Skocz do zawartości

Grob G-103C Twin Acro 3.6m firmy Reichard


endriuRC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nabyłem model :)

 

3.6m długość ok 1.8m

waga do lotu w wersji motoszybowca ok 5kg

Firma reichard

 

film z lotu z youtube:

 

 

zdjęcie modelu:

 

14996351_975323029240097_1080509156_n.jp

 

Środek ciężkości wypadł mi 85mm od natarcia skrzydła (na niemieckim forum sie dowiedziałem). Też tak zrobiłem bez ołowiu na ogonie się nie obyło. Jutro mam go oblatać start odbedzie sie z wózka. Z tego co wiem model lata fenomenalnie.

 

 

 

Model wygląda na wywazony ok 80/85mm od natarcia wyważa się tak

 

15046165_975375405901526_84990908_n.jpg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis model chciałem oblatac lecz na pakiecie 4s łopatkach 18x10 silnikFoxy c4025/16 nie dał rady,po wyrzucie z reki poszybowal z 30m i wylądował. Ogólnie łopatki są za duże jak na 5s przewiduja 16" lopatki a na 6s 15", moim zdaniem silnik nie Wkrecal sie na maksymalne obroty. Silnik ten ma ciag 4.5kg modelu motoszybowca, takze na 4s tez powinien dac rade po zmianie lopatek planuje kupic 16x8 co o tym sadzicir?

post-16748-0-21046300-1478987530_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis model chciałem oblatac lecz na pakiecie 4s łopatkach 18x10 silnikFoxy c4025/16 nie dał rady,po wyrzucie z reki poszybowal z 30m i wylądował.

Skalibrowałeś drążek gazu? i śmigło dobierz należycie zgodnie z sugestią producenta.

Zalecane śmigła:

  • 5S - 15" x 8"
  • 6S - 14" x 7"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej do tego silnika takie śmigiełka i nie kombinuj

  • 5S - 15" x 8"
  • 6S - 14" x 7"

Co do SC to... wydaje się trochę krótko ale...

Natomiast z wagą uciekaj jak tylko możesz.

W wersji szybowcowej Grob nie powinien przekroczyć 3kg + ewentualny silnik z pakietem 1kg, czyli max. 4kg i ani grama więcej.

Chyba, że masz takie zbocza jak ten modelarz z filmu i będziesz latać przy wietrze +5m/s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej do tego silnika takie śmigiełka i nie kombinuj

 

  • 5S - 15" x 8"
  • 6S - 14" x 7"
Co do SC to... wydaje się trochę krótko ale...

Natomiast z wagą uciekaj jak tylko możesz.

W wersji szybowcowej Grob nie powinien przekroczyć 3kg + ewentualny silnik z pakietem 1kg, czyli max. 4kg i ani grama więcej.

Chyba, że masz takie zbocza jak ten modelarz z filmu i będziesz latać przy wietrze +5m/s.

Z tego czytałem i rozmawiałem z właścicielem to sc 85mm od natarcia skrzydła, ja zrobilem tak samo a co do lopatek to silnik jest na 4 5 6s ale ja 4s nie mapodanej wielkosci lopatek. Tak skalibrowalem drążek gazu 2x.w mkdelu nie.ma zadnej niepotrzebnej rzeczy odbiornik, krotkie kable, pakiet 4s 4000mah i nimh na zasilanie serw enelop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja Andrzej napisałeś.

Spróbuj na śmigle 16", a jak nie poleci to wtedy wyższe napięcia.

Zrobię Stefanie tak jak napisałeś dzis

jade do Rafala i przetestuje to smiglo

 

 

Edit

 

Wojcio ma racje na 4s nie poleci musi byc 5s pojemnosc tak mysle z 3500-4000mah 5s 25c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej przy jakiej temperaturze próbowałeś latać?

 

Wczoraj wyszedłem na łączkę z Respect-em i ... było cienko, nawet bardzo (pakiety nie dały już niestety rady - wydajne pakiety).

Dziś już nie bawiłem się w elektryki tylko wyciągnąłem spalinę - inna bajka  :D

 

Tak więc nic na razie nie zmieniaj tylko przed lotem podgrzej pakiet do ca. 40st. albo poczekaj na wiosnę  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej przy jakiej temperaturze próbowałeś latać?

 

Wczoraj wyszedłem na łączkę z Respect-em i ... było cienko, nawet bardzo (pakiety nie dały już niestety rady - wydajne pakiety).

Dziś już nie bawiłem się w elektryki tylko wyciągnąłem spalinę - inna bajka  :D

 

Tak więc nic na razie nie zmieniaj tylko przed lotem podgrzej pakiet do ca. 40st. albo poczekaj na wiosnę  ;)

 

No w takiej temperaturze juz nie będę próbował latać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem łopatki Aero Nut 14x8 czekam na pakiet 6s 35c 3750mah Zippy.

 

Ale powstaje nowa zagadka jaką jest środek ciężkości. Czy ktoś wie gdzie w tym modelu jest środek ciężkości, szukałem w internetach ale za bardzo nie ma opisanego tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.