Skocz do zawartości

Sky Cruise 2400 usterzenie typu T


MadejsoN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanko: czy mogę przerobić sobie klasyczne usterzenie w tym modelu na typ T? Technicznie wszystko mam już obmyślone, wystawię ster wysokości równolegle względem oryginalnego położenia, pewnie w środek steru kierunku pójdzie jakieś wzmocnienie i system przykręcania. Martwi mnie natomiast aerodynamika, z tego co się orientowałem, to zawsze ster wysokości jest w płaszczyźnie skrzydeł. Co prawda oryginalnie wydaje mi się, że SW jest lekko poniżej to i tak wolę dopytać. Co Wy na to?
Pozdrawiam!
http://abc-rc.pl/Sky-Cruise-2400-KIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Aby na pewno? I co rozumiesz przez "zero względem skrzydeł"?

Pewnie to, że mają być ustawione równolegle do siebie, żeby nie było różnic w kącie natarcia? Hmm ja to tak rozumiem. Mam nadzieje, ze nie zepsuje sobie modelu tą przeróbką bo już ją praktycznie wykonałem... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, że jak ustawić i skrzydło i statecznik równolegle do siebie, oba na +10 stopni względem osi podłużnej kadłuba to będzie latać tak? Ciekawe...

Troche tutaj czepialstwem zalatuje, masz coś ciekawego do dodania to proszę, po to zadałem pytanie. Z resztą mówimy tutaj o zmianie jednego z dwóch elementów (skrzydła/statecznik), więc wystarczy że bazą dla nas będzie element niezmieniany. Skoro ustawienia skrzydeł względem osi podłużnej kadłuba nie ulegną zmianie to wystarczy utrzymać tą płaszczyznę dla statecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.