Skocz do zawartości

Mój model F3J ''JANTAR''


luki0506

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Właśnie jest eozważana sprawwa co do Wyciągarek na Puchary i Mistrzostwa Polski F3J.

Branie dwóch dodatkowych osób to nie dobry pomysł. Będą koszty większe.

Fakt że holowanie ręczne jest bardziej dynamiczne. Ale jest bezpieczniej za holowaniem mechanicznym. Najpierw bezpieczeństwo potem zawody.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Może i racja ale F3J na całym świecie holuje się ręcznie tylko u nas wymyślili że można wyciągarką od F3B. W sumie to i tak nie zmieni faktu że we Włocławku mają się odbyć Mistrzostwa Europy i mam przeczucie ,że to będzie porażka organizacyjna i wstyd na całą Europę... Są przepisy FAI sztywne dla wszystkich albo latacie zgodnie z regulaminem FAI albo Imprez F3J nie ma i latacie sobie coś tam termicznego z wyciągarki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to i tak nie zmieni faktu że we Włocławku mają się odbyć Mistrzostwa Europy i mam przeczucie ,że to będzie porażka organizacyjna i wstyd na całą Europę...

A na jakiej podstawie kolega tak twierdzi?

Włocławek organizował wielokrotnie MP i PP w modelach latawców, balonów, MP, ME i MŚ makiet f4b i MŚ śmigłowców f3c. Do organizacji tych ostatnich sam przyłożyłem rękę. Nigdy powodu do wstydu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no bardzo ciekawe ze latamy sobie cos tam, wyciagarki to spore ulatwienie. na calym swiecie sa kilkunasto osobowe ekipy a u nas jest kilkanascie osob na calych zawodach, wiec lekka roznica jest i nie wiem czemu kolega sie wtraca skoro nie lata w tej kategorii, wyciagarki to frekwencja nic więcej nie zmienia wlaściwie w zawodach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Czaro obyś miał rację .Bo mam wrażenie że nie zdajesz sobie sprawy z ilości modeli zawodników i specyfiki F3J. Obawia się że logistycznie ,organizacyjnie bedzie to niewypał... F3C to jak sielanka na łace... F3J to jak w ulu po wizycie niedzwiadka....

wybierzcie sie na zawody miedzynarodowe do Czech to bedzie mały pikuś przy tym co chcecie zrobić. Oby sie wam udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obym obym.

Błędne ma kolega wrażenie. I proszę nie mieszać mnie znowu w coś, z czym doczynienia nie mam. To, że bronię Włocławka przed niczym nieuzasadnionym, skrajnym pesymizmem kolegi, nie znaczy, że jestem jakkolwiek związany z organizatorami imprezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Drogi Czaro czy MLIK to to samo forum co RC? A wtopa może być potężna jeżeli organizator nie zna jeszcze polskiej wersji przepisów FAI. Jak więc będzie szkolił sędziów i personel pomocniczy? Po angielsku? Więc może chciałem pomóc organizatorom abyśmy jako naród nie zrobili z siebie posmiewiska. Jeżeli orientuję się to, tego rodzaju imprezy należy zacząć rozręcać co najmniej rok przed datą otwarcia. Ile czasu nam pozostało? I proszę nie hołdujmy polskiemu zaściankowi- jeżeli się o czymś nie mówi to problemu nie ma!!

pozdrowienia papuga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Teraz nie ma problemu potem bedzie tylko wstyd. Choć pewnie z tym wstydem będzie jak z tym problemem ,każdy uda że go nie ma i nie było ... Co do przepisów w normalnym kraju wisiały by juz na stronie areoklubu z języku narodowym a u nas oczywiście w języku angielskim. A potem zdziwienie że wyjdzie zawodnik z wyciągarką na start F3J i go zabiją śmiechem zawodnicy z innych krajów. Tu istnieje tylko inna wersja językowa tego samego regulaminu jednakowa dla wszystkich nie ma wyciagarki jak chcecie latać z wyciągarka to proszę F3B Arek się ucieszy ;) A przepisy i regulaminy to możecie sobie koledzy ustalać na imprezy podwórkowe nie wpisane w kalendarz FAI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ponieważ trochę latam w J, więc się wrące:

1. Sędziów na ME we Włocławku należy szkolić wg. przepisów angielskich ... przecież po polsku nie będą rozmawiać z zawodnikami. Mam nadzieję, że organizator widział już poważne zawody F3J. Z samych przepisów ciężko to sobie wyobrazić.

