podrabiać wszytko ! Tyczy to się również "dronów" . Są podróbki "dronów" znanych firm . Ba! Są nawet podróbki podróbki ! Czasami płaci się więcej bo na copterze widnieje logo znanej firmy produkującej "drony " . Zdarza się że ta sama firma produkuje tego samego " drona " ale pod inna nazwą . Bądź też firma kopiuje firmę . Cena takiego "drona " jest dużo niższa od "oryginału " . Przykładem takiej kopii mniej lub bardziej udanej jest choćby Cheerson X20 . Jest to niby tańsza alternatywa dla Phantoma . 

 

Co do bajerów mniej lub bardziej potrzebnych w "dronie " . Jeden z kolegów się wypowiadał że wolałby "drona " szczotkowego ale za to full wypas ! Cóż ? Ja z kolei wolałbym na odwrót . Ale w bezszczotce full wypas też nie zaszkodzi ! ;)  Jak już jesteśmy przy tych bajerach . Mam obecnie "drona " WLToys V666N z barometrem . Dobrze skalibrowany barometr spełnia swoje zadanie ( utrzymuje zadaną wysokość ) . Funkcja Headless Mode . Bardzo przydatna , zwłaszcza gdy model nie posiada funkcji Autopowrotu . Jak widzimy na  niebie tylko kropkę to nie jesteśmy w stanie określić położenia modelu  w stosunku do nas . Jakie to może mieć następstwa ? Nie muszę mówić .

 

Funkcja Autopowrotu . Funkcja bardzo przydatna ale pod warunkiem że będzie prawidłowo działać ! A aby prawidłowo działała to nie oszukujmy się !  Model musi posiadać GPS . A i to zdarza się że nawet z GPS model potrafi zrobić pa! pa!  W tej chwili są już modele z podwójnym GPS . Jeden w modelu a drugi w apce . Niby jest to pewniejsze . Ten GPS w apce służy w zasadzie do innej funkcji . Mianowicie do śledzenia filmowanego obiektu . Jak już jesteśmy przy tym autopowrocie . Równie przydatną jest funkcja autopowrotu po utracie zasięgu bądź niskiego stanu napięcia aku . Ale co jak odlecimy za daleko ? Aku jest na tyle rozładowane że model do nas nie doleci i po po prostu gdzieś tam się rozwali ! Niektóre modele mają funkcję  automatycznego sprowadzenia bezpiecznie modelu na ziemię . Nie mówię tutaj o funkcji autostart/lądowanie . 

 

Co do przydatnych funkcji przy filmowaniu to już inna sprawa .Teraz wiem co by mi się przydało . :) Znaleźć "drona"  za 500zł z silnikami bezszczotkowymi , GPS-em , jakąś sensowna kamerą . Ciężka sprawa !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używanego Xiaomi Mi Drone 4K widziałem za 1700 zł . Mózg jest porzebny do każdego drona . Jesli bateria starcza na 25 minut to trzeba być debilem by odlecieć na 15 minut , wiadomo , że niewróci . Chciałbym też obalić opinie , że zaawansowanym dronem mogą latać i filmować  tylko doświadczeni . Dzięki automatyce mój syn , który nigdy nie trzymał w ręce aparatury lata lepiej niż ja i się nie stresuje . Wystarczyło mu wyjaśnić jak działają przeszkody na łącznoś pomiędzy dronem a aparaturą sterującą , resztę to on mnie uczył  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym poście piszesz że na pierwszego " drona " chcesz przeznaczyć jakieś 500zł .  "Dron" ma mieć dobrą kamerę z możliwością przesyłu na żywo obrazu na smartfona . Z reguły stockowe kamery w tanich "dronach " są delikatnie mówiąc do bani ! Chcesz mieć przesył obrazu na telefon . Spróbuj zobaczyć ten obraz na tym telefonie w słoneczny dzień . Ja mam monitor z osłoną przeciwsłoneczną i ledwo co widać ! Dlatego kupiłem sobie gogle FPV .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest ten sam problem aby dobrze wybrać i nie wtopić kasy !  Gdyby człowiek miał na zbyciu te 2-4 tysi  to by nie musiał pytać . A tak jak się wyskrobie te parę złotych i to jeszcze żeby połowica nie wiedziała na co ta kasa ma pójść ? Robi się problem . :D  Do tych 500zł , a w moim przypadku do 1tys. zł to tylko jakieś zabawki . I trzeba mieć tego świadomość . Każdy Ci powie kupuj te markowe , sprawdzone . Ale za markę odpowiednio się płaci . Ja też wybrałem nie wiadomo co ? Model na polskim rynku w ogóle nie znany . Ktoś gdzieś tam na którymś forum coś o nim napomknął . Informacje o nim musiałem czerpać z zagranicznych for i filmów na YouTube . Jest to Aosenma CG035 . Na Bg w tej chwili jest na niego duża zniżka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.