Skocz do zawartości

MiG-29 1xEDF by Robertus z planami


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • 4 tygodnie później...

No ciekawe ???? fajnie wygląda!

Sporych rozmiarów jest!

Jak na 1 x edf 70 hmmm... to spore wyzwanie!

Ostatnio sam zakupiłem edefka ???? 70tkę może nie takiego wypasionego ale na 4S ciąg 1200g. Malutka ta turbina w realu ???? Chcę na próbę zbudować model o szacowanej wadze do lotu 600-800g. To konstrukcja bardzo prosta, do testowania nim wyruszę na głębokie wody ????

A marzy mi się w mojej flocie MIG-29

Może ten naped edf w przyszłości popchnie któregoś z kolei ATRa????

A jak się rozbije to można jeszcze naprawić ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoich planach rozważ wagę napędu. EDF70mm z silnikiem to 180gram, regulator - 60gram, pakiet 4S 3000MAH to 310gram. Razem 550gram.

800gram do lotu to będzie raczej dolna granica wagi. Przerabiałem F-18 ze śmigła na EDF, wyszedł mi 1080gram i przy szybkich manewrach skrzydła sie wyginały.


Nie jarajcie się. Poleci jak zwykle bezbłędnie i jeszcze Harrierem wyląduje ;-) 

Taki to on Robertus jest ;-)

 

Oby bo stresa mam, czy wyjdzie dobrze z ręki. Liczę, że jego wielkość i proporcjnalnie lekkość będzie jego zaletą. Orientacyjne obciażenie skrzydła plus pasmowego wychodzi mi 50g/dm2. Nie dużo, ale i ne mało.

Oblot planuję jak zboże podrośnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifDSCN5233.JPG

Takie mam stery po wytrymowaniu, trochę za dużo na moje oko.

Przesunę pakiet trochę do tyłu. Co o tym sądzicie?

No elegancko lata! Trochę się zachwiał na początku...ale się udało :P 

Też bym najpierw spróbował przesunąć trochę pakiet do tyłu, tylko nie wiem o ile dokładnie. Wiec nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.