2. Nikt z naszej kadry z wyciągarką na start nie przyjdzie ... śmieszny argument.

3. Wyciągarki praktycznie przyczyniły się do zwiększenia frekwencji. Ten fakt wyraża się liczbą zawodników, a nie gdybaniem ;)

4. Startowałem z holu ręcznego w PP, gdy reszta miała wyciągarki. Rozkładałem hol jako wyciągarkę i nikt (oprócz Gliwic) mnie nie przestawiał.

5. Wyciągarki w J na lokalnych zawodach są obecne przykładowo w Chorwacji (też mają kilkunastu latających w kraju). RPA też ma własny lokalny regulamin w wyciągarkami.

6. Organizacyjnej klapy nie będzie ... jakby co, to ekipa niemiecka będzie na tyle głośno protestować, że wszystkie przepisy będą odpowiednio wyegzekwowane ;) Finowie też doświadczenia nie mieli, a MŚ F3B jakoś zrobili ... nie ma co panikować, tylko w razie potrzeby pomóc organizatorom (o ile się ujawnią). Inna sprawa jest taka, że przeważnie organizator rok wcześniej pojawiał się na zawodach oraz organizował zawody Pucharu Świata itp ... tak to przeważnie wygląda. Nie wiem jak jest u nas.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Z tym goleniem....Hmm, jakby to delikatnie powiedzieć ? Szanse trochę nierówne....

Kamil, zawsze tak się ustawiasz przyznając sobie na starcie handicap ?

- Jurek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy normalny człowiek chciałby, żeby ME w Polsce wypadły jak najlepiej. Wszyscy się dobrze bawili, a zwycięzcy zostali wyłonieni w sprawnie przeprowadzonej, zdrowej, sportowej rywalizacji. Kamyczek odwrotnie. Wolałby, żeby impreza padła. Wtedy będzie triumfował, jakby to był wielki powód do radości.

Mówcie co chcecie. Ja dołożę starań, żeby pomóc przeprowadzić te zawody. Tak po prostu dla czystej satysfakcji, z robienia czegoś pozytywnego. Będę tyrał na lotnisku we Włocławku, w czasie kiedy Kamyczek i inni malkontenci, czy forumowi mądrale będą siedzieć przed kompem i marudzić, jak to się lepiej w nic nie angażować, za nic nie brać, żeby przypadkiem błędu nie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę trzy grosze. To taka niektórych natura. :( Marudzenie i obrzydzanie jeśli ktoś chce coś zrobić więcej ponad przeciętność. Lub dostają zatwardzenia jeśli nie są naj naj lepsi. Tak czytam wiele komentarzy na forum i jak by zrobić zestawienie i statystykę to kilka osób przewodzi w ilości postów na czas przebywania na forum z połączeniem wpisów " źle, nie tak, ja bym to zrobił lepiej, ja będę miał leprzy silnik czy model, a tak wogóle to i tak ci sie nie uda" Przerost formy nad treścią.

I fakt, forum jest do radzenia i dzielenia się wiedzą. Ale nie do obrzydzania innym ich dokonań lub prób w ich realizacji. Czaro - nie popełnia błędów ten co nic nie robi. Życzę powodzenia w zorganizowaniu i udanych zawodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nistety nie będę mógł pomóc - opiekun zawodnika. A tak miedzy nami, jak szybko cichnie dyskusja gdy zaczynamy mówić o pracy społecznej. Pozdrowienia dla wszystkich f3J-karzy w nowym roku 2009, oby był dla nas szczęśliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie włożę kij w mrowisko ...

 

Teoria: Wymienione akumulatorki NiMH mają maksymalny prąd rozładowania podany przez producenta 1C, czyli 2A. Co prawda istnieją NiMH mają prąd rozładowania nawet 20C, ale mają trochę inną budowę (i cenę).

 

Jeśli podzielimy to przez 6 serw to na serwo mamy ~0,3A ... czy to trochę nie za mało jak na serwa cyfrowe? Ciekawe czym skutkuje chwilowe przekroczenie dopuszczalnego prądu... skrócenie żywotności i spadek napięcia? (to drugie może być groźne)

 

Praktyka: wielu stosuje NiMH do dużych modeli i latają. Wielu nadal montuje w wyczynowych modelach NiCd. (czy tylko ze względu na możliwość szybszego ładownia?)

 

Ja wolę "wozić" w modelu prąd niż ołów. W Jantarku mam Sanyo Cadnica 1600mAh (mieszczą się). Choć widziałem w modelu z długim "nosem" malutkie 500mAh i to bez ołowiu ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.