Skocz do zawartości

Cessna 185 Skywagon bez kompromisów - relacja z budowy.


Tomasz D.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A mi się wydaje, że górnopłaty to zła konstrukcja jak na modelik do zabawy. Miałem kilka i wszystkie skończyły w ten sam sposób.

Na skrzydło i dziobem prosto w ziemię.

Fajnie to lata ale jak człowiek się rozluźni to masz wtedy niespodziankę.

Ależ nie! Górnopłaty to super układ do spokojnego latania i nauki. Wystarczy zrobić klasyczne skrzydło o układzie prostokątnym, jakiś " spokojny " profil ( np. Clark Y ), dobrze dobrane kąty i wyważenie i żadnych niespodzianek typu walenie się na skrzydło. Zresztą lekko zbieżne skrzydła ( max. 0,7 ) też sprawują się doskonale. Ostatnio zrobiłem model na SD 7055 o zbieżności ok. 0,8 i lata doskonale, bez najmniejszych tendencji do zrywania opływu nawet w ostrych i niezbyt szybkich zakrętach. W ostateczności należy robić zwichrzenie. Górnopłat to zazwyczaj znakomity model do zabawy, tyko trzeba go budować świadomie, tzn. najpierw coś przeczytać... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie! Górnopłaty to super układ do spokojnego latania i nauki. Wystarczy zrobić klasyczne skrzydło o układzie prostokątnym, jakiś " spokojny " profil ( np. Clark Y ), dobrze dobrane kąty i wyważenie i żadnych niespodzianek typu walenie się na skrzydło. Zresztą lekko zbieżne skrzydła ( max. 0,7 ) też sprawują się doskonale. Ostatnio zrobiłem model na SD 7055 o zbieżności ok. 0,8 i lata doskonale, bez najmniejszych tendencji do zrywania opływu nawet w ostrych i niezbyt szybkich zakrętach. W ostateczności należy robić zwichrzenie. Górnopłat to zazwyczaj znakomity model do zabawy, tyko trzeba go budować świadomie, tzn. najpierw coś przeczytać... :)

Pewnie tak :)

Ale najpierw trzeba sprawić aby model był jak najlżejszy, dopiero wtedy można się pobawić. Cegła przy małych prędkościach źle się prowadzi :P

Model o rozpiętości 80cm powinien ważyć 200g a 120cm waga 400g wtedy czuć jak się unosi i znikają problemy typu przyciągnięcie i nie ma problemu z lądowaniem np. Jedna przeszkoda to wiatr :P Ale lipiec i sierpień to najlepsze wieczory do śmigania modelami po niebie. Tak jak dziś od 20 do 21 cicho nawet liście się nie ruszają.

Acha :) bym zapomniał :P

Należy pominąć skrzydełka kaczki i odrzutowce. Kadlub nośny i większa powierzchnia nosna robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak :)

Ale najpierw trzeba sprawić aby model był jak najlżejszy, dopiero wtedy można się pobawić. Cegła przy małych prędkościach źle się prowadzi :P

Model o rozpiętości 80cm powinien ważyć 200g a 120cm waga 400g wtedy czuć jak się unosi i znikają problemy typu przyciągnięcie i nie ma problemu z lądowaniem np. Jedna przeszkoda to wiatr :P Ale lipiec i sierpień to najlepsze wieczory do śmigania modelami po niebie. Tak jak dziś od 20 do 21 cicho nawet liście się nie ruszają.

Czyli idąc tokiem twojego rozumowania 160 cm 600g.Super.Chcę taki.A sterowany jest siłą woli bo waga wyposażenia jest większa.

A tak na poważnie to piszesz kolego bzdety,a młodzież to czyta i wierzy jak w youtube.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model o rozpiętości 80cm powinien ważyć 200g a 120cm waga 400g wtedy czuć jak się unosi i znikają problemy typu przyciągnięcie i nie ma problemu z lądowaniem np. Jedna przeszkoda to wiatr :P Ale lipiec i sierpień to najlepsze wieczory do śmigania modelami po niebie. Tak jak dziś od 20 do 21 cicho nawet liście się nie ruszają.

 

 

No patrzpan, a ja mam metrówkę o wadze 1200g i potrafi pełznąć po niebie w tempie szybkiego piechura ; )

(Ale potrafi też całkiem nieźle zapinkalać)

Nie wiem skąd bierzesz swoje teorie modelarskie, ale wstrzymaj się z ich rozpowszechnianiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrzpan, a ja mam metrówkę o wadze 1200g i potrafi pełznąć po niebie w tempie szybkiego piechura ; )

(Ale potrafi też całkiem nieźle zapinkalać)

Nie wiem skąd bierzesz swoje teorie modelarskie, ale wstrzymaj się z ich rozpowszechnianiem.

No patrz zaledwie 6 po 21 a już wieje i to w podmuchach dosyć mocno. A jeszcze przed chwilą była cisza.

A jak taki mądry jesteś to dlaczego S1 lata lepiej od S2 chociaż posiada dwa razy słabszy silnik :P

S1 260g

S2 421g

Budując model trzeba wziąć pod uwagę (rozmiar i wagę ) i rozłożenie masy.

Ja jak do tej pory sam trochę źle podchodziłem do tematu. I jak widzę wielu forumowiczów...

Jak widzę, że ktoś pod silnikiem zainstalował 40g ołowiu to wg mnie nieudany projekt. Nie da się odwzorowac idealnie prawdziwych modeli tylko przez zmniejszenie skali. Trzeba też pozmieniać wiele innych rzeczy.

Wiadomowe że obiekt 2 x większy waży 8 x wiecej. Czy się mylę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pięknie wykonany model, podoba mi się równie bardzo co oryginał, który załączam (niestety strona autora już nie działa :( na szczęście plany mi zostały). Szkoda tylko, że finalnie spotkało go to samo co mojego "jakotakolota" - widać jest to wrażliwe miejsce tego modelu. Start z ziemi oraz śmigło pozwalające na osiągnięcie większej prędkości to to co w mojej ocenie ten model lubi.

Odbuduj go jak najszybciej i tym razem nie zapomnij uwiecznić majestatycznych przelotów tego pięknego modelu :)

 

 

post-14278-0-92400200-1501354975_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.