Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łódka z prostym silnikiem parowym

silnik parowy silnik parowy Łódź Łódka prosty

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 petrzmax

petrzmax
  • Modelarz
  • 19 postów
  • SkądWarszawa
  • Imię:Artur

Napisano 13 listopad 2016 - 18:57

Witajcie!
Chciałbym Wam dzisiaj pokazać coś, co jest mało znane w Polsce - Pop Pop boat. Łódki tego typu były bardzo popularne wiele lat temu w Kanadzie, a dzisiaj mało kto o nich pamięta. (W Polsce niewiele osób o nich słyszało) Jest to łódka z najprostszym możliwym silnikiem parowym (bez ruchomych elementów) zrobionym np. z puszki po napoju. Wystarczy ogrzać silnik np. świeczką i całość zaczyna działać.

Pokaz tego jak działa macie w filmie poniżej, a i przy okazji poradnik jak ją wykonać :)

https://www.youtube.com/watch?v=TvH5klPaoDY

Potrzebne materiały:
- Puszka po napoju
- Butelka, lub inny materiał unoszący się na wodzie
- Słomki (najlepiej 3)
- Świeczka
- Klej epoksydowy

Oczywiście korpus który zrobiłem to najprostszy możliwy, można zrobić o wiele lepszy, ładniejszy i zastosować taki silnik.

Parę lat temu próbowałem zbudować większą łódkę - korpus wykonany z depronu, a na pokładzie trzy takie silniki. Niestety nie przewidziałem że każdy chodzi w swoim tempie i pływała ona w kółko. Niestety nie mam nigdzie jej zdjęć.

Mimo wszystko mam nadzieję że jeżeli ktoś nie słyszał o takim silniku, to może zainspiruje go to do zbudowanie ładnego modelu. Wystarczy dodać odbiornik i serwo do sterowania kierunkiem i już mamy bardzo prosty model który ma swój urok, ponieważ wydaje dość niecodzienny dźwięk.

Tutaj jeszcze kilka zdjęć modeli z silnikiem działającym na podobnej zasadzie:

MissEngland2.jpg

phantomrear.jpg

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: silnik, parowy, silnik parowy, Łódź, Łódka, prosty

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych