Skocz do zawartości

Odbiornik PPM dla Turnigy 9x


filip6464
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy istnieją do kupienia odbiorniki z wyjściem ppm kompatybilne z turnigy 9x na orginalnym nadajniku?

 

Zależy mi na rozmiarze odbiornika, żeby był jak najmniejszy, nie mam wiele miejsca w obudowie. Cały problem wziął się stąd, że mam podpięte na uart1 i uart2 gps i osd, a chciałbym do tego jakoś podpiąć jeszcze bluetooth na softserial, lecz przy aktualnym wejściu kanałów sterujących przez PWM zwyczajnie nie starczy mi pinów wejścia. Korzystam z naze32 10dof rev6.

 

Pomysł z przejściówką pwm -> ppm myślę że będzie zajmował za dużo miejsca i chciałbym skorzystać z tego jako ostateczności, wielkość aktualnego oryginalnego odbiornika już mi lekko gabarytem nie pasuje.

 

Czy jest jakiś odbiornik, w miarę możliwości mały, kompatybilny z turnigy 9x, z wyjściem ppm? A jeśli nie ma takich odbiorników, to może by ktoś polecił jakiś zestaw nadajnik + odbiornik (nie koniecznie z telemetrią, choć mile widziana) w możliwe najniższej cenie, przy zachowaniu jakiegoś zdrowego stosunku cena do jakości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jest kompatybilny z orginalny turnigy 9x? Aż wierzyć mi sie nie chce ze cos takiego przeoczylem, tylko pisze tam ze kompatybilny z TH9X, na pewno turnigy 9x się to też tyczy? Wiadomo coś o jego zasięgu? Jest jakaś opcja jeszcze z 1 lub 2 wyjściami pwm?

 

 

EDIT

Znalazłem info ze jest kompatybilny, ale niepokoi mnie brak failsafe i zasięg 200m :/, Wie ktoś coś o nawet trochę większym, ale z większym zasięgiem i może z jakimś wyjściem pwm oprócz ppm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Filipie - temat chyba walkowales osobiscie tutaj:

http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=42&t=38240&start=30

Od tamtej pory raczej nic nowego sie nie pojawilo. Turnigy nie rozwija swojego linku - tzn powstaja nowe wersje i6 oraz i10 ale to zupelnie inna bajka.

Wyglada na to ze obecnie jestes odosobniony w swoich poszukiwaniach i to czego szukasz nie istnieje. Jest opcja ze zrobisz sobie odbiornik Turnigy sam...

 

Jezeli masz malo miejsca = masz malego quadra - zasieg 200m powinien wystarczyc.

Jezeli chcesz latac dalej to znaczy ze maszyna tez jest wieksza (chociazby na potrzeby zapakowania wiekszych pakietow) to i cos takiego sie zmiesci:

turnigy-receiver-ppm-encoder-connections

 

EDIT:

 

Tutaj jest projekt jak wpakowac modulator PPM do odbiornika 9ch:

https://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1763334&page=3

 

EDIT2:

A tutaj zgrabny konwerter do wpiecia bezposrednio w odbiornik bez potrzeby kabelkologii:

http://lea.hamradio.si/~s56wix/pwm2ppm/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, za linki. Jeszcze będę się zastanawiał co z tym zrobić, bo możliwe że najłatwiej będzie faktycznie kupić FrSky, mieć większy zasięg i RSSI bez kombinowania. Jeszcze raz dziękuje za pomoc, myślę że jeszcze komuś oprócz mnie ten temat się przyda w takim krótkim zestawieniu wszystkich informacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.